9:07
26/4/2016

Uwaga na nową falę scamu. W okresie rozliczeń “kontrola skarbowa” może niektórym wyłączyć myślenie.

Od: Urząd Skarbowy <m.jakubowski@mpmofnet.y0.pl>
Data: 25 kwietnia 2016 12:45
Temat: INFORMACJA O ZAMIARZE WSZCZĘCIA KONTROLI SKARBOWEJ
Do: bok@xxx.pl

Urząd Skarbowy doręczył zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 18.04.2016r. Wobec braku możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2016r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2016r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin wszczęcia kontroli na 29.04.2016r. o godz. 9.00.

Jednocześnie Urząd Skarbowy informuje, że zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 października 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z późn. zm.) w związku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.) czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kontrolowanego lub osoby przez niego upoważnionej. Oznacza to że w wyżej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana/y do obecności w siedzibie swojej Firmy i współpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązany do pisemnego wskazania osoby upoważnionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególności w czasie Pani/Pana nieobecności.

Jest Pani/Pan zobowiązana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzoną przez Panią/Pana Firmą wymienionych w załączniku.

Załącznik do pobrania

Nieobecność Pani/Pana może zostać uznana za stan wyczerpujący znamiona wykroczenia określonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z późn. zm.).

———————————–

INSPEKTOR KONTROLI
Urząd Skarbowy
mgr Tomasz Bartkowski

Link we wszystkich próbkach, które jak na razie pozyskaliśmy prowadził do (nieaktywnej już) strony:
hxxp://www.urzad-skarbowy-inspektor.c0.pl/kontrola_skarbowa.rar

W załączniku złośliwy .pif.

Cechy wspólne z archiwalnymi próbkami wskazują na kontynuację wcześniejszej kampanii “na komornika”.

Dziękujemy czytelnikom, którzy podesłali nam informacje w tej sprawie.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

22 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. darmowy hosting </3

 2. Potwierdzam. Lipa straszna i faktycznie wyłącza myślenie. Gdyby nie księgowa, która stwierdziła ze nikt taki w skarbówce nie pracuje, to bym się nabrał :) Na szczęście smartfon nie pobrał pliku z linka.

 3. .pif – wiki
  Microsoft Windows handles all files with (pseudo-)executables’ extensions in the same manner: all .COMs, .EXEs, and .PIFs are analyzed by the ShellExecute function and will run accordingly to their content
  Kocham ten system.

  • ciekawostka, nie spotkałem się wcześniej z tym rozszerzeniem a wygląda na plan idealny :D

  • Linuksy, Uniksy i OS X są pod tym względem o niebo lepsze – uruchomić da się tylko pliki z atrybutem X, który trzeba nadać ręcznie dla pliku pobranego z sieci. Przy instalacji programów dostajemy okno z managera pakietów czy innego tego typu – więc od razu widać, że coś się próbuje zainstalować…

   Ciekawe kiedy twórcy Windowsa wpadną na taki pomysł…

  • > Linuksy, Uniksy i OS X są pod tym względem o niebo lepsze […]
   tar?

 4. Ale tytuł to dajcie taki, żeby dało się udostępnić jakoś bezstresowo

 5. Treść listu zawiera jeden błąd merytoryczny. Urząd skarbowy nie użyje określenia “Firma” tylko “Działalność Gospodarcza”. Po drugie, zawsze podają numer telefonu do osoby prowadzącej sprawę. W mailu brak jest również informacji jaki podmiot ma być kontrolowany. O problemach natury technicznej, jak dziwny adresat nie wspominam, bo to na pewno inni wskażą. ;)

 6. Również otrzymałem taką wiadomość. Zgłosiłem sprawę w Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Kontroli Skarbowej i na policji. Mieli już kilka takich zgłoszeń.

 7. Ktoś kto regularnie koresponduje ze skarbówką od razu widzi, że to fejk

  Kilka uwag:
  1) mejle były dostarczane także w niedziele (24.04) co jest niespotykaną praktyką w administracji;
  2) jednostki podległe ministerstwu finansów mają adres w domenie gov.pl. Adresy są zbudowane na zasadzie:
  – literki przed małpą (od nazwiska pracownika) np. dsz lub mię i nazwisko np. marian.kowalski ;)
  – po małpie symbol województwa np. wp (wielkopolska), mz (mazowieckie) itd
  – po kropce mofnet.gov.pl

  Czyli dla zawodnika ze scamu “m.jakubowski@mpmofnet.y0.pl” już śmierdzi

  3) kolejny błąd to “kontrola skarbowa”. Nieuchwytne dla nie specjalistów. Urzędy skarbowe nie prowadzą kontroli skarbowej, tylko kontrolę podatkową. Kontrolę skarbową mogą prowadzić tylko urzędy kontroli skarbowej (tzw. UKSy). Z urzędu skarbowej w sprawie kontroli skarbowej nie może pisać

  4) jeśliby nawet urzędnik skarbowy mejlowałby do podatnika to podałby nazwę i dokładny adres urzędu oraz numery telefonów do kontaktu. Tu tego nie ma

  5) pismo o zamiarze kontroli musi być doręczone od “rąk” i na nim kontrolerzy muszą uzyskać podpis kontrolowanego. Dokonują też szeregu innych czynności więc czynność ta nie może być dokonana mejlowo. Wzór “zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli podatkowej” określa rozporządzenie i można się z nim zapoznać pod linkiem [url]http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/komunikaty-prawne/-/asset_publisher/qqR2/content/id/5168043 [url/]

 8. Dziękuję użytkownikom za wszystkie cenne, merytoryczne uwagi. Treść szablonu zostanie już wkrótce uaktualniona.

  Pzdr, :-*

 9. Pif – plan idealny fiskusa

  • dokładnie – dziś otrzymałam identycznego maila

 10. Temat znowu aktualny …

  Urząd Skarbowy odczytać zawiadomienie о zamiarze zainicjować kontroli w dniu 18.04.2019r. Wobec braku możliwości ustawienia kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin zainicjować kontroli na 29.04.2019r. о godz. 9.00.

  Jednoczesnie Urzqd Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z p6zn. zm.) w zwiqzku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 г. о swobodzie dziatalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r.. Nr 155, poz. 1095 z pozn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje si$ w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspofpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy о swobodzie dziatalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązuje do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczegolnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.

  Jest Pani/Pan zobowiązania do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentow zwiqzanych z prowadzone przez Pani/Pana Firm wymienionych w załączniku(dokumenty.rar).

  Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpuje znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pozn. zm.).

  INSPEKTOR KONTROLI
  Urząd Skarbowy
  mgr Marian Jakubowski
  RMACJA О ZAMIARZE WSZCZĘCIA KONTROLI SKARBOWEJ

  żródło : Details for 193.222.135.139
  IP: 193.222.135.139
  Decimal: 3252586379
  Hostname: mx-out.tlen.pl
  ASN: 31080
  ISP: o2 Sp. Z.o.o.
  Organization: o2 Sp. Z.o.o.
  Services: None detected
  Type: Broadband
  Assignment: Static IP
  Blacklist:
  Continent: Europe
  Country: Poland pl flag
  State/Region: Mazovia
  City: Warsaw
  Latitude: 52.25 (52° 15′ 0.00″ N)
  Longitude: 21 (21° 0′ 0.00″ E)
  Postal Code: 00-202

 11. Właśnie dzisiaj (25.02.2019) dostałem takiego maila. Poniższy fragment mnie rozbawił.

  “Urząd Skarbowy odczytać zawiadomienie о zamiarze zainicjować kontroli w dniu 18.04.2019r. Wobec braku możliwości ustawienia kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin zainicjować kontroli na 29.04.2019r. о godz. 9.00.”

  “Język Polska być trudna” nawet dla US.

 12. Też dziś dostałam takiego maila

 13. Lipa straszna, na kompie Eset wywalił od razu do zainfekowanych, poza tym nadawca: Urząd Skarbowy ale spojrzałem najpierw na telefonie i pierwsze wrażenie ( kto się nie obawia US ręka do góry) – lekka panika ;), a wiadomo człowiek spanikowany różne głupoty może popełnić.

 14. +1

  Akcja wróciła.

 15. Panowie! Może napiszecie jaki skutek ma kliknięcie w załącznik? Księgowa jak przeczytała temat zgłupiała i chciała się przygotować do kontroli więc kliknęła w załącznik. Program ESET nic nie wykrył. Dzięki za informacje.

 16. Też jestem ciekawa, co będzie po kliknięciu w załącznik.

 17. Dostałem informację – zwrotkę, na mój adres, że albo ktoś użył mojego adresu jako atrapy i komuś to wysłał, albo mam wirusa który to rozsyła, ale Windows 10 swoim programem go nie wykrywa.
  Czym skanować prewencyjnie te badziewie?

 18. Przyszło dziś o 03:39

  Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 18.06.2016r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.06.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.06.2019r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 29.06.2019r. o godz. 9.00.

  Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pózn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pózn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspólpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.

  Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku.

  Zalacznik do pobrania

  Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pózn. zm.).

  ———————————–

  INSPEKTOR KONTROLI
  Urzad Skarbowy
  mgr Marzena Fierek

  Do pieca z tym

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: