9:22
3/2/2010

Na interesujący artykuł trafiłem we wczorajszym New York Times. Prezentuje on historię Maji, chińskiego cyberprzestępcy, który żyje sobie jednocześnie w biednym miasteczku i bogatej cyberprzestrzeni.

Gov-hacking

Artykuł potwierdza to, o czym my wiemy od dawna, a co do mainstreamowych mediów zaczęło docierać dopiero po ostatnim głośnym ataku na Google. Rządy każdego z państw mają swoich “zaufanych” cyberprzestępców, których wykorzystują w celach politycznych.

In addition to independent criminals like Majia, computer security specialists say there are so-called patriotic hackers who focus their attacks on political targets.

Nie przepadam za określeniem cyberwojna, ale mam dziwne wrażenie, że niebawem stanie się ono bardziej popularne…

Some day a zero day will make your day

NYT wspomina również o namiętnie skrywanych przez nas sekretach. Przyznajcie się! Większość z nas ma jakieś zirodeje w ukryciu, ale jak narazie się nimi nie chwali, czekając na “lepszą” okazję… :>

Majia and his fellow hackers keep secret their knowledge of certain so-called zero-day vulnerabilities — software flaws — for future use, he says. “Microsoft and Adobe have a lot of zero days” he said. “But we don’t publish them. We want to save them so that some day we can use them.”

Miejmy tylko nadzieję, że nasze 0day’e są lepsze od ich…

Hacking to sport

I na koniec jeden z zabawniejszych cytatów:

In China — as in parts of Eastern Europe and Russia — computer hacking has become something of a national sport, and a lucrative one.

No to w końcu większość z nas w końcu może oficjalnie powiedzieć, że uprawia jakiś sport… Jazda wpisywać do Facebooka! :-)

P.S. Artykułu w NYT nie polecam, najlepsze fragmenty zacytowałem powyzej.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. John Markoff….
    czy to nie ulubiony pismak Mitnicka..? ;))

  2. całe życie marzyłem żeby zostać sportowcem ;)

  3. A jak ktoś potrafi zmusić IE do wyświetlenia dobrze stronki to też jest hakerem? Podpinam się pod komentarz powyżej – też pasuje mi zawód sportowca, tylko, żeby płacili jak np. piłkarzom z zagranicznych lig. ;]

  4. jak ktos wie czy mozna awf skonczyc na kierunku “hacking & warrdriving” to prosze o kontakt??

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: