21:34
19/6/2021

Włamania na skrzynki polityków to nic nowego. Za wieloma stoją tzw. “rządowi hackerzy”, pracujący dla służb tego czy innego kraju. Ich celem jest pozyskiwanie informacji a czasem także wykorzystywanie ich do operacji wpływu, np. dezinformacji.

  • Który kraj ma najlepszych “rządowych hackerów”?
  • Jak typują oni swoje “ofiary”
  • Z jakich technik i narzędzi korzystają atakujący tej klasy?
  • Czy po tym co już wiemy o włamaniu na skrzynkę ministra Dworczyka można wskazać, która grupa “rządowych hackerów” wzięła go na celownik?

O to wszystko, już w poniedziałek o godz. 22:00 na darmowym lajwie zapytamy Marcina Siedlarza, który od lat przygląda się i analizuje ruchy różnych grup “hackerskich”, w tym takich, które udało się powiązać m.in. z rosyjskimi służbami.

Aby zarejestrować się na lajwa i otrzymać link do transmisji wypełnij ten formularz.

Obecnie Marcin pracuje dla Mandianta, który niedawno uniezależnił się od FireEye, firmy znanej z wnikliwych raportów ujawniających kulisy różnych zaawansowanych operacji “rządowych hackerów” i pozostałych grup APT*.

Swoją karierę z obsługą incydentów komputerowych i informatyką śledczą zaczynał ponad 10 lat temu w rządowym zespole CERT.GOV.PL, ale doświadczenie zdobywał też w zespołach bezpieczeństwa Symanteca i IBM X-Force, gdzie jak mówi “tropił zło”.

Zadaj pytanie Marcinowi!

W trakcie spotkania nie chcemy rozmawiać, jak inne media, o ujawnionych przez włamywaczy wiadomościach. Chcemy ten atak omówić w szerszym kontekście, skupiając się na tym, jak działają grupy APT w kontekście ataków na HVT (VIP-ów). Spojrzymy na techniki i porównamy to co teraz dzieje się w Polsce z podobnymi operacjami z przeszłości, próbując zrozumieć motywacje i sposób działania osób, które realizują tego typu ataki.

W trakcie Live’a będzie można zadawać pytania Marcinowi. Jeśli już je macie, możecie je wysyłać na adres live@niebezpiecznik.pl lub zostawiać w komentarzach pod tym postem.

Link do transmisji

Transmisje można będzie można obejrzeć w poniedziałek o 22:00 na tej stronie. Całość zajmie około godziny (w zależności od liczby Waszych pytań). Transmisja będzie też nadawana na naszym kanale na naszym YouTube oraz Facebooku.

Możesz dać nam suby na powyższych profilach i poklikać dzwoneczki, ale że mechanizmy powiadomień Facebooka i YouTube często płatają figle, to aby nie przegapić lajwa, wypełnij ten formularz, a otrzymasz bezpośredni link do transmisji przed jej stratem.

Czy będzie nagranie?

Jeszcze nie wiemy, czy po live zostanie nagranie. Dlatego jeśli nie chcecie przegapić tej transmisji, to wpiszcie swój adres e-mail w pole poniżej, a wyślemy Wam w poniedziałek przypomnienie przed startem lajwa:Bez obaw, podanych e-maili nikomu nie przekazujemy i wykorzystamy je wyłącznie do przypominania Ci o naszych wydarzeniach. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

PS. Możesz też dodać przypomnienie o tym wydarzeniu do swojego kalendarza, klikając na przycisk poniżej:

Add to Calendar


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Uprzedzając pytania czemu tak późno: różnica czasu, Marcin nie pracuje w PL, u niego będzie bardzo wczesny poranek.

  2. Ile Marcin zarabiasz i dlaczego tak dużo?

  3. Bardzo ciekawy temat się zapowiada, jednak nie pasuje mi data webinaru… Proszę o zostawienie nagrania przynajmniej do czwartku ;-)

  4. Nagranie z tego lajwa byłoby miłą niespodzianką, w przeciwnym wypadku będę zmuszony oglądać dwa lajwy jednocześnie (ME).

  5. Nie dostalem linka na mail….

  6. Gratulacje za pomysł. Jeden z najciekawszych lajwów jaki widziałam. Brawo!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: