18:59
13/12/2022

Prędzej czy później, każdy zostanie zhackowany. A jeśli analiza incydentu wykaże, że włamywacze pozyskali dane klientów, trzeba będzie o wycieku powiadomić i klientów i może także media. Jak to zrobić poprawnie? Godząc zarówno interesy firmowych prawników i działów PR, ale w taki sposób, aby oświadczenie nie zostało wyśmiane przez osoby techniczne?

Prawnicy, PR-owcy i ten dziwny pan od bezpieczeństwa…

Na jednym z naszych poprzednich webinarów (“Zostałeś zhackowany, co teraz?“) przedstawiliśmy stronę prawną i techniczną reakcji na incydent. Tłumaczyliśmy dlaczego niektóre oświadczenia wyglądają tak, jak wyglądają. Przytoczyliśmy też kilka (dobrych i złych) przykładów komunikacji kryzysowej pochodzącej od dotkniętych atakami firm i wspomnieliśmy, że fajnie byłoby poznać również perspektywę osób, które ze strony działów PR odpowiadają za komunikację “kryzysową” z mediami.

Miło nam zakomunikować, że znaleźliśmy kompetentnych i chętnych do podzielenia się wiedzą z tego obszaru PR-owców. Takich, którzy rozumieją problemy świata IT i którzy nie jeden incydent od strony medialnej obsłużyli.

Zobacz bezpłatny live poświęcony komunikacji kryzysowej

Dlatego zapraszamy na na lajwa o “komunikacji kryzysowej w branży cyberbezpieczeństwa”, już 20 grudnia, we wtorek, o godz. 20:00. Wiedzą podzielą się z nami Magda i Szymon z agencji Hill+Knowlton Strategies.

Wraz z naszymi gośćmi przeanalizujemy kilka incydentów tym razem od strony komunikacyjnej. Magda i Szymon wskażą dobre praktyki w komunikacji i na przykładach wyjaśnią, jakich błędów lepiej nie popełniać w komunikacji z mediami oraz klientami, pokazując czym to grozi.

Ta wiedza przyda się nie tylko rzecznikom prasowym czy firmowym działom PR. Z materiałem obowiązkowo powinni zapoznać się prawnicy i personel obsługującym w firmach różnego rodzaju “naruszenia”, w tym także kierownicy działów IT i komórek bezpieczeństwa. Nie tylko po to, aby zobaczyć czym skończyć się może “delikatne mijanie się z prawdą” lub zbyt prawniczy albo zbyt techniczny język oświadczenia opisującego incydent…

Zapisz się na live!

Udział w tym lajwie jest darmowy, ale aby się na niego zapisać i otrzymać link do transmisji, należy się zarejestrować wypełniając poniższy formularz (spokojnie Wasze dane zostają tylko u nas):Bez obaw, podanych e-maili nikomu nie przekazujemy i wykorzystamy je wyłącznie do przypominania Ci o naszych wydarzeniach. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.

Dla jasności: chociaż czasem realizujemy webinary we współpracy z różnymi firmami i dostajemy za to wynagrodzenie, to za organizacje i prowadzenie tego webinara nie otrzymujemy ani złotówki. To nie jest webinar sponsorowany.. Magda i Szymon zgodzili się poświęcić swój prywatny czas, aby podzielić się z nami i Wami spojrzeniem PR-owca na branżę cybersec. W trakcie spotkania odbędzie się też sesja Q&A z naszymi gośćmi, więc tym bardziej zapraszamy!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “K????, k????, k????!!!” (cytat z pewnej celebrytki) Przestańcie wreszcie używać tej paskudnej kalki o adresowaniu bo was przestanę czytać (wywalę z czytnika RSS)!

  Zbliżają się święta więc zaadresujcie pocztówkę z życzeniami dla kogoś a nie stronę prawną i techniczną.

  • Witaj! Dziękujemy za feedback. Zaadresowaliśmy issue które poruszyłeś. Fix został wypchnięty w update posta. Liczymy na dalszą persystencję w Twoim czytniku RSS ;)

  • Good robota. Persystencja będzie trwać :)

 2. Czy dostępne będzie nagranie webinaru?

 3. Świetny pomysł! Dotąd mieszane punkty widzenia mieliśmy tylko pod kątem IOD – Cyber. Przyda się również PR, który nieraz ratuje wizerunek (patrz wpadka z apką mbank:). Jakby nie patrzyć to w RODO jest wymóg (art 12 ust 1) komunikacji w przystępnej formie, czyli pośrednio wskazanie/zalecenie udziału osób od PR w komunikacji z osobami, których dane są przetwarzane. Z doświadczenia jako IODa wiem, że to działa.

 4. Nieprawda, nie każdy zostanie zhackowany. Moja babcia, która nie ma nawet smartfona i nadal korzysta z telefonu stacjonarnego, raczej nie.

  • Social hacki na ludzi ze stacjonarkami jak najbardziej działają .

 5. Przegapiłem :( Czy będzie gdzieś dostępne nagranie ?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: