10:55
23/10/2011

Kiedy schwytają was amerykańscy żołnierze i unieruchomią wam ręce opaską zaciskową, to pamiętajcie o tej sztuczce ;-)

Przodem:

I tyłem:

Hawk2 w komentarzach zauważa, że niektórzy funkcjonariusze mogą korzystać z mocniejszych wersji opasek. Z kolei Moos podpowiada, że “mocniejsze” opaski nie są konieczne, bo można założyć “więźniowi” po jednej zwykłej opasce na rękę i spiąć je razem. Teraz już wiecie nie tylko jak się wyswobodzić, ale i profesjonalnie pętać swoje ofiary… Nasi czytelnicy to zdecydowanie osoby o dziwnych zainteresowaniach, pozdrawiamy ;-)

P.S. Opaski zaciskowe można także wykorzystać do naprawy kabli ethernetowych — sprawdzają się doskonale.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

34 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Albo on miał jakieś lipne opaski, albo ja coś źle robiłem, ale po 5 minutach żona musiała mnie uwolnić ;)

 2. US Navy nie uzywaja takich opasek a cos co wyglada jak opaski zaciskowe.
  Czesto mozna dorwac to na eBay. JEDNA opaska kosztuje ~ 5$

  • Tzn praktycznie to też jest opaska zaciskowa, bo jest opaską i się ją zaciska ;) Co najwyżej może mieć inaczej skonstruowany ten języczek, który się blokuje na ząbkach. Być może ma nawet dwa takie języczki, a opaska ma ząbki z obu stron…

 3. Ekhm… czy wojsko/policja USA nie używa czasem takich opasek – http://cf.mp-cdn.net/26/31/49f9606a00f5027e5372a6a058bd.jpg ? Są one trochę inaczej zbudowane.

 4. Opaska opasce nierówna, są lepsze i gorsze (wiem z praktyki) :)

 5. Przysiągłbym, że US Navy używa czegoś takiego: http://bestsurvivaldeals.com/wp-content/uploads/2011/04/zip-tie-cuffs.gif

 6. W naszych warunkach numer nie przejdzie. Nie zakłada się jednej opaski, a dwie – wcześniej połączone ze sobą, po jednej na jedną kończynę. Nie ma wtedy potrzeby zakupu specjalistycznego mocnego “sprzętu”, wystarczają te najtańsze po kilka złotych za 50 szt. w paczce.
  ; )

 7. Nie wiem jak hamerykańscy żołnierze, ale u nas ochrona to raczej używa takich podwójnych opasek:
  http://www.militaria.pl/upload/wysiwyg/gfx/produkty/Kajdanki/kajdanki_nylownowe/kajdanki_nylownowe.jpg

  A z tego już tak łatwo się nie oswobodzisz.

 8. A co z takimi opaskami? Zdaje się, że SWAT takich używa: http://www.code3tactical.com/images/products/detail/mon4200.jpg

 9. Faktycznie się przyda… jak mnie żołnierz tym splecie, a 10 innych będzie do mnie celowało to sobie to rozwalę i ucieknę…

 10. takimi opaskami to spinasz worek z ziemniakami. Polica/wojsko uzywa tego:
  http://www.allproducts.com/manufacture97/anhua/product5.jpg
  albo ostanio nawet opasek zaciskowych na kciuk. Pudzian i pochodne moze by sobie poradzily ale 99.99% ludi nie ma szans zeby to rozerwac.

 11. Żołnierze to może faktycznie zły przykład, ale możesz np. stać się ofiarą porwania i wtedy taka wiedza może okazać się przydatna :)

  • ta, albo sam możesz zostać porywaczem, to wiesz już, czego nie używać :D

 12. W jednym odcinku MacGyvera żołnierze spięli go tym: http://images3.cableorganizer.com/mounted-head-ties-sub-cat-img/HT-dual-clamp-cableties_120.jpg
  I nie umiał wyjść, dopóki nie rozciął tego o ostry kant szafy serwerowej…

  • Teraz już wiecie, jak się uwolnić z podwójnej opaski.
   TIP: Zawsze noście ze sobą szafę serwerową, nie wiadomo kiedy się przyda.

 13. http://www.youtube.com/watch?v=kB_gwYz5Mqs&feature=player_embedded i już wiecie jak uciec z policyjnych/wojskowych kajdanek

  • i co najważniejsze, można użyć ich ponownie :)

  • W ten sposób można “otworzyć” każdą opaskę zaciskową :)

 14. Ten news to kompromitacja po całości… tyle mam do powiedzenia.

  • sebastian, a ten twoj komentarz to kompromitacja po calosci. mam apel do moda, czy moglby wycinan frustratow malolatow??? odkad niebezpiecznik trafia na wykop jest ich coraz wiecej i wiecej.

 15. Pfff… żenujące!
  Tutaj macie milion razy bardziej ambitny sposób:
  http://www.youtube.com/watch?v=kB_gwYz5Mqs

 16. Jak ja lubie oglądać te same obrazki i filmy w różnych komentarzach, czy tak trudno czytać i klikać ze zrozumieniem?

 17. To nie są żadne “opaski zaciskowe” tylko trytytki :>

 18. Te użyte w pokazie musiały być ze strasznie sztywnego tworzywa,dlatego tak pękały.
  Ale patent ze sznurowadłem mi sie podobał,niestety jedyne sznurowadła które to zniosą to te z desantów.

 19. U nas w POL Milicja też korzysta z tego na meczach, tylko, że jak Cię tym skują to trzyma Cię 2 pajaców i nie ma jak uciec.

 20. […] Tym, którym do głowy przyszło, że lepiej więźniów obezwładniać przy pomocy zip-tie, czyli plastykowych zacisków (zawsze mam problem jak to nazwać po polsku) przypominamy, że i na to jest sposób — opisywaliśmy go w tekście pt. “Jak uwolnić się z opaski zaciskowej“. […]

 21. najlepiej użyć dwóch spiętych razem, jak ktoś już wcześniej mówił. A jak ma się taką długą to ręce na krzyż a nie równolegle ^^

 22. Jedna opaska to słabe zabezpieczanie, swego czasu krążył po sieci filmik jak 10-cio latka uwolniła się z takiej przy pomocy sznurówek od tenisówek.

  • @Nowak, masz może ten filmik, bo nie mogę znaleźć

 23. Dopiero to odkopałem, no ale szału nie ma :D Zwykła tretytka, nie takie rzeczy się robiło za młodu :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: