22:45
17/2/2015

Ciekawy opis tego, jak obejść zabezpieczenia i uzyskać roota na urządzeniu NAS marki WD MyBook. Nie są to żadne spektakularne techniki, ale tradycyjne metodyczne podejście weryfikujące popularne problemy w tego typu urządzeniach (exploitacja modułu odpowiedzialnego za backup konfiguracji, walka z “własnym” standardem szyfrowania, analiza kodu źródłowego, zabawy z symlinkami). Całość świetnie opisana.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Nie no…mając źródła całego softu…niebotyczny wyczyn! W taki sposób można znaleźć “dziurę” wszędzie…

  2. No właśnie: bezrefleksyjni krytycy “security through obscurity” powinni sobie to wziąć do serca. A jak już wezmą, to niech poczytają o steganografii. :-)

  3. Zaraz zaraz, przywracanie konfiguracji z backupu z konta normalnego użyszkodnika? Czyżby ten soft pisali ludzie od gnome-screensavera?

  4. Nawet fajnie się czytało (mimo że to żaden wyczyn jak się ma źródła itd.) ale po tej ostatniej wzmiance że w sumie to absolutnie żadna akcja nie jest autoryzowana, to już wogóle przestało być wyzwaniem. Swoja droga to jakim cudem takie coś miało prawo przejść jakiekolwiek testy bezpieczeństwa(penetracyjne?)? Bo ogólnie mam wrażenie, że w tego typu sprzęcie wogóle sa jakieś hasła tylko po to żeby wygladało że działa, i nikt z ludzi którzy maja know-how (jeżeli wogóle tam tacy pracuja) nie chciał tego zrobić porzadnie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: