19:23
4/1/2010

Wystartowała piąta edycja zabawnego konkursu programistycznego, w którym należy napisać z pozoru niewinnie wyglądający kod, wyrządzający jednak jak największe szkody.

W tym roku uczestnik konkursu Underhanded musi wcielić się w pracownika lotniska odpowiadającego za transfer bagaży. System sortowania otrzymuje dane związane z każdym bagażem oraz instrukcje co do jego transferu. Należy tak zmodyfikować algorytm sortowania bagażu, aby niezauważenie zgubić, nie wysłać lub celowo umieścić bagaż w złym samolocie, jeśli przy rekordzie bagażu znajdzie się umówiony komentarz od pracownika check-inu.

Kod programu musi oczywiście przejść code-review, a więc przede wszystkim wyglądać niewinnie. Ekstra punkty można dostać, jeśli ze złego zachowania naszej aplikacji będzie można się sensownie wytłumaczyć, zrzucając winę na jeden z popularnych błędów programistycznych lub zwykłe niedopatrzenie.

Nagrodą w konkursie jest bon na 100 USD, do wykorzystania w serwisie ThinkGeek. Zgłoszenia należy nadsyłać do 1 marca 2010 na adres cottCraver@gmail.com.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. $100 na ThinkGeeka? Troszkę mało (przesyłka do Polski kosztuje $100) :).
  Byłem pewien, ze takie “konkursy” są lepiej “nagradzane” ;).

 2. No fakt, za taką wiedzę i produkt należałoby się trochę więcej niż stawka kodera za parę godzin pracy… ;]

 3. Tu nie o nagrodę chodzi a o prestiż.

 4. Prestiż to także wysokie zarobki. 100$ to chyba na paczkę czipsów jest :F

 5. @szczypmen
  W TG nie sprzedają czipsów.
  Możesz kupić fajną koszulkę ;).
  Albo inne nikomu-nie-potrzebne-rzeczy-które-jednak-dziwni-ludzie-kupują ;).

 6. Tak, czy owak nie o nagrodę chodzi a sam fakt wygrania.

 7. […] taką tylną furtkę w system operacyjny, która ułatwi pracę służbom. Wspomnijmy tu, że są specjalne konkursy tzw. niewinnego programowania, które ma na celu, w razie odkrycia błędu, uniemożliwić udowodnienie, że było to celowe […]

 8. […] 7 edycja konkursu podstępnego programowania, polegającego na pisaniu niewinnego programu, który na pierwszy rzut oka nie zawiera żadnych […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: