11:41
9/2/2018

Od dnia 31.03.2018 Polkomtel przestanie świadczyć usługę poczty elektronicznej Plusnet. Na szczęście – jak ustaliliśmy – domeny z nią związane nie zostaną uwolnione.

Poczta od Plusa miała swoje zalety, zwłaszcza informowanie SMS-em o otrzymanym e-mailu. Z tego powodu niektóre osoby podawały adres w poczcie Plusa bankom, ubezpieczycielom, dostawcom prądu, sklepom itd. Wyłączenie usługi z końcem marca oznacza, że trzeba będzie zarchiwizować pocztę i podać usługodawcom nowe dane.

Gdyby Plus uwolnił domeny plusnet.pl i simplusnet.pl, ktoś mógłby przejąć pocztę wysyłaną na te adresy z powodu niedopatrzeń. Czytelnicy zwrócili nam na to uwagę, a my spytaliśmy Plusa o sprawę. Rzecznik Plusa Arkadiusz Majewski napisał, że “nie ma planów zwolnienia domen i nadal mają pozostać w zarządzaniu przez Polkomtel“.

To świetna wiadomość, bo uwolnione cenne domeny mogą być przejęte błyskawicznie. Klub Parlamentarny PIS przekonał się o tym w bolesny sposób.

 

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Tylko ta poczta trzymała mnie jeszcze w plusie. By by plus…..

 2. Ciekawa instrukcja archiwizacji maili ze skrzynek pocztowych Plusnet
  (z wykorzystaniem przykładowego klienta pocztowego).
  “W przypadku pojawienia się ostrzeżenia o certyfikacie należy zaznaczyć checkbox
  ROZUMIEM RYZYKO i nacisnąć przycisk GOTOWE”

 3. Ostatni operator, u którego usługa mail2sms działała niezawodnie. Świetnie się nadawała do powiadomień nagiosa. Jedyna rzecz, która mnie jeszcze w plusie trzymała.

  • To teraz czas przejsc na PushOver. W dobie smartfonow mail2sms nie jest juz tak super mocno potrzebne. Jak nie chcesz PushOver, to mozna sie przeniesc na jakas platforme chocby TextMagic i za pare groszy miec te smsy wysylane nadal. API + bash, czy cokolwiek tam chcesz dzialaja pieknie i bezproblemowo. Sktypty nawet sam dostawca uslugi dostarcza.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: