11:24
10/12/2010

Anonimowi (ang. Anonymous), czyli użytkownicy specjalnego forum /b/ na 4chanie, które nie identyfikuje postujących — brak rejestracji, logowania, a każdy jest podpisywany jako Anonymous. Poniżej opisujemy kim są Anonimowi, gdzie można ich spotkać oraz gdzie znajduje się centrum dowodzenia ackją DDoS-ów.

Miło nam zakomunikować, że mainstream już wie o i bacznie śledzi Niebezpiecznika. Wczoraj zostaliśmy poproszeni o udzielenie wywiadu do Wiadomości TVP i Faktów TVN, ale niestety z racji naszej obecnej lokalizacji nie było to możliwe. Tak czy inaczej, to, o czym chcieli z nami porozmawiać telewizyjni dziennikarze opisujemy poniżej.

Kim są Anonymous?

Akcja DDoS-owania serwerów firm, które “nie sprzyjają” Wikileaeks sterowana jest przez grupę o nazwie Anonops (Anonymous Operations). Za centrum dowodzenia robi serwer IRC (irc.anonops.net), a grupa posiada swoje strony internetowe anonops.net i anonops.info. O Anonimowych mogliście usłyszeć kilka miesięcy temu, kiedy z sukcesem położyli strony firm dokuczających ThePirateBay, torrentowemu trackerowi (m.in. serwery organizacji RIAA).

Anonymous 4chan LOIC

Instrukcja do DDoS na stronach Annonymous

Po połączeniu do serwera, zobaczymy nazwy kanałów na których toczą się rozmowy: #vhost, #target, #WikiLeaks, #propaganda, #recruit, #setup, #lounge, #anonops. Jeśli ktoś chce się przyłączyć do ataków, wystarczy, że wejdzie na #setup, a tam powiedzą mu jakie oprogramowanie ściągnąć, aby rozpocząć wspólne DDoS-owanie np. serwerów firmy Mastercard, która zablokowała swoim kartom płatniczym możliwość przekazywania dotacji dla Wikileaks.

Wolność słowa – bezcenna. Za wszystko inne zapłacisz kartą Mastercard.

LOIC — program do DDoS-ów

LOIC (Low Orbit Ion Cannon) — oto narzędzie, które wykorzystane równocześnie przez tysiące internautów “kładzie” strony internetowe i serwery “wielkich firm nie sprzyjających WikiLeaks.

LOIC - Low Orbit Ion Cannon

LOIC - Low Orbit Ion Cannon

Narzędzie to początkowo było przeznaczone do przeprowadzania zupełnie legalnych testów wydajnościowych stron WWW. Z racji tego, że był to open source, Anonimowi dopisali do niego swój moduł HIVEMIND, który pozwala podłączyć program do serwera anonimowych. Stamtąd LOIC otrzymuje instrukcje dotyczące konfiguracji oraz celów do zaatakowania — w skrócie: dołącza do botnetu Anonimowych.

Szczerze wątpimy, że to właśnie atak DDoS na PayPala przestraszył firmę i spowodował, że zmieniła ona swoje zdanie i odblokowała część funkcji na koncie Wikileaks. Trzeba jednak przyznać, że szum medialny wywołany akcją DDoS-owania oraz niezbyt pochlebne opinie na temat PayPala na pewno były brane przez uwagę przez managerów PayPala.

Cyberwojna czy Hacktivism?

Zauważmy, że do tej pory “infekcja” klientem botnetu była czymś raczej niepożądanym i odbywała się głównie poprzez dziury w aplikacjach bądź systemie opreracyjnym. Teraz, zbuntowana, rozdrażniona (tym co spotyka Wikileaks) część internautów chce dołączyć do botnetu na własne życzenie (sami instalują jego klienta, LOIC).

Warto się zastanowić co łączy tych ludzi; czy jest to tylko i wyłącznie dobry PR Anonimowych i chęć uczestniczenia w “rozróbie”, czy może raczej wspólna dobra idea — walka o wolność słowa i brak cenzury w internecie? My nie jesteśmy pewni odpowiedzi na powyższe pytanie…

Operation Bank Troll — sięga dalej niż DDoS

Operation-Bank-Troll

Operation Bank Troll -- będzie boleśniejsza niż DDoS-y?

Ataki DDoS to nie ostatnie słowo Anonimowych. Teraz na tapecie jest Operation: Bank Troll — czyli szeroko zakrojona internetowa akcja polegająca na dezinformacji. Anonimowi zachęcają do rozgłaszania nieprawdziwych informacji dotyczących kradzieży milionów numerów kart kredytowych Mastercarda. Akcja ma na celu skłonić przestraszonych ludzi do zablokowania swojej Mastercardowej karty…

DDoS zabolał Mastercarda, ich strona padła. Ale to nie strona jest tym, na czym zarabia Mastercard. Przekonanie użytkowników kart Mastercard do ich zablokowania zaboli tę organizację o wiele bardziej, bo oznacza brak prowizji od gazyliona transakcji dziennie…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

80 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. No widzicie, Was nie było to takie pierdoły sadzili na antenie, że myślałem że TV opluję ;)

  • iTomek: a co powiedzieli? Materiał miał pójść w Wiadomościach 2 dni temu (środa), a w Faktach wczoraj (czwartek) AFAIR.

 2. bank troll moze byc dobre, w koncu cos co moze zabolec

 3. Pierwsza i druga zasada.

 4. jakbym czytał “podziemny krąg”… operacja dezinformacja :)

 5. Bank Troll było by niezłym pstryczkiem w nochal, ciekawe jaki byłby efekt propozycji Eric’a Canton’y:

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2738&tytul=Eric+Cantona+wzywa+do+obalenia+systemu+bankowego

 6. Uważam że niektóre organizacje przesadzają i popieram ataki DDos na nie.
  Jestem ciekawy co będzie dalej.

  TV to ja nie raz oplułem…… :)

 7. Przykładam się do zdania, że Paypal zupełnie się nie przestraszył.

  Warto zaznaczyć, że zarówno irc.anonops.net jak i anonops.net są także atakowane przez konkurencję i są często nieaktywne:
  Host anonops.net not found: 3(NXDOMAIN)

  i tak podobnie u kilku operatorów w .pl i nie tylko. Mimo, że główne serwery DNS odpowiadają:
  host anonops.net dns1.registrar-servers.com
  anonops.net has address 95.211.2.164

  ale port usługi IRC jest zamknięty.

  anonopis.info aktualnie już także nie odpowiada.

  Inny adres IRC: irc.anonops-irc.com lub triton.anonops-irc.com

  Nowy profil na Twitterze: http://twitter.com/Anon_Operationn

  Powstaje też wersja narzędzia w pythonie: https://github.com/SlamDunkn/LOIC_Python z potwierdzonym działaniem dla wielu dystrybucji.

  Są nawet instrukcje dla prostych wersji:
  sudo hping3 api.paypal.com -p 443 -S -i u3000 -q

  Śmieszne są opisy na Twitterze, że weszło ponad 10 tysięcy ludzi i serwer osiągnął limit. Jest kilka takich przykładów, które świadczą o tym, że generalnie super poważna ekipa to nie jest. Ewidentnie ekipy doświadczonych cyberprzestępców radzą sobie lepiej z tego typu akcjami.
  Ale szum jest szum :]

 8. Miło nam zakomunikować, że mainstream już wie o i bacznie śledzi Niebezpiecznika.

  Przez chwilę pomyślałem, że i Niebezpiecznikowi ktoś próbuje zamknąć usta, zanim zrozumiałem sens słowa mainstream w tym zdaniu. ;]

 9. na tvn24 mówili o grupie hakeruf która włamała się do serwera ]:-

 10. Aktualnie moneybookers.com umarło.

 11. Hmmm, no fajnie. Też popieram tę całą akcję.
  Nawet chętnie bym się przyłączył do tego Ion Cannon, ale… i tu pytanie do redakcji NIEBEZPIECZNIKA – czy to bezpieczne?
  Mogę strzelać z działa i wykonywać przelewy?

  Pozdrawiam

 12. Kolejna operacja Anonów:
  http://i.imgur.com/mW9w5.gif

 13. Hakerzy kontratakują :D
  Wczorajszy materiał z faktów:
  http://www.tvn24.pl/28377,1685578,0,1,odwet,fakty_wiadomosc.html

 14. Mnie rozbawiło nazwanie Assangea hackerem nad hackerami. Taaa… :P
  A ja jestem piekarz nad piekarzami (tosta umiem zrobić!).

 15. Wikileaks poruszyło pewne sprawy, związane z rzeczywistą władzą, tą która kieruje marionetkami (tj. oficjalnymi władzami). A samym Internetem kto włada?
  Na szczęście ilość malućkich, może przekonać niektórych do zmiany zdania – niech zabawa trwa…

 16. Może 4Chan, skoro już tak walczy o wolność słowa, zrobiłby coś dla Chińczyków, by dowiedzieli się więcej o rodaku który dostał pokojowego Nobla.

 17. Ale za to Borys nie wyszedł źle w faktach ;)

 18. Nie mój świat, nie moje kretki.

 19. część internautów chce dołączyć do botnetu na własne życzenie (sami instalują jego klienta, LOIC).

  No właśnie, mogli byście mi powiedzieć czy LOIC po za tym co widzimy nie ma jakiegoś dodatkowego wpływu na system? Niejeden zły anon chętnie na pewno wykorzystał by okazje, żeby przemycić na fali nagonki na oprawców wikileaksa, kilka exploitów/trojanów na kompy ofiar i stworzyć sobie za ich prawie, że zgodą botnet.

  Jak to sprawdzić, virtualka, dostęp do sieci, sprawdzać pakiety, monitorować procesy ?

  A wracając do tematu, to dobrze się dzieje, firmy, które dostają teraz po dupsku działają na granicy prawa, bo nie było z tego co mi wiadomo oficjalnej rozprawy w której zapadł by wyrok skazujący całe wikileaks czy jej szefa. Nie wiem czy takie zapobiegawcze działania są ok.

  Anon btards FTW! ;)

 20. Akcja wymierzona w Mastercard nie powiedzie się, bo ludzie nie mają wyboru między kartami w bankach. Gdyby tych systemów było dziesiąt to co innego. Niestety w Polsce nawet niektóre banki obsługują tylko jeden rodzaj kart a innego nie chcą dawać.

  Ciekaw jestem kiedy ludzie zrozumieją, że cały system opiera się na DŁUGU a nie depozytach itd. Prawdziwą walutą jest zmuszanie ludzi lub ich dobrowolne zobowiązywanie się do spłaty określonych zobowiązań np. świadczenia usług lub wydania jakichś dóbr/pieniędzy.
  Walutę tak naprawdę tworzą LUDZIE, a problem jest w tym, że kontrolę jej obrotu i emisji oddali bankom i Władzy.

  Jedyne co systemowi mogłoby zagrozić to rezygnacja ludzi i firm z zaciągania zobowiązań. Ale to jest nierealne :(

 21. Niestety te ataki tylko przyśpieszą chwilę gdy wszelakie agencje zabiorą się w końcu na poważnie za cenzurę w internecie. Widząc jaki można zrobić medialny szum, dlaczego by nie wykorzystać tych ludzików do swoich celów?

 22. OK, bawmy się dalej.. każda z takich akcji bardzo szybko okaże się pretekstem do stwierdzenia, że tylko surowa kontrola Internetu i Internautów może ochronić nas, spokojnych, praworządnych obywateli przed cyberterroryzmem, który stał się powszechny na taką skalę, że władze nie mogą pozostać dalej obojętne. :

  Generalnie odnoszę coraz bardziej nieodparte wrażenie, że cała ta akcja, od początku do końca, jest swoistym odpowiednikiem epidemii grypy sprzed roku. Obym się mylił.

 23. @RaV – możesz śmiało strzelac z działa, robić przelewy, jeść, pić i sikać jednocześnie – kolejność dowolna.

 24. trzeba by u nas przeprowadzić zus-troll, może by pomogło….

 25. http://www.janniemueller.de/opb/ – niezły tracker na żywo newsów o akcji.

 26. Z 4chanem to jest niestety tak, że w większości są to dzieci, które łatwo zmanipulować, bo co kosztuje gimnazjalistę odpalenie LOICa? NIC! – a widok, że dzięki niemu jakaś strona padła – bezcenny.
  Nie zapominajmy jak to się zaczęło – najpierw były serwery ubisoftu w odwecie za nowy system DRM. Udało się i później już większa akcja ratowania TBP – też się udało trochę serwerów położyć.

  Moim zdaniem to cała akcja to bardziej na zasadzie wszyscy tak robią to i ja będę DDoSował i ogólnie bunt przeciwko czemuś (ogólnie, żeby coś zrobić ;)). Czy chodzi o wolność słowa? Niestety, ale szczerze wątpię. Podejrzewam, że 90% osób które dołączyły się do tej akcji nie interesują się dokumentami umieszczonymi na wikilekas. Tylko aby szum zrobić.
  BTW. Takim nagłaśnianiem tej sprawy tylko karmimy troli, ale czy nie o rozgłos im chodzi?

  Cała ta sytuacja jest śmieszna ;) Każdy każdego DDoSuje. I sprawdzają kto ma większego… tfu, komu serwer dłużej wytrzyma?

 27. Serwer moneybookers.com zbyt długo nie odpowiada.

  Co to, teraz wzieli sie za moneybookera? :P

 28. chyba najlepszym źródłem informacji nt tego co się dzieje w AnonOps jest ich konto na twitterze: http://twitter.com/AnonOpsNet

 29. http://www.tvn24.pl/12691,1685602,0,1,cyberwojna–o-wikileaks,wiadomosc.html
  Tutaj jeszcze jest materiału nowego kawałek. Bank szwajcarski został przez komentatora przetłumaczony jako szwedzki, a botnet jako wutnet. Media mistrz :]

 30. O proszę:
  http://www.wykop.pl/link/551091/dane-tysiecy-kart-mastercard-skradzione/

  Tylko jeszcze na głównej nie ma…

 31. ” Anonymous’ Operation Payback IRC Operator Arrested ”

  http://torrentfreak.com/anonymous-operation-payback-irc-operator-arrested-101210/

 32. Trzeba też pamiętać o tym, że domorosłe testy LOIC i podobnych narzędzi moga skończyc się dla script kiddies o w taki sposób… http://www.businessinsider.com/dutch-teenager-arrested-for-pro-wikileaks-ddos-attacks-2010-12

 33. Może rzeczywiście odniesie to skutek odwrotny do zamierzonego. W końcu stawka jest na tyle wysoka (a gracze na tyle silni), że zrobią z tego pretekst do blokowania takich stron jak 4chan.

 34. na tvn24 były takie fajne animacje 3D komputerów zombi że aż mnie zatkało…

 35. tylko dlaczego Niebezpiecznik tak asekuracyjnie podchodzi do sprawy pisząc : “My nie jesteśmy pewni odpowiedzi na powyższe pytanie…” …. jakieś obawy …. ??

 36. P.S. Jakby ktoś z Niebezpiecznika chciał coś powiedzieć na temat tych ataków można się zgłosić do KonteStacji.com jest to radio internetowe :D
  Jakby ktoś chciał posłuchać: http://www.kontestacja.com/?p=episode&episode=368

 37. Nie wiem czemu, ale jak oglądałem wczoraj TVN zacząłem się po prostu śmiać jak zaczęli gadać o ataku hakerów

  PS: ciekawe jest to, że serwis torrentowy, i to dosyć mały (https://niebezpiecznik.pl/post/rzad-usa-przejal-domene-serwisu-torrentowego-bo-tak/) zdjęli ot tak, a niektórych rzeczy nie zdejmują ;)

 38. to ja sobie dla równowagi zapętlę wget’a by nękał serwerek tych anonów :) kto jest ze mną ? :p

 39. A to juz jest bardzo ciekawe również z programistycznego punktu widzenia – powstał port LOIC-a w javascripcie! Odpalasz przeglądarkę, otwierasz stronę JS LOIC i działa – bez żadnej instalacji binarek :O Brakuje wielu rzeczy np. Hive Mind, ale sama koncepcja jest genialna.
  http://pastehtml.com/view/1c9pj9b.html

 40. No to co chlopaki. Teraz uncle Sam wprowadzi kontrole internetu. Terroryzm!

  o_O

 41. Dobra, dobra ale czy przypadkiem jacyś obrońcy krzyża nie zablokowali portalu ateista.pl?

  Wy tu i MasterCard, Wiki leaks, a tutaj na naszym podwórku coś nie tak się dzieje! – chyba, że to ja coś namieszałem.

 42. “Wystarczy że haker postanowi podpiąć nas do swojej sieci – tzw. Bootnetu.” Fragment artykułu na tvn24 – odetchnąłem z ulgą, jednak trzymają poziom :-)

 43. Właśnie czytałem artykuł w gazecie wyborczej, na szczęście też mówą do sensu (może poza nazywaniem anonów hakerami).
  Ktoś pytał o LOIC – program nic innego nie robi, to żaden robak czy trojan. Mam go na maszynie wirtualnej. Trochę sztuka dla sztuki, podczas ataku na Ubi rozdawano jednopoleceniowego batcha, działał tak samo dobrze ;)

 44. @Hastur
  A mnie norton w pliku loic.exe pobranego z sourceforge.net wykrywa wirus 2Hacktool… Zobaczę co tam naprawdę jest na os wirtualnym.
  http://sourceforge.net/projects/loic/

 45. Czyli są już dostępne programiki, nawet dla laików. Mnie ciekawi czy ktoś bawi się w “zdalną” modyfikację BIOSa, jak wpisywanie hasła, modyfikacja obsługi HDD lub DVD ? Albo “upgradem” S.M.A.R.T.-a dysku jakiegoś kompa w Sieci.Do takiego ataku wystarczy 1 haker z odpowiednią wiedzą na poziomie producentów hardware.

 46. visa ma dzis problemy z obsluga kart w 1/4 poznania :P

 47. RaV: oczywiście, że możesz, ale ma to taki sam sens jak podcinanie gałęzi na której siedzisz. Jeśli atakujesz daną instytucję (bank) a jednocześnie chcesz z niej korzystać (robić przelewy) to zdecydowanie potrzebujesz chwili do zastanowienia się czego chcesz. Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.

  Arnold Buzdygan: definiowanie waluty za pomocą pieniędzy to dość ekscentryczny pomysł.
  Zobowiązanie nie musi mieć nic wspólnego z pieniędzmi, możesz zobowiązać się do skoszenia trawnika piekarza w zamian za bułki. Albo wyemitować własny pieniądz, którego wartość będzie gwarantowana przez ciebie, zdziwiłbyś się jak łatwo ludzie zaczynają korzystać z takich nowinek:)

 48. Czyli są programiki do ddosów. Mnie ciekawi czy ktoś się bawi w zdalne modyfikowanie BIOSa pod kątem wpisania hasła lub obsługi HDD i DVD. Albo zupgradeowanie S.M.A.R.T. dysku ? To musiałby być ktoś z wiedzą na poziomie producentów hardware.

 49. Material w TVN mnie rozwalil, z kazdym kolejnym uzyciem slowa haker mialem coraz szerszy usmiech na twarzy, a pojawilo sie ono w tym niezbyt dlugim materiale naprawde wiele razy :D

 50. @GabbaMan
  Masz rację, ale oni są święcie przekonani, że są anonimowi. Przecież mają w nicku anonymouse ;) Ale i tak lepsi są Ci którzy przez proxy DDoSują ;p – Strach się bać…

  @Sergi
  Dokładnie LOIC nie jest skomplikowany w uproszczeniu tylko otwiera dużo razy daną stronę i tyle… Jedynie hivemind w przerobionej wersji jest wart uwagi.

  Swoją drogą czy pomyślelibyście, że użytkownicy będą z własnej woli dołączać do botnetów? IMO takie botnety są bardziej niebezpieczne, acz na pewno mniejsze.

 51. @OkropNick
  Każdy, kto skorzysta z propozycji Erica Cantony i wypłaci kasę z banku źle skończy. Nie chodzi tylko o upadek banków, na czym ludzie nie mogą zyskać, ale też prawdopodobne masowe napady na wypłacających. Wyobrażam sobie szampańskie nastroje francuskich bandziorów polujących na ludzi czyszczących swoje konta za namową jakiegoś pajaca (co z tego, że był znanym piłkarzem, skoro zdebilał). Kasa jest bezpieczna tylko w banku, szkopół w tym że nie zawsze banki uczciwie podchodzą do klienta i rzetelnie informują go o ryzyku inwestycyjnym, nie zawsze opłaty i prowizje są jasne i zrozumiałe itp. Sensownie jest więc walczyć o uczciwość i rzetelność banków, a nie bezmyslnie im dokuczać, dokuczając przy tym sobie. Myślę, że we Francji zwycięży rozsądek.

  @
  mastalerz, Chris
  Oczywiście, że władzom najłatwiej będzie rozwiązać problem radykalnie ograniczając wolność w internecie. Co więcej poszkodowani w atakach ujmą się za takimi postulatami władz. No i spróbujcie przekonać np. Chiny, że wolność słowa jest lepsza od cenzury. Powiedzą że nie jest lepsza. Cała ta akcja nie sprzyja więc wolnemu internetowi. Skłania raczej do prób cenzury, a ograniczenia nałożone przez władze mogą być megadotkliwe, nawet w liberalnych krajach. Wyobraźcie sobie np. wymóg logowania peselem lub odciskiem palca przed samym połączeniem z siecią. Póki co internet kontroluje USA (ICANN) i w każdej chwili może go przyblokować (podobno na początku lat 90. polscy hakerzy zaatakowali serwery NASA i USA odcięło na jakiś czas Polskę od sieci, nie wiem ile w tym prawdy). Są niby alternatywne alternety itp., ale chyba nie chodzi nam o utrudnienie dostepu do sieci. Przesada w atakach, nawet w słusznej sprawie może zbyt wiele kosztować ogół ludzi.

  @Kasper93
  Jasne, że większość instalujących soft do DDoSu nie wie, o co chodzi. Słyszeli o Wikileaks i mniej więcej o jego idei, ale nie czytali ujawnionych dokumentów (słyszeli tylko o nich w mediach). Otrzeźwienie przyjdzie wraz z wizytą w domu smutnego pana z Policji, FBI itp. W USA wyroki na pewno łagodne nie będą. W innych krajach też za ciekawie nie będzie. Swoją drogą ciekawi mnie, czy ISP nie jest w stanie zidentyfikować znamion DDoSu z kompa i zablokować go. Jeśli ruch z danego kompa bardzo się zwiększa można zacząć mieć podejżenia i zapytać klienta co się dzieje. Uważam też, że generalnie ISP powinni mieć firewalle u siebie nie po to by cenzurować sieć, ale chronić userów przed atakami robaków.

 52. http://pastehtml.com/view/1c9lrvz.html

 53. My tu hi-hi-hi i ha-ha-ha, ale tak na poważnie: nie sądzicie, że możemy mieć początek III Wojny Światowej? Nie daj Boże jeszcze Google się w to wmiesza (wystarczy filtr wyników wyszukiwania na wikileaks lub 4chan) i jak tłum się rzuci w odwecie, to może to wyglądać niezbyt różowo. Aktualnie w konflikt zaangażowany jest rząd USA, największe organizacje finansowe, potencjalnie banki itd. Jak Visa/MC/PayPal zablokują możliwość wykonywania transakcji przez dwa dni, bank ogłosi internal server error a siły rządowe (bez wnikania w szczegóły jakie) położy łapę na DNSach? To już nie jest hecna sprawa, tu już ciężka artyleria jest wystawiona. Oby załadowana ślepą amunicją.

 54. I tak slowloris jest najlepszy, przynajmniej przeciwko Apache ;) (testowane w praktyce). Zwłaszcza jak ktoś ma słabe łącze a mimo to się chce przyłączyć do akcji.
  http://webhosting.pl/Slowloris.pogromca.serwerow.sieciowych.skuteczniejszy.od.DoS

  Można też zapętlić wget – normalnie czyli aby obciążyć łącze albo tak jak podczas ataku na pewne serwery w Iranie – kazali uczestnikom używać limitu prędkości 1B/s (tak, 1 BAJT na sekundę!).

  Nie zachęcam i nie odpowiadam za szkody bla bla bla…

  A DNSy odpowiadające za IRC padły.

 55. Update: mała zabawa digiem i znalazłem serwer IRC, działający.
  91.121.72.103

 56. przepraszam moderacjo za spam – chcialem wkleic link ale cosik mi nie wyszło ;)
  Poprosze ślicznie o połączenie ostatniego komentarza z tym linkiem :)
  ( GabbaMan 2010.12.11 01:58 | #

  Dla tych co nie są pewni czy mogą strzelać z działa czy nie ;P)

  http://www.youtube.com/watch?v=qiC-oaFbiy8feature=related

 57. @Paweł Nyczaj
  Na kontrolowanym upadku banków można skorzystać, albo przynajmniej nie stracić.

  Pieniądze w bankach są bezpieczne tylko tam gdzie nie ma długu publicznego(ale i tak należy rozdzielić/dywersyfikować pieniądze na kilka miejsc, jeżeli jest dług publiczny to rozdzielenie pomiędzy kilkoma bankami nic nie da, bo w końcu bańka pęknie i tych pieniędzy zwyczajnie nie będzie) co już Argentyna pokazała(a PL dąży do tego w szybkim tempie).

  Jak inaczej walczyć o przejrzystość w bankach niż używając wolnorynkowego mechanizmu zabrania swoich pieniędzy w inne miejsce?
  Jeżeli jeden bank mi nie pasuje to idę do innego, a jeżeli wszystkie mi nie pasują to nie trzymam pieniędzy w bankach i to banki mają walczyć o klienta i się do niego dostosowywać a nie klient do banków.

  Żeby to wszytko naprawić wystarczyłoby pozwolić każdemu na założenie banku i wtedy te które by nie chciały się dostosować do klienta zwyczajnie by upadły i nie byłoby problemu, bo na ich miejsce znalazłoby się tysiące lepszych.

 58. AVE…

  Anonymous nie są aż tak anonymous, jak im się wydaje. To głównie banda dzieciaków, co w d**** byli i g**** widzieli. Ich siła jest nikła…
  Obczajcie zresztą to: http://25.media.tumblr.com/tumblr_ld7yrzlIhi1qzy4odo1_400.png

 59. irc: 91.121.92.84

 60. Najlepsze jest to, że cała ta akcja anonów jest potępiona przez prawdziwych zwolenników wikileaks.

  *Do NOT discuss LOIC and/or HowTo dDoS here THX, because Wikileaks is not responsible for this stuff and does not support it!
  *Dont join in the LOIC/AnonOps attacs. Free speech isnt defended by shutting your opponent up.

 61. operation leakspin
  BTW. http://operationleakspin.org/
  http://www.youtube.com/watch?v=p8Fil0UdcOE

  Proszę o doklejenie tego do poprzedniego posta.

 62. […] Wszystkie„Wolność słowa – bezcenna. Za wszystko inne zapłacisz kartą Mastercard.”Na niebezpieczniku notka o tym kto stoi za DDoS-ami na firmę Mastercard, która zablokowała swoim kartom płatniczym […]

 63. Mam takie pytanie odnośnie odpowiedzialności za atak ddos. Znalazłem takie coś:

  “Nasze prawo nie karze za najbardziej popularny rodzaj ataku, taki jakiego ofiarą padł w piątek serwer policji, a ostatnio także sieć internetowa w Estonii. Karane jest włamanie do sieci, które wiąże się ze szkodami. W przepisach nie ma natomiast sankcji dla hakerów, którzy paraliżują serwery, wysyłając do nich miliony sygnałów. “To nie jest przestępstwo i nie możemy ścigać osób, które próbowały zablokować nasz serwer” – mówi komisarz Urbański.”
  źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80323,4144393.html

  Natomiast w kk znajdujemy:
  Art 268 § 1.Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  » § 3.Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Art. 269a
  Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  Jeżeli z własnego komputera wysyłam bardzo dużą ilość zapytań do danego serwera to czy mogę ponieść za to odpowiedzialność ? Wydaje mi się, że według kodeksu karnego mogę, a według tej wypowiedzi komisarza to nie.

 64. @Urgon
  Anonimowi sami twierdzą, że są na wojnie, a jak wiadomo na wojnie jedni walczą(banda dzieciaków) a inni planują(ci co pojęcie mają).

 65. Miałbym gdzie i kogo wpuścić w maliny, że musi natychmiast zastrzec swojego MasterCarda.
  Myślę, że 10-50 osób dałbym radę nabrać, przy tej kawie którą teraz piję, czyli bez wielkiego wysiłku.

  Ale.. byłyby to osoby, które mnie znają i dla których jestem mniejszym czy większym autorytetem w dziedzinie komputerów…
  Dla idei, która mi się podoba, byłbym skłonny ten mój autorytet podkopać, ale tak naprawdę narobiłbym problemów tym osobom, co byłoby gorsze od dołożenia cegiełki do ataku na MasterCard.

  Stąd jestem pewien, że to nie wypali. Ludziom, którzy tego nie rozumieją i tak nikt nie uwierzy.

 66. zerknijcie na inteligo.pl. chyba mają jakies kłopoty:

  https://secure.inteligo.com.pl/

  przy probie laczenia do panelu logowania przez https albo serwer nie odpowiada albo wyswietla pustke. nigdy czegos takiego jeszcze u nich nie widizalem, a korzystam od 6 lat.

 67. lol, ale przylamilem ;) to o inteligo to juz nieaktualne :P moj blad, przepraszam.

 68. […] wyjaśniła powody ataku na Gawkera i odcięła się od pogłosek, jakoby była powiązana z 4chanem i Anonymous: Gawker Gizmodo Lifehacker Passwords […]

 69. Idealne podsumowanie wikileaks i anonymous: http://antyweb.pl/wp-content/uploads/2010/12/wikileaks.png ;) :D

 70. http://imgs.xkcd.com/comics/wikileaks.png :D

 71. pyLOIC

  #loic 1 [+Pinrt] !lazor default targetip=209.85.135.99 subsite=/ speed=3 threads=15 method=tcp method=tcp wait=true random=true checked=false message=IT_BURNS_OH_THE_PAIN_IT_BURNS port=80 srchost=192.168.1.1 srcport=5000 start

  209.85.135.99 – > google :D

 72. […] na to, że Anonimowi będą teraz mieli nową, oprócz LOIC-a zabawkę do swoich […]

 73. […] na marginesie, że Anonimowi, na których zawsze można “liczyć” w tego typu jatkach, zDDoS-owali strony […]

 74. […] niedzieli, w chwili rozpoczęcia Superbowl, Anonimowi dokonali kilku ciekawych […]

 75. […] nie precyzują, jak zamierzają zniszczyć Facebooka, ale patrząc na ich wcześniejsze “osiągnięcia“, można założyć, że chodzi o atak DDoS. O ile DDoS-y Anonimowych udawały się w […]

 76. poprzez ddos każdy może wesprzeć anonimowych, stąd taki ich fenomen, każdy może być anonimowym, ale tego typu ataki tylko wspomagają ich działalność, główny atak na strony/serwery to hackig

 77. […] na Bradley’a Manninga, coraz bardziej zaczęły doskwierać nie tylko firmom prywatnym (Sony, Mastercard i PayPal), ale również i instytucjom rządowym i to nie tylko z Wielkiej Brytanii (np. FBI i CIA i […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: