16:14
9/4/2010

Dostępne jest już kolejne wydanie darmowego magazynu w całości poświęconego bezpieczeństwu IT. W tym numerze poruszono następujące zagadnienia:

InSecure #25

 • Przykłady nietypowych ataków SQL Injection
 • Przyszłość testów penetracyjnych
 • Relację z konferencji RSA 2010
 • Wykrywanie ataków przy użyciu narzędzia OSSIM
 • Odzyskiwanie danych z chmury

Brzmi jak tematy w sam raz na pochmurny weekend… ;-)

25-ty numer magazynu InSecure w całości i za darmo możecie pobrać stąd [PDF].

P.S. Krążą słuchy, że niebawem pojawi się polski, darmowy magazyn poświęcony bezpieczeństwu komputerowemu…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. No ciekawe co to za plotki z tymi polskim bezpłatnym magazynem i gdzie oraz w czym maczał palce Niebezpiecznik :)

  Ale miłoby by było poczytać taki magazyn, gdzie byłyby teksty poziomu Niebezpiecznika a jednak czasem bardziej rozbudowane niż wpis na blogu.

 2. Co do tych plotek, to jest w tym trochę prawdy, właśnie piszę do niego artykuł :).

 3. O tak darmowy miesięcznik o bezpieczeństwie w formacie pdf.. szczególnie po ostatnim artykule o pdfach i wykonywanym przeze nie kodzie.. mhm, domagamy się XPS!

 4. Spoko, już 13 kwietnia wyjdzie nowy Adobe Reader 9.3.2 z automatycznymi aktualizacjami (tylko dla Windows). Dzięki temu poprawki będą instalowane automatycznie.

  http://www.dobreprogramy.pl/Niedlugo-automatyczne-aktualizacje-w-Adobe-Readerze,Aktualnosc,17594.html

 5. Takie darmowe magazyny to super inicjatywy. Raz, że jest to ekologiczne (ratujemy drzewa), dwa, gazety typu Hakin9 są jednak trochę drogie (29 zł) a poza tym wygodniej jest korzystać z takich informacji w wersji elektronicznej.

 6. Czy ja wiem czy wygodniej, w kiblu.. tfu tfu toalecie trudniej przeczytać ;-)

 7. Fajna sprawa z tym magazynem. Co do czytania w toalecie to coraz popularniejsze stają się czytniki pdf.
  Możesz też przeczytać na komórce albo na psp.

  Polski mag? Jestem na tak. Może nawet dorzucę tam swoje 3 grosze.

 8. Strasznie nie lubię czytać elektronicznych tekstów. Książka czy magazyn jednak ma duszę i się lepiej czyta. Mam nadzieję, że nie skończy się na kilku numerach, i że artykuły będą bardziej techniczne.

 9. Ale się rozmarzyłem o tym polskim bezpłatnym magazynie o IT Security… Bardzo bym chciał, aby takowy powstał. Pozdro dla całej ekipy Niebezpiecznika! :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: