15:21
12/3/2010

Na tegorocznej konferencji RSA odbył się ciekawy panel dyskusyjny. Shamir, Rivest, Diffie i Hellman prowadzili dyskusję razem z Brianem Snow – byłym dyrektorem technicznym NSA. Rozmowa była naprawdę “gorąca”…

Podczas panelu poruszono m.in. temat niedawnych ataków na karty kredytowe i atakach typu 0day. Niech zachętą do obejrzenia tego 40 minutowego klipu będą następujące słowa agenta NSA:

Brian Snow: We read what you publish, but we do not publish what we study. We have good budget and an aggressive, talented staff. We have PhDs doing nothing but cryptography; that’s a nice department. We have a better knowledge base and more stuff than what you have. The NSA is still ahead, a small handful of years, on average.

Video z debaty jest do obejrzenia tutaj. Występujący na nim ludzie to jedni z najmądrzejszych kryptografów — ikony, którym zawdzięczamy wiele z poufności i prywatności w erze internetu.

P.S. Jak widać, ani NSA ani kryptografowie nie przepadają za cloud computingiem :>

Przeczytaj także:

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Hellmans to chyba majonez ;) Martin Hellman i cała reszta też bez tych s-ów

  2. klip trwa 50 a nie 40 min :)

    mnie zaciekawiło to co jeden z mówców (nie pamiętam który) wspomniał o panu Andersonie, karcie na chip i że można coś w niej zrobić aby w sklepie nie płacić :)

    http://www.lightbluetouchpaper.org/2010/02/11/chip-and-pin-is-broken/

  3. Shamirs, Rivests, Diffies i Hellmans? Znaczy ta pierwsza trójka przyniosła majonez? I ‘Brianem Snowem’.

  4. […] Relację z konferencji RSA 2010 […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: