15:21
12/3/2010

Na tegorocznej konferencji RSA odbył się ciekawy panel dyskusyjny. Shamir, Rivest, Diffie i Hellman prowadzili dyskusję razem z Brianem Snow – byłym dyrektorem technicznym NSA. Rozmowa była naprawdę “gorąca”…

Podczas panelu poruszono m.in. temat niedawnych ataków na karty kredytowe i atakach typu 0day. Niech zachętą do obejrzenia tego 40 minutowego klipu będą następujące słowa agenta NSA:

Brian Snow: We read what you publish, but we do not publish what we study. We have good budget and an aggressive, talented staff. We have PhDs doing nothing but cryptography; that’s a nice department. We have a better knowledge base and more stuff than what you have. The NSA is still ahead, a small handful of years, on average.

Video z debaty jest do obejrzenia tutaj. Występujący na nim ludzie to jedni z najmądrzejszych kryptografów — ikony, którym zawdzięczamy wiele z poufności i prywatności w erze internetu.

P.S. Jak widać, ani NSA ani kryptografowie nie przepadają za cloud computingiem :>


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Hellmans to chyba majonez ;) Martin Hellman i cała reszta też bez tych s-ów

  2. klip trwa 50 a nie 40 min :)

    mnie zaciekawiło to co jeden z mówców (nie pamiętam który) wspomniał o panu Andersonie, karcie na chip i że można coś w niej zrobić aby w sklepie nie płacić :)

    http://www.lightbluetouchpaper.org/2010/02/11/chip-and-pin-is-broken/

  3. Shamirs, Rivests, Diffies i Hellmans? Znaczy ta pierwsza trójka przyniosła majonez? I ‘Brianem Snowem’.

  4. […] Relację z konferencji RSA 2010 […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: