17:53
13/6/2010

W ramach naszego cotygodniowego video na weekend, w tę niedzielę prezentujemy webcast poświecony Metasploit Express — narzędziu wspomagającemu pracę pentestera.

Metasploit Express Webcast

O Metasploicie pisaliśmy na łamach Niebezpiecznika już wielokrotnie (por. np. zdalne wykradanie zdjęć z kamer). Poniżej znajdziecie zapis Webcasta przedstawiającego rozwiązanie Metasploit Express, które łączy moc frameworku Metasploit z łatwością obsługi i wsparciem technicznym. Poruszone tematy to problematyka (automatyzacji) testów penetracyjnych, podejście Metasploita do testowania podatności oraz praktyczne demo możliwości Metasploit Express.

[flv:http://download2.rapid7.com/media/metasploit-general_4.flv 500 350]

Ciekawe rzeczy zaczynają się od mniej więcej 6-tej minuty :-)

Przeczytaj także:

9 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. automatycznie odpalany filmik prawie doprowadził mnie do zawału serca :(

    • @Lorek: strasznie Cię przepraszamy, sami nie znosimy autoplaya… Fuckup wynika z żartu prima-aprilisowego — wtedy na potrzeby żartu włączyliśmy globalnie autotmatyczne odtwarzanie filmów… ;-) Oczywiście autostart jest już wyłączony.

  2. Lorek, słowo-klucz na dziś: flashblock :)

  3. Kurde, to się nazywa pionierstwo. 60% polskich domostw nie zostało spenetrowane Internetem. Wielu polskich przedsiębiorców nie ma stron internetowych, a tu HD Moore sprowadza “penetration testing to the more mainstream audience”. ;)

  4. Chyba mainstream audience jest zdana na pozyskiwanie klienta do pentestowania w postaci dostawców energii i posiadaczy samochodów. ;))) Trzeba zamówić odpowiednie moduły metasploita na zacofany rynek. ;)

  5. Czy jak testuje pióra do pisania to też jestem pentesterem?

  6. Jasne, szczególnie te od pentel’a

  7. Szkoda, że nie można od razu do 6stej minuty przewinąć ;]]]

  8. Niezależnie od durnego narzekania z komentarza wyżej, narzędzie sensownie wyglądające, konkretne i wykorzystujące mocno budujące się przez ostatni zwłaszcza czas moduły do Metasploita. Tylko gratulować…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: