21:38
6/11/2011

Microsoft wydał advisory dot. luki wykorzystywanej przez Duqu. Bład w parsowaniu czcionek TrueType, które nota bene odbywa się w ring0 (!!!), może pozwolić na eskalacje uprawnień. Microsoft nie wydał jeszcze patcha/poprawki, ale podał obejście problemu: zablokowanie dostępu do T2EMBED.DLL.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. I to parsowanie czcionek w ring0 odbija się Microsoftowi czkawką już któryś raz. W tym roku były łatane już co najmniej dwie takie dziury: MS11-041 i MS11-077.

 2. TTF w ring0? Tego się spodziewałem jedynie jak ktoś się uczy pisać system operacyjny, a nie w produkcyjnym najpopularniejszym Windowsie O.o

  • No tak, żeby było szybciej. AFAIK obsługę GUI wciągnięto do kernela jeszcze w NT4

  • I żeby nie było, że zmyślam, informacja o przesunięciu GDI do kernela w NT4 wraz z motywacją developerów (wydajność):
   http://www.windowsitpro.com/article/windows-client/windows-nt-4-0

 3. Microsoft ciągle udoskonala jądro więc pewnie niejeden taki projektowy kruczek w środku jeszcze jest..

  • hah. gdyby troche pomysleli, to by tak nie zrobili.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: