14:33
25/6/2012

Programy do kasowania danych tak, aby narzędzia IT Forensic nie były w stanie ich odzyskać: Eraser i Bleachbit.

Więcej narzędzi tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Bleachbit jest w repo wszystkich popularniejszych dystrybucji Linuxa. Fajne narzędzie do sprzątania systemu.

 2. CCleaner + Winapp2.ini + włączone szyfrowanie usuwanych danych = profit

 3. +1 dla BleachBita za rozwiewanie mitów o konieczności wielokrotnego nadpisywania danych -1 dla Erasera za niepotrzebne proponowanie wielokrotnego nadpisywania (do 7 razy, dobrze, że nie 35)

  • Troll’u, poczytaj sobie trochę o tym, jak na dysku twardym zapisywane są “zera” i “jedynki”, a zrozumiesz, czemu kilkukrotne – niekoniecznie 35-krotne (Gutmann), 7-krotne (DoD 5220.22-M) zazwyczaj wystarczy – nadpisywanie danymi (pseudo)losowymi jest całkiem uzasadnione. Podpowiem, że chodzi o “zera” nie będące dokładnie “zerami” i “jedynki” nie będące dokładnie “jedynkami”. Sytuacja jest o wiele bardziej zagmatwana, gdy w grę wchodzi wear-leveling pamięci flash.

 4. dd if=/dev/urandom of=/dev/???
  Też chyba da radę:)

  • Wystarczy if=/dev/zero

 5. w czym to to lepsze od zwyklego shreda?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: