18:58
31/3/2022

Krótka informacja. Wczoraj odbył się nasz LIVE webinar poświęcony tematowi dezinformacji. Marcin przez 90 minut pokazywał kilkanaście narzędzi i technik OSINT-owych, które są pomocne w ustalaniu czy dany materiał jest wiarygodny. Na wykład zapisało się ponad 3000 osób, z czego 75% już go zobaczyło, a średnia ocen to 4.85/5.

Przegapiłeś wczorajsze spotkanie? Nic nie szkodzi — wciąż możesz je zobaczyć! Po prostu zarejestruj się na tej stronie od razu otrzymasz link do nagrania.

Czy warto? Oddajmy głos uczestnikom wczorajszego spotkania:

Mnogość przekazanych informacji oraz zaangażowanie prowadzących. Przygotowanie się do spotkania na najwyższym poziomie

Jestem osobą nietechniczną, więc dla mnie cała tematyka jest mind-blowing i trochę przerażające, nie będąc świadomym ile teoretycznie niewielka dawka “czegoś” może zawierać informacji

Bardzo przejrzyste, rzetelne i rzeczowe przedstawienie tematu. Bez zbędnego gadania, konkretna i praktyczna dawka informacji. Udostępniono bardzo przydatne narzędzia. Dużo działania na przykladach.

Podobała mi się koncepcja: mało teorii za to miks bardzo bieżących przykładów wyjaśnionych w prosty i angażujący widza sposób z dość w sumie zaawansowanymi technikami OSINT-u niejako na zachętę do dalszej eksploracji.

Zaskoczyła mnie liczba narzędzi analitycznych pod Twittera – nie spodziewałem się, że ich aż tyle ludzie potworzyli (chociaż mogłem się spodziewać).

Podane wszystko w takiej prostocie, że córka obok rozumiała o czym jest mowa. Rodzinne oglądanie :)

Prosty przekaz, zrozumiały dla osób niezbyt zaawansowanych technicznie ale ciekawych tej tematyki, ciekawe przykłady, bardzo wciągające. Dla mnie odkrywanie sposobów jak można sprawdzić informacje, przykłady aplikacji, zwrócenie uwagi na pewne szczegóły było rewelacyjne.

Na koniec 2 ważne kwestie:

  • W trakcie wczorajszego LIVE ogłosiliśmy krótką promocję na wieczysty dostęp do naszego Internetowego Kursu OSINT, w skład którego wchodzi dostęp do liczącej ponad 2000 osób społeczności OSINT-owej na zamkniętej grupie uczestników. Po szczegóły zapraszamy do nagrania.
  • Zapowiedzieliśmy też realizację LIVE z oprogramowania Maltego, jeśli zbierze się odpowiednio duża grupa. Interesuje Cię ten temat? To zapraszamy do wpisania swojego e-maila w polu poniżej. Jak zbierzemy 1000 osób, odpalimy zapisy.    Bez obaw, na podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji o naszych wydarzeniach. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.


Kilkuminutowe podsumowanie wideo?

Byłeś na LIVE i szukasz kilkuminutowego podsumowania tej tematyki, które mógłbyś przekazać znajomym, także tym nietechnicznym, aby nie szerzyli fejków po sieci i nauczyli się jak w prosty sposób weryfikować informacje? Podeślij im ten filmik:

Ale ponieważ wczorajszy LIVE poszedł nam naprawdę świetnie, to polecamy jednak zobaczyć pełne 90 minut :)

Przeczytaj także:

 

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Kapitalny temat i wielkie podziękowania za przygotowanie tego szkolenia! Szkoda, nie zrobiliście go na początku pandemii. Zaoszczędziło by to pewnie cierpienia wielu osób, które dały się zmanipulować oficjalną propagandą.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: