19:22
18/7/2018

Krótko. Nowoczesna kryptografia to jest dobra książka, której oryginał przetłumaczyło i na polski rynek właśnie wprowadziło PWN. Zostaliśmy patronem medialnym tej książki. Bo przeczytać ją warto. A dziś jest -22%, więc i kupić warto :)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “Poufnosc w przod”, u make my day!

  2. A czy przewidywana jest wersja cyfrowa?

  3. Książka zamówiona ;)

  4. Na plus – patrząc na spis treści i wycinki – to faktycznie książka odnosi się do współczesnych metod (Keccak, Salsa20). Trochę obawiam się tłumaczenia – miejscami kreatywne (“atak ślizgowy”) ;) natomiast najgorzej wyglądają uproszczenia – których kryptografia nie znosi (tj. są pięknym źródłem ataków). Np.
    “Wartość jednorazowa, w języku angielskiem jest nazywana słowem nonce, co jest skrótem od number used only once (liczba użyta tylko raz). W kontekście szyfrów strumieniowych jest czasami określana jako IV (od initial value, czyli wartość początkowa).” – pomijając drobiazg, że IV zawsze oznaczał “initialization vector” – to od IV oczekuje się nieprzewidywalności a od nonce tylko niepowtarzalności (dlatego nonce może być licznikiem). Co więcej – właśnie w szyfrach strumieniowych rzadko używa się typowego losowego IV.

  5. Ktoś przeczytał? Warto?

    • Czytalem w oryginale, warto (z pozycji czlowieka ktory nie nauczyl sie za duzo o kryptografii na uczelni i jest za leniwy na matasano challenge). Przystepnie wytlumaczone popularne ataki, nie jest to pewnie odpowiednia ksiazka dla matematyka ale dla programisty/informatyka zdecydowanie wystarczajaca.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: