12:23
12/11/2019

W sieci pojawiła się beta nowego jailbreaka na iOS, który bazuje na exploicie Checkm8 z września. Jailbreak dotyczy urządzeń z iOS do wersji 12.3 — od iPhona 5s do X, ale na razie nie wspiera iPadów.

Przypomnijmy, że Checkm8 to exploit na bootrom, niemożliwy do załatania przez Apple na urządzeniach z chipami A5 do A11. To co dobre dla community jailbreakowego, niekoniecznie jest dobre dla osób dbających o swoje bezpieczeństwo.

Ale nie od razu posiadacze iPhonów do X włącznie muszą lecieć do sklepu po urządzenia z nowszymi chipami — jailbreaka nie da się przeprowadzić zdalnie. Jego tym to semi-tethered, co oznacza, że potrzebny jest fizyczny dostęp do urządzenia i (jak narazie) komputer z MacOS).

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Checkm8 obajmował również 4S z tego co pmiętam.
    Co z nimi?

  2. Wypadłem z ekosystemu iOS ze 3 lata temu, ale pamiętam, że już wtedy z każdą aktualizacją było coraz ciężej o jailbreak, a tym samym spadała potrzeba. Pytanie czy ktoś jeszcze używa, potrzebuje jailbreaka? Czy takie cuda jak Cydia i płatne oprogramowanie w niej nadal są dostępne?

    • Jailbreak wciąż jest i o ile iOS staje się powoli bardziej przyjazny dla zaawansowanych użytkowników, to wciąż jest to ryzyko włamu… Niektóre oprogramowanie MDM blokuje dostęp do aplikacji firmowych, gdy wykryje iPhone’a po jailbreaku.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: