12:51
12/2/2020

* Przybywa oszustw na BLIK-a

Oszustwa z kodem BLIK i podszywaniem się pod znajomych opisywaliśmy na początku ubiegłego roku. Teraz możemy odnotować, że przypadków takich oszustw przybywa. Niedawno Policja z Nowego Sącza informowała o kobiecie, która 5 lutego straciła 800 złotych z powodu takiego właśnie oszustwa.

Dziś policja z Zielonej Góry poinformowała, że “w ostatnim tygodniu kolejne osoby powiadomiły o kilku przypadkach kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności”.

Przy okazji warto przypomnieć, że oszuści podszywający się pod znajomych na Facebooku nie zawsze poproszą o kod BLIK. Zdarzało się również, że oszuści wyłudzali w ten sposób dane osobowe lub pieniądze na zakup kryptowalut. W niektórych przypadkach oszuści bardzo sprawnie udawali członków rodziny lub znajomych ofiar.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. W artykule źródłowym jest kwota 800 zł, a nie 800 tysięcy :).

 2. Ostatnia mBank wprowadził nową funkcję związaną z Blikiem, a mianowicie możliwość wysyłania czegoś na kształt wezwania do zapłaty czy coś w ten deseń.
  Ciekawe czy to może mieć jakieś podłoże w kradzieży na Blika właśnie.

 3. 800zł, bez tys. :)

  • Słusznie. Poprawione. Tak czy siak ostrzec nie zaszkodzi :)

 4. 800 zł. Nie 800 tysięcy zł… Nie wiem jak przez blika można by ukraść 800 tys. zł. BLIK ma limity. Przynajmniej w mBanku. I żeby w mBanku je zmienić trzeba dzwonić na infolinie.

  • Limity BLIK można też czasami zmienić przez serwis WWW, ale to chyba nie w mBanku tylko w GetinBanku. Ale powyżej 20 tys. to chyba żaden bank nie pozwala ustawić.

 5. Kuźde, ludzie oddają nieznajomym całe swoje oszczędności na ulicy, a wy o 800 złotych aferę robicie. Idiotów nie wyleczysz.

  • Widzu – czyżby psuło Ci to “interesy”?

 6. 800zł czy 800tyś… dla emerytki która ma “300”zł emerytury, te 800 jest jak 800tysi. chodzi o kwestię kradzieży za pomocą elektronicznych systemów płatności. Tak, że nie czepiajcie się szczegółów.

 7. […] lutym tego roku informowaliśmy, że oszustw “na BLIKa” przybywa. Zauważyli to m.in. policjanci z Zielonej Góry i jakoś tak się złożyło, że to właśnie […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: