12:23
24/8/2018

Piątek to dzień w którym najczęściej zwalnia się pracowników. Ale nawet jeśli nie zostaniesz dziś zwolniony, to możesz chcieć zmienić pracę na fajniejszą. Tak się składa, że Niebezpiecznik ma dla Ciebie kilka propozycji :-) Z racji narastającego wszechotaczającego nas 😈 cyberzła 👹, potrzebujemy rąk do pracy 🖖. Aby lepiej z tym złem walczyć. Nie musisz od razu być mrocznym hakerem, rekrutujemy na różne (także nietechniczne) stanowiska :)

Poniżej zawieramy krótki opis stanowisk i pod każdym z nich, link do pełnej oferty. Będziemy wdzięczni za udostępnienie tego artykułu znajomym, którzy szukają pracy (albo takim, którym uważacie, że zmiana pracy może się przydać ;).

🗺 0x1. Specjalista od eventów (praca biurowa w Krakowie, pełen etat)

Dołączysz do naszego zespołu “szkoleń zamkniętych” i będziesz odpowiadał za koordynację szkoleń wyjazdowych dla naszych klientów, którymi są największe polskie i zagraniczne firmy ale także owiane mgiełką tajemnicy trzyliterowe agencje rządowe 🕵️‍♂️oraz pełne sekretów osoby z pierwszych stron gazet 📸. Do Twoich obowiązków będzie należało:

 • odpowiadanie na zapytania ofertowe i przygotowanie wycen
 • kontakt z naszymi trenerami i dbanie o ich dobre samopoczucie na każdym etapie eventu
 • opracowanie logistyki dla szkoleń wyjazdowych, od wyboru odpowiedniej sali i noclegu po transport (tak, rekompensujemy traumę jakiej doznasz w związku z korzystaniem z systemu rezerwacji biletów PKP: za każdy zarezerwowany bilet możesz 3 razy pogłaskać firmowego kotka 🐈, a jak to nie pomoże, wybaczymy i siarczyste przeklnięcie 🤬).
TL;DR: spokojna praca biurowa (poza momentami korzystania z systemu rezerwacji biletów kolejowych), nie musisz aktywnie pozyskiwać żadnych klientów (system przydzieli ich do Ciebie sam).

Treść pełnego ogłoszenia na to stanowisko

🤝 0x2. Handlowiec (praca biurowa w Krakowie, pełen etat)

Dołączysz do naszego Działu Handlowego i będziesz odpowiadał za aktywne pozyskiwanie nowych klientów, którzy mogliby być zainteresowani naszymi szkoleniami. Musisz umieć sprzedawać i rozmawiać zarówno ze stereotypowymi “swetrami z branży IT” jak i inteligentnie złośliwymi programistami zarabiającymi po #15k (znajomość memów 💊 i wszystkich edycji Matriksa oraz odcinków Mr. Robota wskazana).

TL;DR: spokojna praca biurowa, w której Twoje wynagrodzenie jest nielimitowane, bo poza podstawą zależy od premii za zdobytych klientów

Treść pełnego ogłoszenia na to stanowisko

✍️ 0x3. Redaktor / Dziennikarz (praca zdalna albo w biurze w Krakowie, dowolny wymiar czasu)

Nie musisz być osobą supertechniczną, ale musisz pasjonować się szeroko-pojętym bezpieczeństwem lub zbliżona tematyką (np. aspektami prywatności lub ochrony danych). Powinieneś też składnie pisać, i zauważyć że w postawiliśmy przecinek w niewłaściwym miejscu.

Generalnie szukamy osób, które będą w stanie udzielać się w jednym z poniższych obszarów (albo w kilku jednocześnie):

 • tworzenie krótkich “newsów”, np. takich.
 • tworzenie dłuższych autorskich, pogłębionych opracowań na zadany temat, np. takich albo takich (listę tematów do opisania “na już” mamy długą, możemy pomóc w doborze odpowiedniego)
 • analiza informacji od Czytelników spływających na redakcyjną skrzynkę (czasami nawet do kilkuset dziennie) i wyłapywanie oraz opisywanie tych istotnych
 • prowadzenie “interwencji”, czyli typowa praca dziennikarza śledczego 🕵️‍♂️, który podejmie temat zgłoszony przez czytelnika i powęszy tu i tam w temacie, tworząc coś takiego albo takiego.

Ta praca daje wiele satysfakcji. Praktycznie codziennie nasze artykuły cytują największe w Polsce media i regularnie pojawiamy się z płomieniem na głównej Wykopu. Przede wszystkim jednak publikowane przez nas teksty edukują i przez to chronią Polaków. Przed atakami i stratami finansowymi.

Pracując dla nas masz realny wpływ na to jak wygląda bezpieczeństwo w Polsce. A przy okazji jesteś czytany przez ponad milion Polaków miesięcznie i mając dostęp do niebezpiecznikowej skrzynki, wiesz o praktycznie każdym ataku, który ma miejsce w Polsce, nierzadko wcześniej niż sama poszkodowana firma. Sam Putin powiedział, że chciałby mieć takie OZI, jak my.

Aha, najlepsze zostawiliśmy na koniec: WOLNOŚĆ. W przeciwieństwie do innych tytułów, u nas możesz poruszyć każdy temat i nikt Ci go nie “ubije”. W Niebezpieczniku nie trzeba pisać pod dyktando reklamodawców. Bo nie utrzymujemy się z reklam :)

Treść pełnego ogłoszenia na to stanowisko.

Na koniec…

Każdy pracownik biurowy dostaje od nas firmowego Macbooka 💻 i budżet na wyposażenie swojego stanowiska pracy wedle własnego uznania oraz budżet szkoleniowy i możliwość udziału w branżowych konferencjach. W biurze mamy najdłuższe hasła na świecie i świetny widok na panoramę Krakowa 🌫 a poza biurem regularne spotkania integracyjne. Czasem wspólnie gotujemy obiady. Nie zawsze jesteśmy “młodym i dynamicznym zespołem” ale dbamy o to, aby zawsze robić fajne rzeczy. No popatrz tylko na naszą torbę na fotografii powyżej.

Chcesz do nas dołączyć? Podeślij CV na praca@niebezpiecznik.pl z dopiskiem “zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji” i wskazaniem którego ze stanowisk dotyczy Twoja aplikacja.

PS. Jeśli masz znajomych, którzy według Ciebie pasowaliby do profilu poszukiwanych przez nas osób, podeślij im link do tego artykułu! Dzięki!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

62 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Chcę taką torbę

  • Jak przejdziesz rekrutację, to dostaniesz. Nawet kilka na zmianę, bo strasznie się brudzą po dniu noszenia na głowie. ;)

 2. Gdzie można kupić taką “bezpieczną” torbę? ;-)

  • Teoretycznie, to nigdzie. Tę torbę otrzymują uczestnicy naszych szkoleń (mają w niej materiały i gadżety) oraz uczestnicy wykładów, którzy kupili bilet z gadżetami (żeby mieli je w czym dźwigać). Czasem mamy ją także na stoiskach konferencyjnych, ale w tym roku znacznie ograniczyliśmy obecność na konferencjach. Ale jak wyślesz do nas pocztą zaadresowaną do siebie zwrotnie kopertę zapakowaną w oryginalną foliową reklamówkę BOSS-a, to odeślemy Ci naszą torbę ;)

  • A ja takiej torby nie dostałem po szkoleniu :-(

  • Mamy je od bardzo niedawna. Ale zostaną z nami na zawsze.

  • aliexpress.com lub alibaba.com, to Chińczycy, więc mają wszystko, a jak nie mają, to pewnie niedługo będą mieli.

 3. Praca akurat dla mnie – ciekawe czy ktoś z doświadczeniem w Crypto i wszystkich wałkach ma szansę?

  • Aplikuj! Jak robiłeś wałki, to dla wygody organów ścigania do CV dołącz zdjęcie z przodu i z profilu z widocznymi uszami.

  • Zastanowię się ;) A wałki na crypto rozpoznawałem z drugiej strony, a nie z punktu widzenia wałkującego :)

  • To ile kasy zarobiłeś na tej bezużytecznej wiedzy?
   Wiedza ta jest tak cenna ja lewa przednia opona do Kamaza lub komplet kół zimowych do Trabanta Limousin.

 4. “Powinieneś też składnie pisać, i zauważyć że w postawiłem przecinek w niewłaściwym miejscu.”
  A to “że w postawiłem” to taki drugi etap dla tych co zrobią copy-paste i tylko przecinek przeniosą? :)

  W linku do ogłoszenia piszecie o preferowanej pracy stacjonarnej, tutaj o zdalnej – więc jak to dokładnie jest?

 5. O ile ze sprawnym pisaniem problemów nie mam, to muszę przyznać, że większość wiedzy o bezpieczeństwie w sieci czerpię właśnie z Niebezpiecznika :O
  A może potrzebujecie kogoś do tłumaczenia z informatycznego na polski? :D

 6. “Aplikacje prosimy wysyłać na adres praca@niebezpiecznik.pl
  Powinno być raczej: “Swoje CV zostaw na moim komputerze firmowym, na pulpicie”,
  jako pierwszy etap rekrutacji.

  • Od pracowników back office nie wymagamy tego typu umiejętności, ale jeśli komuś się uda, będzie mieć spore fory ;)

 7. Czy jakieś stanowiska związane z testami penetracyjnymi są dostępne?

 8. @Piotr Konieczny Czy można kupić od was taką torbę?

 9. Zasłońcie toto na ścianie – jak już złamaliście moje hasło do wszystkiego, to przynajmniej nie ujawniajcie tego…

 10. a prawnika to już nikt nie chce :(

 11. Szkoda ,że nie zatrudniacie na stanowisko trolla :) . Rozczarowałem się trochę , bo roboty w tym kierunku ostatnio mało ^^

 12. A macie „filię” w stolycy?

 13. Aplikowałbym ale te najdłuższe hasła mnie zniechęciły :P

  • Nie uważałeś podczas przeglądania strony. Może i mają najdłuższe hasła, ale wszyscy używają Keepass’a

 14. Szkoda, że z Ustki do Krakowa daleko :(

 15. Macie firmowego kotka?!?! I jeszcze żadnego zdjęcia?!?

 16. “Sam Putin powiedział, że chciałby mieć takie OZI, jak my.” – żądam dowodów bo jak nie zobaczę to nie uwierzę :D

 17. Droga Redakcjo, a do kiedy trwa rekrutacja?
  Bardzo chciałbym aplikować, ale dopiero w niedziele będę mógł coś wysłać.

  • Rozmowy chcemy umawiać w przyszłym tygodniu. Więc zdążysz.

  • Przedłużył mi się wyjazd i dopiero teraz do domu wróciłem.
   Pisząc przyszły tydzień masz na myśli teraz po niedzieli? czy jeszcze następny ? :D
   Bo teraz zaczynam pisać ale to dziś już nie zdążę skończyć, tak jak pierwotnie planowałem ;)
   A stresuje się żeby deadline-u nie przegapić :D

  • Spokojnie możesz przesyłać CV, rekrutację chcemy zamknąć ASAP, ale spotkania pewnie będziemy umawiać przez najbliższe 2 tygodnie.

 18. sprawicie mi na osiemnastkę taka torbę? :D

 19. “zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji” a to po co? Skoro wysyłam CV, to w celu rekrutacji, po co ta zgoda? :)

  • Bo to nie usługa dlatego ustawa o ochronie danych osobowych.

  • Bo obowiązuje GDPR lub jak kto woli RODO czyli Rozporządzenie UE a nie ustawa o ochronie danych osobowych…

  • Nowa ustawa o ochronie danych osobowych bierze pod uwagę RODO więc jak najbardziej dotyczy tego co napisałem. PUODO się z powietrza nie wzięło.

 20. Kuhcze fajna robótka. Czy ten majster od eventów to koniecznie pełny etat ? Do tego bym się chyba nadawał, lecz mam studa, dzienne :/

  PS: Wszytskie moje szpiegowskie satelity ( poza jedną, ta leci na Toruń) są nastawione na wasze biuro :D Wiedziałem już wczesniej, że jak to mawiał ks Natanek “coś się dzieje” ! Te nocne zebrania, światła w pokojach… :o a może … czy zdradziłem coś, czego nie powinienem ?

 21. Ale czemu pass.8 ?! Już tak daleko to zaszło? ;-D

 22. Hm, ciekawe – CD-Action też ogłosiło nabór na newsmanów, przypadek czy jakiś internetowy trend wśród stron zajmujących się nowoczesnymi technologiami?
  A dlaczego najczęściej zwalnia się w piątek? Z mojego doświadczenia wynika że właśnie czeka się do poniedziałku żeby zwalnianemu nie psuć weekendu…

 23. Jak wyślę do was pocztą zaadresowaną do siebie zwrotnie kopertę zapakowaną w reklamówkę Prady to dostanę taką torbę ?

 24. Widać dbacie o detale ;-) – żółta karteczka rządzi.

 25. Bry,
  Praca zdalna jako redaktor na przykład po godzinie lub dwie dziennie? Nie chcę rezygnować ze swojego stanowiska bo to mi daję satysfakcje i tematy do ewentualnych artykułów.

  • Tak. Ile czasu (i kiedy) poświęcisz na napisanie artykułu to Twoja sprawa — byle spełnił ustalone założenia i dotarł do nas na czas :)

 26. EJEJEJEJEJ! Hola hola! A skąd macie moje hasło do wszystkiego na sierpień?

 27. szkoda, że nie macie PRAKTYK/STAŻY niepłatnych [bo czasami są płatne np. w Operze we Wroc]

  oczywiście szukacie młodych zdolnych samouków z doświadczeniem [MÓWIĘ O TECHNICZNYCH OFERTACH] ale w branży cyberbezpieczństwa studia /informatyka/ b. mało dają [bardzoOO mało, wiem bo studiuję TRZEBA SAMEMU ZASUWAĆ np. u mnie zero linuxa ] chyba że na WAT [ktoś na sekuraku w komentarzach pisał że niby najlepsze z jakichkolwiek w PL]

  a początki wejścia W CYBERSEC moga być trudne bo od admina sieci do juniora SIEMa i specjalistów od IoT/ hardwaru/ TAKI OKOŁO -CYBEROFERT jest wiele i też wiadomo nie można być od wszystkiego [jedna jak w teamach CFT jest podział ról ktoś jest w czymś lepszy kogoś brakuje do ogranięcia innego tematu itd.]

  trudno powiedzieć kogo potrzebujecie – wiadomo najlepszych ale

  mój case co robię teraz uczę się 4 języków [my love C++ ale uczelni tylko java /rynek > python a ze wzgledu troszkę na cybersec uczę się javascripta i php ]
  . ale ok pewnie nie macie czasu bo taki real staż/praktyki i wychowanie “pod siebie” to real praca dodatkowa no i niby inwestycja …choć trzeba zaznaczyć same chęci nie wystarczą…i pewnie macie dużo ofert doświadczonych zdolnych profesjonalistów więc po co praktyki/staże ? sama sobie odpowiedziałam :)

  na pewno niebezpiecznik troszeczkę pomaga w self-study choć przyznam duzo czasu tracę na szukanie banałów fora i pdfy a praktyk pewnie w sekundę udzieliłby odpowiedzi i nauka materiału do przodu eh :)

 28. A tu zespół niebezpiecznika w akcji z torbą https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/10/18/23/2CBF629400000578-0-image-a-35_1445208167432.jpg

  • Przecież to pierwsze spotkanie i transport na rozmowę kwalifikacyjną…
   Jak się załapiesz do następnego etapu to w drodze powrotnej jest torba z pierwszego foto z tekstu powyżej, jeśli nie – wracasz w tej co przyjechałeś ;-P

 29. A można odbyć staż studencki w Niebezpieczniku? :P

 30. Mam bordo na wykopie. Czy rozmowa kwalifikacyjna jest jeszcze potrzebna?

 31. Macie zajebisty opsec bezpiecznicy ;)

  Exif ze zdjecia nad tym artykułem

  https://pastebin.com/raw/qxLCv03K

  Pozdrowienia dla Piotra

  • I co takiego ciekawego tam wyczytałes? Prędkość migawki?

  • No i że to wszystko porządkował duży Indianin “Exif Byte Order: Big-endian”

  • @PK: W sumie to można zauważyć,że za dużo jabłek ale to też w tekście. Geotagów nie ma,więc analogowo CV nikt nie będzie nosił,spokojnie :P

 32. Fajnie że się rozwijacie, gratuluję! Może przygotujcie jakąś ofertę dla freelancerów, Ci naprawdę dobrzy dziennikarze nie lubią wiązać się umowami na stałe.

  • Ta oferta jest dla freelacerów — totalnie można z doskoku, tylko w wybranej przez siebie tematyce i wybranym wymiarze. Na wierszówkę ;)

 33. O widzę, że w niebezpieczniku też macie swojego Kamerzystę. Tylko normalnie to w tym worku trzeba wyciąć otwory na oczy. Ale rozumiem, specyfika pracy i u was musi pracować bez dziurek ;)

 34. Byłbym zainteresowany stanowiskiem eventowym (mam spore doświadczenie), ale zdalnie – nie planuje przeprowadzki do Krk. Bylibyście zainteresowani?

 35. Jeszcze trochę i wy też Ukraińców będziecie werbować ;)

  • Oby nie za “stała stawku” XD Brat jest mechanikiem to widział typków z Ukrainy szczęśliwe nieróbstwo gdy buldożer zdechł a oni byli na tej “stała stawku”.

   Na redaktora się nie nadaję choćby właśnie dlatego,że nie mogę opisać tego jak on.Choć może to i lepiej – przynajmniej nikt nie zaryzykuje już śmierci ze śmiechu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: