10:48
15/10/2013

Praca w Niebezpiecznik.pl, szukamy redaktorów!

Szukamy redaktorów-pasjonatów. Za pieniądze ;) Opis poniżej:

Na czym polega praca redaktora?

Do Twoich obowiązków będzie należało (jedno z poniższych lub kilka z poniższych, wedle Twoich chęci):

 1. tworzenie krótkich “newsów”. Nie ograniczamy się do tłumaczenia treści publikowanych przez zagraniczne portale z angielskiego na polski — na tematy staramy się patrzeć szerzej i osadzać je w polskich realiach, szpikując treść odwołaniami do przeszłości, nierzadko pogłębiając je autorską analizą problemu (tu przykład)
 2. tworzenie dłuższych autorskich opracowań na zadany temat, tego typu (listę mamy długą, możemy pomóc w doborze tematu, np. analiza VPN-ów, opis instalacji i konfiguracji Tora, wyjaśnienie czym jest chargeback, etc.)
 3. tworzenie cotygodniowych zestawień Memdump (codziennie do redakcyjnego systemu wprowadzamy kilkadziesiąt linków do ciekwych tekstów, ale brakuje nam czasu, aby je zebrać i opisać choć jednym zdaniem… — źródła są, ale potrzebujemy kogoś, kto je przeczyta, choćby pobieżnie, wybierze te ciekawsze i opisze jednym zdaniem).
 4. analiza informacji od Czytelników spływających na redakcyjną skrzynkę (czasami nawet do kilkuset dziennie) i wyłapywanie oraz opisywanie tych istotnych, np. takich albo takich.
 5. prowadzenie “interwencji”, czyli typowa praca dziennikarza śledczego, który podejmie temat zgłoszony przez Czytelnika (np. taki) i zbierze informacje od obu stron (nierzadko używając socjotechniki ;).
Praca redaktora Niebezpiecznika jest równie emocjonująca, co reportera wojennego, ale zdecydowanie bardziej bezpieczna ;)

Praca redaktora Niebezpiecznika jest równie emocjonująca, co reportera wojennego, ale zdecydowanie bardziej bezpieczna ;)

Czego wymagamy?

Aby dołączyć do naszego zespołu, musisz:

 1. Interesować się bezpieczenstwem teleinformatycznym
 2. Potrafić pisać po polsku (czy zauważyłeś brak “ń” w pkt. 1?)
 3. Wykazywać systematyczność i terminowość (praca może być na pełen etat, albo dorywcza)

 

Co oferujemy?

W zamian oferujemy:

 1. pracę z ciekawymi indywiduami oraz dostęp do nieznanych publicznie informacji dotyczących bezpieczeństwa polskich i zagranicznych firm (często o incydentach w tych firmach dowiesz się wcześniej niż one same…)
 2. wyjazdy na konferencje branżowe w Polsce i za granicą
 3. wynagrodzenie w okolicach średniej krajowej (zakładając pełen etat). Możliwe różne formy zatrudnienia do wyboru (wierszówka/etat faktura/dzieło/zlecenie/o prace), w zależności od tego jaką część wynagrodzenia chcesz zaprze^Woddać w zarządzanie ZUS-owi. Rozliczenie w Bitcoinach możliwe ;)
 4. swobodę pracy; nikt nikomu nie narzuca tematów tekstów, a w przeciwieństwie do prasy papierowej, nasi redaktorzy nie muszą pisać pod dyktando reklamodawców. Wolność!

Praca zdalna

O ile możliwa jest praca zdalna przez internet, to preferujemy osoby chcące pracować z naszego biura w Krakowie (niekoniecznie w pełnym wymiarze godzin – dostosujemy się).

Praca dorywcza

Szukamy kogoś na stałe, ale nie wykluczamy podjęcia oprócz tego dodatkowej współpracy z tzw. “freelancerami”, osobami które raz na jakiś czas podsyłałyby swoje teksty i pracowały na tzw. “wierszówce”).

Ofertę pracy zdalnej można łączyć z ofertą pracy dorywczej, ale promocja ta nie obowiązuje w lokalu ;)

Jak aplikować?

Zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres praca,niebezpiecznik.pl z CV i przykładowym, 4 akapitowym tekstem opisującym bieżące wydarzenie ze świata bezpieczeństwa IT i dopiskiem “zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji”.

Jeśli w temacie umieścisz bmF6d2FmdW5rY2ppc2tyb3R1cHJvZHVrdWphY2VqMTYwYml0b3dlZ29oYXNoYXRvLi4uCg== to będzie to dodatkowym atutem.

PS. Jeśli ty nie zamierzasz aplikować, to może znasz kogoś, kto będzie zainteresowany? Będziemy wdzięczni za przesłanie mu/jej tego ogłoszenia.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

45 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Pierwsze ogłoszenie w którym więcej oferują niż wymagają. Pozytywne zaskoczenie :)

 2. Przyznacie się potem ile dostaliście maili z tym stringiem po prostu wklejonym w temacie? :)

 3. No proszę, aż miło czytać, wspomniane o zakładzie utylizacji szmalu i możliwość wypłaty w BTC. Chętnie udostępnię, może ktoś znajomy będzie zainteresowany :)

 4. Opublikujcie potem jakieś statystyki ile maili przyszło z “[cut]” w temacie :p
  Jestem bardzo ciekaw ;>

  • Opublikujemy, ale za jakiś czas. Na razie 30 komentarzy czeka w kolejce, bo ujawniają za dużo (Twój też pozwoliłem sobie ocenzurować ;)

  • Hehe. Przypomniały się stary czasy grania w notpron :-). Ale tego z głównej to już mi się nie chce rozwiązywać. Podacie rozwiązanie?

 5. A czy BTC przejdą przed wypłatą przez pralnię

  • Jasne, a jako prasa gwarantujemy anonimowość źródeł i chronimy prywatność redaktorów ;-)

 6. pierwszy :-)

 7. Angielskie Wiki na waszą zagadkę podaje 5 możliwych odpowiedzi.

  • Idealny redaktor wiedziałby co z tym zrobić ;-)

  • Jakbyś mocno chciał, to byś zmienił na wiki na jeden jedyny słuszny :-P

  • Szukasz na złej stronie wikipedii.
   Liczba dokładnych rozwiązań (tylko) jest mniejsza, a liczba rozwiązań zawierających w zbiorze znacznie większa.
   Zagadka jest strasznie mało precyzyjna (pozdrawiam redakcję).
   Myślę natomiast, że redakcja miała na myśli rozwiązanie najbardziej popularne lub jedno z kilku najbardziej popularnych.

  • Myślę, że nie podpowiem za dużo jeśli powiem, że odpowiedź jest jednoznaczna jeśli jest się uważnym… Chyba że to przypadek, ale w tak duży przypadek nie wierzę. ;-)

 8. To ja odpowiem spiewajaco:

  http://www.youtube.com/watch?v=MUYuTw_8pQU (mozna linkiem ?)

 9. Jak ostatnio zrobiłem coś podobnego w stopce maila z zadaniami na rekrutację programisty to zauważyło to 0 osób a u mnie wystarczyło tylko zauważyć ;) Świat schodzi na psy przez te wysokopoziomowe języki ludzie o podstawach zapominają i chęci walki z zagadkami im brakuje ;)

 10. A CV w jakim języku sobie życzycie? Polski, angielski?

  • Klingon will give you some extra points.

 11. Czy macie jakieś wymagania co do kodowania, czcionki i formatu newsa? Skan CV oczywiście wydrukowany trójką na firmowej igłówce? :)))

 12. Czy CV może być w md5?

 13. Oby wam się tak dalej powodziło i liczba redaktorów urosła do kilkudziesięciu.

 14. To teraz pytanie: do której soboty? Bo póki co komentarze nie opublikowane, więc wnioskuję że jeszcze rekrutujecie.

  • W ten weekend skończymy pierwszą falę rekrutacji. Komentarze, które nie zostały opublikowane, to te które odnosiły się do magicznego ciągu znaków z tematu ;)

  • Trzeba było tak od razu. Nie zarywałbym nocki na napisanie artykułu na szybko :(

 15. Kiedy zobaczymy reszte komentarzy?

  • W sumie to nigdy – wlasnie je skasowałem, bo post został podpięty do nowego działu w menu – praca.

 16. Ogłoszenie ciągle aktualne? ;>

 17. Czy ogłoszenie nadal jest aktualne ? :)

 18. kiedy kolejna tura rekrutacji, jeśli moge spytać? :>

  • Aplikuj.

  • Zaaplikowałem, i czekam od środy na jakiekolwiek info, stąd pomysł, że sprawdzacie turami a nie na bieżąco ;)

 19. >Potrafić pisać po polsku (czy zauważyłeś brak “ń” w pkt. 1?)
  A niżej przy listowaniu oferowanych ficzerów już zaczynacie zdania od małych liter :> I na końcu daliście kropkę, a przy wypunktowaniu wymagań już nie.

  • Żeby było śmieszniej, to w 99% mózg człowieka nawet nie rejestruje takich literówek w czasie czytania. Można by powiedzieć, że język mówiony, pisany jest mocno nadmiarowy…

  • Raczej, że ma bardzo dobry algorytm korekcji błędów. 8-)

 20. I love this advert.. I’m using it as an example of what I am looking for a project that I am running.

  if you are reading this and would like a similar job please get in touch. not in the area of security, but more in the area of productivity enhancing technologies used by businesses.

  if you have created a website/blog in the past, that is a huge plus

  It’s a pilot project so for sure we would kick off with a trial of a few months.

  Richard Lucas
  Google my name plus Krakow and you’ll find me.

 21. A nie rozważacie podboju zachodu, Dracarys, itp. ?

  czytaj: Czy macie w planach publikowanie po angielsku?
  Ofc jakby się natrafili redaktorzy dobrze szprechający w tymże języku.

 22. vay’ vo’ algorithms bImejnIS?

 23. Ponowię pytanie sprzed 4 lat: Czy ogłoszenie nadal jest aktualne?

 24. Hm. Mam wrażenie, że oferta dalej aktualna, bo po co zaśmiecać stronę ;) odpowiadając na ostatni komentarz.

 25. Skoro wisi to chyba aktualne?
  Czy jak?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: