20:28
18/4/2015

Jak informuje Netcraft, primaaprilisowy żart Google polegający na wyświetlaniu strony od prawej do lewej, wprowadził błąd bezpieczeństwa, który umożliwił ataki clickjackingowe na osoby zalogowane do konta Google. Primaaprilisowa strona wymagała bowiem usunięcia nagłówka X-Frame-Options z oryginalnej strony Gogole, aby można było ją zaprezentować pod domeną com.google.

com.google

Nie wpadajcie jednak w panikę, ponieważ aby wykonać atak clickjacking, trzeba się trochę napracować (ofiara musi “współpracować”) a w dodatku, negatywny skutek ataku był w tym przypadku stosunkowo niski — można było zmieniać preferencje wyszukiwania, w tym wyłączyć komuś SafeSearch.

PS. Co do opisu rezultatów naszego primaaprilisowego żartu, na który sporo z Was czeka, to informujemy, że w ten weekend udało nam się (w końcu!) przejrzeć ostatnie komentarze/maile/wiadomości na Facebooku. Te najlepsze już mamy wybrane. Pozostaje tylko wrzucić to wszystko w posta. Reakcja nas przerosła, ale może damy radę wszystko opisać przed końcem miesiąca :-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A kiedy artykuł o prima-aprilisowym żarcie Niebezpiecznika? :)

 2. Jak oni odwrócili nazwę domeny?

  • Normalnie. Zarejestrowali poddomenę com w domenie google.

   Ale w sumie to słabo. Powinni to zrobić pod adresem moc.elgoog\\:ptth ;-)

  • nie odwrocili, tylko maja domene najwyzszego poziomu .google, a potem z gorki ;]

  • Mają domenę TLD .google, .youtube .plus i wiele innych.
   http://www.google.com/registry/faqs.html

 3. Nie można już wejść na tą stronę, bo przekierowuje na Google.com.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: