22:03
21/6/2014

Nowe dokumenty od Snowdena ujawniają, że NSA nawiązała współpracę z kilkudziesięcioma operatorami sieci światłowodowych na świecie.

RAMPART-A

O tym, że agencja wymienia się swoimi danymi z zaprzyjaźnionymi służbami z innych krajów, było już wiadomo. Krajami, które wchodziły w skład tzw. piątki oczu (Five Eyes) był Wielka Brytania, Kanada, Nowa Zelandia i Australia. Nowe dokumenty opublikowane przez Duńczyków pokazują jednak, że także inne kraje pozwalają NSA na instalację swojego sprzętu podsłuchowego w sieciach szkieletowych. Wśród nich jest najprawdopodobniej także i Polska, o czym już informowaliśmy.

Projekt ma kryptonim RAMPART-A i został powołany w ramach czarnego budżetu. RAMPART-A ma całkiem spore możliwości:

Zachęcamy do przeczytania prezentacji dotyczącej RAMPART-A

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Chcą wycisnąć Internet jak gąbkę, w celu pozyskania informacji o jego użytkownikach (czyli o tak wielu ludziach na świecie!!! – czy jeszcze zatem cokolwiek o czym by nie wiedzieli się prześlizgnie?).

  • Tak, poza mediami elektronicznymi. ;)

  • Jeśli nie masz życia i “żyjesz” tylko w internetach to faktycznie, zbierają o tobie wszystko xD

 2. Tylko czekać na jakieś poisony zatruwające informacje ;) Fałszywe maile (spamy), fałszywe adresy, transmisje, fałszywe tajne dane… w końcu im się odechce.

  Retoryczne staje się pytanie – jaka jest skuteczność obrony/ochrony/whatever z tak uzyskanych danych. Retoryczne, bo jak pokazały jakieś statystyki – skuteczność jest praktycznie zerowa. Zmarnowane grube miliardy za które możnaby poprawić życie milionów.

  • Kwestia odpowiednich filtrów, do tego korelacja z prawdziwymi danymi do których też mają dostęp i “antyspam” lepszy niż googlowy..

 3. Cały świat powinien pociągnąć Amerykę do odpowiedzialności za podsłuchiwanie wszystkich użytkowników internetu.
  Jedynymi państwami które mogą raz na zawsze zlikwidować proceder są Chiny i Rosja. Tylko te państwa mają wystarczającą siłę by się z Ameryką mierzyć.

  Apeluję do wszystkich: Protestujcie gdzie się da ! Nagłośnijcie sprawę. Mówcie o tym wszędzie. Może w końcu ktoś się tym zainteresuje.

  • Nie wiem jak ty ale ja wolę wolność w wydaniu amerykańskim/europejskim niż rosyjskim lub co gorsza chińskim. Puknij się w łeb i wracaj do moskwy prowokatorze, tam sobie krzycz o prawach człowieka xD

 4. Nie neguje to drugiej części postu… skuteczność jest zerowa… ;)

 5. Po 1 Jak piszesz “papiesz jan paweł to pedofil xD” to powinieneś się leczyć.
  Po 2 Wolność nie ma wydań. Wolność to wolność.
  Po 3 Wg. mnie ludzie nie zasłużyli na to by byli inwigilowani i zgodzi się ze mną 99% Polaków.

 6. Można wyczytać z prezentacji:
  “Over 9,000 !!!! …. SIGINT Product Reports written last year …”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: