20:48
5/4/2011

RSA opublikowała swoje oświadczenie w sprawie niedawnego włamania, w wyniku którego nieznani sprawdzy wykradli bliżej niesprecyzowane dane związane z tokenami SecurID. W skrócie, trzasnęli ich 0day’em na Flasha — pracownik wyciągnął wiadomość ze spamu i otworzył (!) dołączony do niej załącznik, który zainstalował (!) na komputerze trojana Poison Ivy. Dziwnych pracowników ma RSA i wygląda na to, że pracują na koncie administratora…  Oświadczenie tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Poprostu brakuje słów. Ale dowodzi to tylko że polityka bezpieczeństwa i faktyczne zabezpieczenia są dopieszczone, zawodzi tylko czynnik ludzki.

  2. […] przypomnieć, że rok temu nastąpiło potężne włamanie na serwery RSA, a atakujący wykradli wtedy seedy tokenów RSA SecurID. Chwilę potem koncern wojskowy Lockheed […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: