13:02
2/5/2016

Satoshi, twórca Bitcoina, ujawnia się na łamach BBC. Czas pokaże, czy to prawda. Wiele osób o bycie Satoshi podejrzewano i na razie dowodów brak.

UPDATE: I… jak można było się spodziewać, internauci zdemaskowali oszusta. Chwila na reddicie pokazuje, że tak jak i w przypadku poprzednich “Nakamotów”, dowodów na bycie prawdziwym Satoshi brak. Podpis, którym podpiera się Craig, można odnaleźć we wpisie prawdziwego Satoshi w 2009 roku. Więcej informacji tutaj.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Prawdziwy Satoshi to nie jest jeden człowiek, to przynajmniej dwie osoby.
  Jest Sathoshi i jest Nakamoto. Obaj nie są japończykami, raczej są z USA, albo Australii, i to wcale nie jest Craig.

  • Świętej pamięci Hal Finney na pewno. I może ktoś jeszcze, ale cholera wie kto. Szabo też jest dobrym celem. Na pewno nie zrobił tego byle kuc w piwnicy, to jest bardzo zaawansowana matematyka i po prostu musiały być w tym temacie wcześniejsze publikacje. A ten typ jest owszem niezły, ale tylko zwyczajnie lepszy w lansowaniu niż pozostali.

  • Dobrze kombinujesz. Nie każdy też wie, że Satoshi-Nakamoto wcześniej wykonał niezły numer z satelitą.

  • A inni, jeszcze inni wiedzą, że Satoshi to kosmita.

  • “Bardzo zaawansowana matematyka” – sumy modulo i przesunięcia logiczne, oraz matematyka z zakresu szkoły podstawowej.. Faktycznie baardzo zaawansowana matematyka. Jedynie łańcuch bloków jest “ciekawym tworem”, ale nadal nie odbiega od ww. zakresu wiedzy.

  • To Panie geniuszu może już czas obalić pseudo bezpieczenstwo bitcoina?? Jak panska wiedza nie wykracza poza poziom przesunięć i podstawy z logiki i teorii mnogosci, to ja jestem ciekawy jak pan tego dokona. Jestem pewien . ze satoshi wykraczal poza ten brodzik intelektualny.

 2. A dlaczego nikt nie myśli, że Satoshi to kobieta?

  • Kopernik był Satoshim?

  • Bo w środowiskach ścisłych panuje bardzo duża dyskryminacja kobiet i stereotyp jest “informatyk=facet”. :/

  • Taaa , dyskryminacja :D (kolejna fanka/fan równouprawnienia a raczej uprzywilejowania kobiet). Wśród kobiet są tylko jednostkowe przypadki tzw. “umysłów ścisłych” gdyż tak ich uwarunkowała natura (tysiące lat ewolucji zrobiły swoje). Równie dobrze mogłabyś/mógłbyś zapytać dlaczego wśród kobiet jest tak zatrważająca ilość tzw. “pustaków” w porównaniu do mężczyzn :)

  • To wcalenie stereotyp

 3. @fiutezianka: Nie wiem ale sie domyślan

 4. A inni, jeszcze inni wiedzą, że Satoshi to kosmita.

  • Hej, wypraszam sobie!

 5. może i ja sie przyznam do bycia Satoshim…ah ta 5 minutowa sława

  • Będziesz miał sławę. Pokażą Cię jako psychola całego świata, który jest ogłupiony manią posiadania bitcoinów. Następnie dadzą Ci żółte papiery , i wyślą 40 m pod głębiny morza, do tajnego kompleksu, gdzie będziesz kopał bitcoiny. Jako psychol, nie będziesz czuł zmęczena, ani znużenia. Będziesz kopał i kopał. Żywić się będziesz jedzeniem w proszku podawanym wprost do żyły, żeby zaoszczędzić czas na jedzenie, bo czas to bitcoin. Woda będzie podawana przez nos wprost do języka. W końcu pojmiesz jak działa bitcoin, ale już będzie za późno… Bo prawdziwy Satoshi się ujawni, a Twoja praca straci na znaczeniu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: