11:09
1/9/2013

Mniej szpiegowania przez satelity, więcej wywiadu elektronicznego. NSA ma też chętkę na nowe metody kryptoanalizy i inwestuje w rozwiązania rozszywające ruch internetowy. Przeznaczone na to zostanie aż 21% budżetu agencji wywiadowczych wynoszącego w sumie 52 miliarda dolarów (NSA: 10,8 miliarda dolarów, CIA: 14,7 miliarda dolarów) oraz wysiłki 35 000 pracowników.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. inwestuje w rozwiązania rozszywające ruch internetowy. Autokorekta Worda, czy też działają przeciwko stronom krawieckim?

    • Raczej jak sądzę obrazowa przenośnia. Skoro internet to nitki to można je pruć ile wlezie tylko trzeba mieć duży czarny budżet. Taki w innym kolorze może nie dać rady. ;)

    • Każdy jest pod ostrzałem, krawcowe też.

  2. tor?

  3. budżet wynosi 52 *miliardów*, nie “miliarda”. Ewentualnie 52,6 miliarda.

    • *miliardy

    • LMAO. No to zabłysłeś…

  4. Niedługo wszyscy będziemy za VPN’ami + TOR + GPG, aby zatrzymać skrawek prywatności.

    • Akurat na jankesów TOR może nie podziałać, to oni go stworzyli. Prywatności szukał bym raczej w małych, opartych np o wi-fi sieciach, skoro transmisja fizycznie nie dojdzie do “wielkiego brata” to jej nie przejmie.

    • sig, stworzyli, ale teraz tworzy go rzesza developerów która patrzy sobie na ręcę. Kod jest otwarty. Cepa też wynalazł pewnie jakiś iście inteligentny jegomość, mimo to poradziłbym sobie z analizą tego wynalazku.

  5. Mogę poprosić ludzkie wytłumaczenie o co chodzi z “rozszywaniem” ruchu internetowego? Bo tak jak rozumiem to co zwykle tutaj jest napisane, to teraz mam “WTF” zajmujące 3/4 twarzy.

  6. 35 tys osób pracujących na pełen etat po to by złamać zabezpieczenia , przy takiej ilości ludzi to na pewno sporo ciekawych pomysłów mają co można zrobić , ciekawe czy częściej skłaniają się ku hardwareowemu niewidocznemu dla użytkownika śledzeniu czy łamaniu zabezpieczeń

  7. Niestety wszystko opiera się o założeniu, że “terroryści” są specjalistami wysokiej klasy i do komunikacji używają poczty na hotmailu, MS Messengera i komórek na Androidzie.

  8. Ten budżet oznacza że każdy Amerykanin wydaje na “bezpieczeństwo narodowe” średnio 1500 dolarów rocznie – ciekawa sprawa, szczególnie przy ich bardzo niskich podatkach.

    • *150

  9. “rozwiązania rozszywające ruch internetowy” – ja to rozumiem jako narzędzia (sprzęt + programy) do rozszyfrowywania zabezpieczonego ruchu internetowego (przez szyfrowanie transmisji).

  10. Legalna mafia. Szkoda, że ludzie wciąż żyją w nieświadomości i nie zdają sobie sprawy z sytuacji, która w obecnym momencie dotyczy już najzwyklejszego Kowalskiego.

    • Mafia, w dodatku świadomie finansowana przez obywateli, a pośrednio też cały świat i polaków też (przede wszystkim z praw autorskich: płacimy za bilety do kina, kupujemy ich muzykę i filmy na DVD…). Obywatelom USA robią pranie mózgu, że to dla ich dobra, a przeciętny Kowalski nie jest świadomy na co ta kasa idzie i tak na prawdę ma to gdzieś (USA jest daleko, jemu nic nie mogą zrobić).

  11. […] dysponuje olbrzymim budżetem (oficjalnym i tzw. “czarnym”). Część z tego budżetu wydawałbym na kupno exploitów z “rynku”. Są […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: