11:09
1/9/2013

Mniej szpiegowania przez satelity, więcej wywiadu elektronicznego. NSA ma też chętkę na nowe metody kryptoanalizy i inwestuje w rozwiązania rozszywające ruch internetowy. Przeznaczone na to zostanie aż 21% budżetu agencji wywiadowczych wynoszącego w sumie 52 miliarda dolarów (NSA: 10,8 miliarda dolarów, CIA: 14,7 miliarda dolarów) oraz wysiłki 35 000 pracowników.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. inwestuje w rozwiązania rozszywające ruch internetowy. Autokorekta Worda, czy też działają przeciwko stronom krawieckim?

  • Raczej jak sądzę obrazowa przenośnia. Skoro internet to nitki to można je pruć ile wlezie tylko trzeba mieć duży czarny budżet. Taki w innym kolorze może nie dać rady. ;)

  • Każdy jest pod ostrzałem, krawcowe też.

 2. tor?

 3. budżet wynosi 52 *miliardów*, nie “miliarda”. Ewentualnie 52,6 miliarda.

  • *miliardy

  • LMAO. No to zabłysłeś…

 4. Niedługo wszyscy będziemy za VPN’ami + TOR + GPG, aby zatrzymać skrawek prywatności.

  • Akurat na jankesów TOR może nie podziałać, to oni go stworzyli. Prywatności szukał bym raczej w małych, opartych np o wi-fi sieciach, skoro transmisja fizycznie nie dojdzie do “wielkiego brata” to jej nie przejmie.

  • sig, stworzyli, ale teraz tworzy go rzesza developerów która patrzy sobie na ręcę. Kod jest otwarty. Cepa też wynalazł pewnie jakiś iście inteligentny jegomość, mimo to poradziłbym sobie z analizą tego wynalazku.

 5. Mogę poprosić ludzkie wytłumaczenie o co chodzi z “rozszywaniem” ruchu internetowego? Bo tak jak rozumiem to co zwykle tutaj jest napisane, to teraz mam “WTF” zajmujące 3/4 twarzy.

 6. 35 tys osób pracujących na pełen etat po to by złamać zabezpieczenia , przy takiej ilości ludzi to na pewno sporo ciekawych pomysłów mają co można zrobić , ciekawe czy częściej skłaniają się ku hardwareowemu niewidocznemu dla użytkownika śledzeniu czy łamaniu zabezpieczeń

 7. Niestety wszystko opiera się o założeniu, że “terroryści” są specjalistami wysokiej klasy i do komunikacji używają poczty na hotmailu, MS Messengera i komórek na Androidzie.

 8. Ten budżet oznacza że każdy Amerykanin wydaje na “bezpieczeństwo narodowe” średnio 1500 dolarów rocznie – ciekawa sprawa, szczególnie przy ich bardzo niskich podatkach.

  • *150

 9. “rozwiązania rozszywające ruch internetowy” – ja to rozumiem jako narzędzia (sprzęt + programy) do rozszyfrowywania zabezpieczonego ruchu internetowego (przez szyfrowanie transmisji).

 10. Legalna mafia. Szkoda, że ludzie wciąż żyją w nieświadomości i nie zdają sobie sprawy z sytuacji, która w obecnym momencie dotyczy już najzwyklejszego Kowalskiego.

  • Mafia, w dodatku świadomie finansowana przez obywateli, a pośrednio też cały świat i polaków też (przede wszystkim z praw autorskich: płacimy za bilety do kina, kupujemy ich muzykę i filmy na DVD…). Obywatelom USA robią pranie mózgu, że to dla ich dobra, a przeciętny Kowalski nie jest świadomy na co ta kasa idzie i tak na prawdę ma to gdzieś (USA jest daleko, jemu nic nie mogą zrobić).

 11. […] dysponuje olbrzymim budżetem (oficjalnym i tzw. “czarnym”). Część z tego budżetu wydawałbym na kupno exploitów z “rynku”. Są […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: