9:45
8/4/2010

Poniżej krótkie video, ilustrujące sprytną technikę zdejmowania łańcucha zabezpieczającego drzwi przed otwarciem. Do ataku wykorzystamy …zwykłą gumkę :-)

Warto wspomnieć, że juz wielokrotnie pisaliśmy o różnych technikach otwierania zamków w drzwiach a także zilustrowaliśmy jak działa i wygląda sejf od środka.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To jest amazing! :D

 2. Świetne!

 3. Tylko nie zadziała na ten model: http://www.artlebedev.com/everything/defendius/

 4. Świetne!

 5. Cholerka, nie mam żadnych drzwi z łańcuchem żeby potrenować :)

 6. @matemaciek: na ten typ zadziała brute-force :P

 7. Tylko drzwi muszą mieć zagiętą klamkę, żeby można było zaczepić gumkę.

 8. WIększość hoteli po których się rozbijam takowe posiada. W następną delegację trzeba będzie gumkę spakować. Gumkę recepturkę rzecz jasna ;)

 9. @Vandervir wydaje mi się, że wystarczyła by pinezka, którą mocujemy drugi koniec gumki, ale trzeba by było sprawdzić :)

 10. No tak, ale łańcuszek zakłada się gdy ktoś jest w środku, prawda? Przy tym otwieraniu robi się tyle hałasu i zamieszania, że i tak będący w środku się zorientuje i zapobiegnie włamaniu…

 11. SWAT mogło by wchodzić z dużo mniejszym hałasem ;)

 12. No to ja mam pomysł na drzwi bez klamki z zagięciem – wpadł mi do głowy w trakcie trwania filmu, myślałem że tak właśnie zrobią.
  Bierzemy większą gumkę i przeciągamy ją za klamką, przymykamy drzwi i delikatnie pociągamy. Viola… ekhm… Voila!

 13. @CoYoT: ale jakbyś owinął o klamkę w miejscu, w którym jest przymocowana do drzwi, to kąt byłby za mały i byś łańcuszek pociągnął tylko w dół, nie w bok. Fail :).

 14. W sumie nie zadziała na większość amerykańskich (kulistych – obracanych) klamek, ale to kwestia miejsca zaczepu łańcuszka.

 15. Nie ma to jak tzw. sztywny łańcuch (np. w drzwiach gerdy)… choć pewnie i na niego da się znaleźć jakiś szybki sposób ;)

 16. Rewelacja!

 17. “No tak, ale łańcuszek zakłada się gdy ktoś jest w środku, prawda? Przy tym otwieraniu robi się tyle hałasu i zamieszania, że i tak będący w środku się zorientuje i zapobiegnie włamaniu…”

  O tym samym pomyślałem, z drugiej strony może się zdarzyć, że osoba w mieszkaniu będzie spała, brała prysznic, będzie głośno słuchała muzyki, etc

 18. […] P.S. Gdyby na drzwi założono tzw. “łańcuch”, to przypominamy, że już opisaliśmy, jak można go zdjąć przy pomocy gumki… […]

 19. Super, ale: jeżeli drzwi są zamknięte na łańcuch, to ktoś na pewno jest w środku:P

 20. można by dłuższą gumke i drugi koniec zamiast na klamke to pod dzwiami… wtedy jest szansa że na kulistej klamce zadziała..

 21. albo można zamiast klamki użyć przyssawki (stojaka) z gps-a

 22. Tak. Piękne. Tylko, że jak gość ma taką swobodę w manewrowaniu ręką w środku, to dlaczego po prostu nie zdejmie łańcucha z zaczepu. Skoro sięga do końca klamki, to po jaką cholerę plącze te gumki?

 23. Bo łancuszki są tak zaprojektowane, żeby dało się je otworzyć tylko przy zamkniętych/maksymalnie przymkniętych drzwiach. W momencie, gdy między futryną a drzwiami jest ręka, to krawędź drzwi “skraca” nieco łancuszek, przez co można go odblokować tylko od wewnątrz.

 24. wybaczcie, jeśli głupio pytam, ale czemu nie wyświetlają mi się żadne filmy pod czytanymi artykułami? w ogóle nie wczytuje się ramka, w której powinien być widoczny player. adblock wyłaczony. z góry dziękuję za pomoc.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: