11:56
11/6/2010

Oto ciekawy sposób otwierania drzwi. Jest szybki, nie pozostawia śladów, nie niszczy zamka, zadziała (prawie) wszędzie i …nie wymaga wytrychów, ani żadnych specjalnych zdolności:

Pamiętajcie, wszędzie trzeba zabierać ręcznik! ;-)

Nie udało mi się znaleźć sklepu, który sprzedaje takie “poddrzwiowe otwierajki“, ale w sieci znajdziecie przepis na to, jak zrobić je samemu. Alternatywą jest zakup podobnego narzędzia, ale służącego do otwierania drzwi przez dziurkę na listy (drogi bajer i w dodatku z kamerką).

P.S. Gdyby na drzwi założono tzw. “łańcuch”, to przypominamy, że już opisaliśmy, jak można go zdjąć przy pomocy gumki


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dobre :)
  Od teraz bedę w hotelach montował ręcznik.
  Używając ręcznika i łańcucha minimalnie opóźnimy pracę “włamywacza”.

 2. Jak dla mnie klamka nie jest zamkiem. Fana ani Yeti tym nie otworzą. No i nie każde drzwi mają szparę. dobre drzwi do mieszkania mają próg. :)

 3. Do drzwi dodasz jeszcze oprócz yeti dodatkowo zamek Gerdy i niech próbują dalej.

 4. @Jurgi Filodendryta
  ale to są drzwi hotelu xD

  oczami wyobraźni widzę gościa który leży na podłodze i wierzga próbując trafić w klamkę a znienacka nadchodzi lokator :D

 5. Sposób stary jak świat. Nigdy jednak nie wpadłbym aby wykorzystać w hotelu.

 6. Ano właśnie, klamka od wewnątrz musi odblokowywać drzwi, które dodatkowo nie mogą mieć progu, więc nadaje się w zasadzie wyłącznie do hoteli.

 7. Kolejne zastosowanie ręcznika, nawet Douglas na to nie wpadł :D.

 8. Sprzątaczka się zdziwi, jak zobaczy ręcznik. I pewnie z powrotem na klamce nie powiesi…

  Prostsza socjotechnika – na bezczela poprosić w recepcji o klucz do pokoju, gdy lokator zwiedza miasto.

 9. To niezły ze mnie spryciarz widzę. Jak miałem z 13 lat – czyli dawno temu ;-) – to był okreś, że musiałm zabierac klucze do domu, bo oboje ordzice pracowali. Czesto zdarzalo mi sie o kluczach zapomniec a do domu trzeba bylo sie dostac ;-). Choc ja akurat rozwalilem uszczelki od drzwi tarasowych ;D

 10. Narzędzie którego szukacie można znaleźć tutaj: http://www.multipick-service.com/htdocs/pl/werkzeug/wfnztuf/tangel.php

 11. W hotelach są progi, które nie pozwalają pobawić się w takiego hakera :P

 12. czy wy kiedyś zrobicie że linki będą sie otwierać w nowych oknach i zainstalujecie jakiegoś lightboksa do zdjęć przecież to jest wkurzające żeby foto obejrzeć trzy razy klikać .

  • Kiedyś zrobimy. (P.S. Tu nie ma zdjęcia)

 13. Ja byłem w hotelu gdzie były takie czytniki, że nawet żeby otworzyć od wewnątrz trzeba było mieć włożoną kartę. Zatem nie zawsze zadziała :)

 14. Ad: lightboksa
  Niestety widać iż tymi grafikami idziecie ku sztucznemu zwiększeniu osłon :/

 15. […] zamki w drzwiach (bez użycia wytrychów), […]

 16. […] *Ręcznik* Inspiracją do tego był wpis u Was o otwieraniu hotelowych drzwi i ręczniku (na szybko nie potrafię go znaleźć). Otóż moja wersja wygląda tak: wchodzimy do hotelu do […]

 17. ja sam do siebie przez okno wchodzilem :D czasami na piętrze

 18. […] otwierania drzwi bez wytrychów […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: