7:32
12/11/2009

Co najmniej tak skutecznie, jak ten facet:

PIN

Podesłał Andrzej N.

Przeczytaj także:

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Myślę, że chodzi tutaj o silne światło, a nie ochronę przed przechwyceniem pinu. Serwis zapowiadał się ciekawie i profesjonalnie, a tu taki kwiatek. Trochę nie na poziomie. Pozdrawiam.

 2. Nie przypuszczałem, że mój tekst będzie tak znany :)
  A wszystko zaczęło się od wrzucenia zdjęcia z wymyślonym przeze mnie tekstem tutaj:
  http://www.sadistic.pl/bezpieczenstwo-podczas-wyplaty-czyli-vt25108.htm
  Tylko dlaczego nikt mnie na ulicy o autograf nie prosi? ;)

 3. Pan po prostu zmierzył się z największym problemem bankomatów – nic nie widać w słoneczny dzień. a sposób dobry, tylko potrzeba do tego dwojga ;)

 4. Chyba raczej chodziło tu o osłonięcie przed promieniami słonecznymi, które skutecznie utrudniały widoczność na ekranie. No ale niech będzie ;P

 5. taaa, bezpieczenstwa nigdy za wiele i uwierzylbym ze chodzi o pin, gdybym nie korzystal nigdy z bankomatu. Gosciowa ma slaby wzrok, a slonce wali prosto w ekran, wiec Gosciu wpadl na McGajwerski pomysl: rzucic troche cienia :D

 6. Tu raczej chodzi o to, że słońce uniemożliwia odczytanie czegokolwiek z ekranu. Mam taki bankomat w pobliżu domu. Latem w okolicach południa jest bezużyteczny dla osób nie znających interfejsu na pamięć – słońce skutecznie przeszkadza.

 7. Przypomina mi się anegdota o gadających bankomatach.
  Producent szybko się wycofał. Dlaczego?
  Bo na pytanie o PIN (oczywiście z głosem), niektórzy klienci podawali PIN – głośno i wyraźnie ;)

 8. Czy on czasem nie zaslania slonca? Na tych ekranikach w sloncu nic nie widac.

 9. :ASD normalnie typ jest nietypowy :D

 10. a ja sie zastanawiam, czy to jest obrazek, który powinien sie pojawic w portalu mającym ambicje aby zajmować się prawdziwymi sprawami związanymi z bezpieczeństwem.

  Na JoeMonster taka fotka jest odpowiednia. Ale tutaj?

 11. :@arv świetne :) Niebawem pojawi sie na Niebezpieczniku post dot. Social Engineering, z podobnymi przykladami zmuszenia ludzi do akcji poprzez projekt techniczny danego urzadzenia…

  @beryl, @mac: To ze piszemy ambitnie i profesjonalnie o bezpieczenstwie wcale nie znaczy, ze jestesmy sztywniakami… Na Niebezpieczniku bedziemy umieszczac wszystkie rzeczy, ktore z kojarza nam sie z bezpieczenstwem — takze humorystycznie. Aby uniknac rozczarowan w przyszlosci, polecamy ofiltrowac tag “fun”.

  @wszyscy_od_slonca: tak, tak wiemy, ale nie moglismy sie powstrzymac :-)

 12. […] szyfruje PIN zanim prześle go na kartę. Jedyną więc metodą na jego podsłuchanie jest rzut okiem na klawiaturę w chwili wprowadzania PIN-u lub użycie odpowiedniej nakładki z której ochoczo korzystają […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: