23:00
7/9/2014

Dość obszerny opis wielu technik inwigilacji użytkowników został opublikowany przez Michała Zalewskiego i Artura Janca. Choć techniki są znane, to warto zajrzeć do dokumentu ponieważ doskonale systematyzuje wiedzę z zakresu “inwigilacji” czy tez “śledzenia” użytkownika w sieci.

W dokumencie opisano zarówno mechanizmy typu “cookie” (także Flash i Silverlight) jak i inne techniki pozwalające na pozostawienie identyfikatora po stronie przeglądarki/systemu klienta a także fingerprinting przeglądarki. Dodatkowo dokument opisuje techniki identyfikacji klienta poprzez charakterystykę jego połączenia sieciowego.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: