9:50
5/5/2011

WhisperMonitor to firewall przeznaczony dla telefonów z Androidem. Aplikacja pozwala nie tylko na filtrowanie ruchu sieciowego, ale również na monitoring komunikacji Androida z internetem w trybie rzeczywistym.

WhisperMonitor — firewall na Androida

Po włączeniu, WhisperMonitor rozpocznie monitoring wszystkich wychodzących połączeń i dla każdego z nich wyświetli monit, proszący użytkownika o dostosowanie reguły filtrowania.

Whishper Monitor whishpermonitor-rules connection_history

Whishper Monitor, okno ustawiające regułkę i lista regułek filtrowania

Autorzy WhisperMonitora podkreślają łatwość obsługi oraz możliwość zapisywania historii połączeń, która umożliwia użytkownikom weryfikacje tego gdzie i jak często łączą się aplikacje w telefonie.

WhisperMonitor jest darmowy i został dołączony do instalatora WhisperCore, narzędzia, które pozwala na pełne szfrowanie dysku na Androidzie — aplikację możecie pobrać stąd, ale na razie wspiera ona tylko telefony Nexus S i One i — jak słusznie zauważa w komentarzu on ona ono — trzeba mieć roota. Przypomnę, że twórcy WhisperMonitora i WhisperCore udostępniają także aplikacje RedPhone i TextSecure, które odpowiednio pozwalają użytkownikom Androida na szyfrowanie rozmów i wiadomości SMS — oprogramowanie obowiązkowe dla osób w czapkach z folii aluminiowej ;)

WhisperMonitor to już drugi firewall na Androida. Dokładnie miesiąc temu opisywaliśmy na łamach Niebezpiecznika oparty na iptables DroidWalla, który pozwala na monitoring połączeń po 3G i Wi-Fi.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jakby polaczyc to z funkcjonalnoscia DroidWall (odrebne reguly dla 3G i Wifi), to bylaby super aplikacja.

 2. A informacja o konieczności posiadania roota?

 3. Literówka: WhisperMonitor zamiast WhisHperMonitor
  whisper jak szept a nie wish jak życzenie ; )

 4. Mały OT: czepki z folii aluminiowej działają odwrotnie, niż się przypuszcza!
  http://my.opera.com/Jurgi/blog/2010/12/28/swiatowy-rzad-nas-sledzi-czyli-helmowy-spisek

 5. Ciekawe, czemu aplikacji nie ma na markecie Androida.

  • Bo…
   1. Wspierane są na razie tylko 2 telefony i na Markecie zalałaby ich fala durnych komentarzy i jednogwiadkowych ocen
   2. Nie każda aplikacja musi być dostępna na Markecie… ;)

 6. “pełne szfrowanie dysku” – literówka, powinno być “szyfrowanie”.

 7. […] oprogramowania instalowanego na telefonach. Jeśli je podmieniliście (np. po to, aby zainstalować tego firewalla dla Androida) to jesteście bezpieczni. Mimo wszystko warto sprawdzić, czy macie na swoim telefonie aplikację […]

 8. […] jej produktach pozwalających na szyfrowanie i firewallowanie telefonów z Androidem pisaliśm już kilka razy. Pytanie: po co to […]

 9. Udalo sie to komuś ściągnąć bao na stronie tego nie ma

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: