21:14
7/9/2010

Kilkanastu czytelników podesłało, że dziś w nocy, ok. 3:00 nad ranem nieznani sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w Suchym Dębie (woj. pomorskie). Złodzieje najpierw zasłonili kamery, potem podłożyli ładunki wybuchowe, a następnie zrabowali ok. 30 tys. złotych. Sam bankomat wart był 50 tys…

Ataki (siłowe) na bankomaty

O tzw. metodzie obrabiania bankomatów “na Polaka” pisaliśmy już wielokrotnie… ;-) Przypomnieć warto takich “hardcorów” jak dziadek z kilofem oraz złodziejaszka z Trójmiasta, którzy uciekając po “zdetonowaniu” bankomatu, przejechał swojego wspólnika i dwóch agentów CBŚ

Wnętrze bankomatu

Fot. wnętrze zdewastowanego bankomatu

Niestety, jak na razie brak szczegółowych informacji na temat akcji w Suchym Dębie. Może wyglądała ona tak?

Dziękujemy czytelnikom Przemek Kosiński., Piotr Berent, D0han, N5a, Patrykowi oraz kilkunastu anonimom za podesłanie informacji.

Przeczytaj także:

21 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Trzeba to opatentować :>

 2. kurcze, przejeżdżałem dziś przez Suchy Dąb… normalnie otarłem się o Historię

  • Empire: czy możemy Cię dotknąć? Albo wiesz co, wystaw chociaż pukiel swoich włosów na Allegro ;)

 3. Nie słuchajcie r9s, to troll, “patentowy” ;-)

 4. @r9s: To byłby niezły pomysł w sumie. “Nieautoryzowane uzyskiwanie dostępu do urządzeń gromadzących gotówkę przy pomocy narzędzi górniczych.” Opatentować, a potem pobierać od złodziei haracz za kradzież przy użyciu dynamitu i kilofów… ;)

 5. Dziś w radiu słyszałem xd Metoda na Polaka jak najbardziej skuteczna :)

 6. @WebNull: oni nie mogą mnie słuchać… nie ma tu głosowych komentarzy :(

 7. Ciekawe jak potem dobiorą się do kasetek z kasą, dynamit raczej nie wchodzi w rachubę :)

 8. W domu to chocby i miesiac moga sobie pilowac i diaksowac, w koncu sie dostana :)

 9. Metoda brute-force nabiera nowego znaczenia ;-)

 10. Proste rozwiazanie problemu: automatyczne zalewanie kasy czerwona farba w momencie wysadzenia. Oczywiscie błęboko w bankomacie musiałby być system wyczuwający wstrzasy typowe dla wybuchu.

 11. przy wysadzeniu to raczej system nie pomoże – zanim zadział może zostać zniszczony. Hyba że kapsułki które rozerwie fala uderzeniowa uwolnią farbę.

 12. nic tylko pancerz reaktywny dodać :)

 13. +1 bankomat w powietrzu

 14. + 10 do hardkorstwa :D

 15. Farba jest najczęściej fioletowa.
  30k? Jakiś słaby ten bankomat. Ten pod SGH w Wwie ma ponad milion. Serio.

 16. można kraść na polaka ale lepiej chyba użyć skimmera lub pułapki na pieniadze. Słyszałem gdzieś o takich pułapkach. Robi się je najczęściej z kliszy rentgenowskiej. Wygina się pasek kliszy tak, aby gotowka nie mogła wyjść ani zostać wciągnięta z powrotem i wsówa się tę maszynę w dozownik gotówki. Ofiara wypłaca np. 500PLN ale nic nie wychodzi. Zdenerwowana osoba wypłaca jeszcze raz i jeszcze raz i nic. Tym czasem pieniadze przechwytuje pułapka. Ofiara idzie do banku złożyć reklamacje a złodziej usówa pułapkę i gotówkę. Kiedyś kradło się karty telefoniczne tym sposobem.

 17. Witam ponownie. W poprzednim poście pisałem o pułapce z kliszy. Działa! Umieściłem pasek kliszy zgięty na końcu i z przodu w dozowniku kasy. Wypłaciłem 500PLN i nie wyszly. Dostałem z powrotem kartę i paragon z wypłaty. Po 5 min wyciągam pułapkę i jest moje 5 stówek. Jak kupie sobie kamerke to dam filmik na youtube z akcji. Oczywiście dam znać na forum. Pozdro wszystkim

 18. […] się nazywa determinacja! A nie jak u nas, weźmie jeden z drugim wysadzi w powietrze albo wyrwie i będzie ciągnął za samochodem… […]

 19. […] Wysadzili bankomat w powietrze. Polacy :-) […]

 20. ciąg dalszy takich historii:
  http://lovekrakow.pl/aktualnosci/eksplozja-bankomatu-w-krakowie_21166.html

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: