21:14
7/9/2010

Kilkanastu czytelników podesłało, że dziś w nocy, ok. 3:00 nad ranem nieznani sprawcy wysadzili w powietrze bankomat w Suchym Dębie (woj. pomorskie). Złodzieje najpierw zasłonili kamery, potem podłożyli ładunki wybuchowe, a następnie zrabowali ok. 30 tys. złotych. Sam bankomat wart był 50 tys…

Ataki (siłowe) na bankomaty

O tzw. metodzie obrabiania bankomatów “na Polaka” pisaliśmy już wielokrotnie… ;-) Przypomnieć warto takich “hardcorów” jak dziadek z kilofem oraz złodziejaszka z Trójmiasta, którzy uciekając po “zdetonowaniu” bankomatu, przejechał swojego wspólnika i dwóch agentów CBŚ

Wnętrze bankomatu

Fot. wnętrze zdewastowanego bankomatu

Niestety, jak na razie brak szczegółowych informacji na temat akcji w Suchym Dębie. Może wyglądała ona tak?

Dziękujemy czytelnikom Przemek Kosiński., Piotr Berent, D0han, N5a, Patrykowi oraz kilkunastu anonimom za podesłanie informacji.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

21 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Trzeba to opatentować :>

 2. kurcze, przejeżdżałem dziś przez Suchy Dąb… normalnie otarłem się o Historię

  • Empire: czy możemy Cię dotknąć? Albo wiesz co, wystaw chociaż pukiel swoich włosów na Allegro ;)

 3. Nie słuchajcie r9s, to troll, “patentowy” ;-)

 4. @r9s: To byłby niezły pomysł w sumie. “Nieautoryzowane uzyskiwanie dostępu do urządzeń gromadzących gotówkę przy pomocy narzędzi górniczych.” Opatentować, a potem pobierać od złodziei haracz za kradzież przy użyciu dynamitu i kilofów… ;)

 5. Dziś w radiu słyszałem xd Metoda na Polaka jak najbardziej skuteczna :)

 6. @WebNull: oni nie mogą mnie słuchać… nie ma tu głosowych komentarzy :(

 7. Ciekawe jak potem dobiorą się do kasetek z kasą, dynamit raczej nie wchodzi w rachubę :)

 8. W domu to chocby i miesiac moga sobie pilowac i diaksowac, w koncu sie dostana :)

 9. Metoda brute-force nabiera nowego znaczenia ;-)

 10. Proste rozwiazanie problemu: automatyczne zalewanie kasy czerwona farba w momencie wysadzenia. Oczywiscie błęboko w bankomacie musiałby być system wyczuwający wstrzasy typowe dla wybuchu.

 11. przy wysadzeniu to raczej system nie pomoże – zanim zadział może zostać zniszczony. Hyba że kapsułki które rozerwie fala uderzeniowa uwolnią farbę.

 12. nic tylko pancerz reaktywny dodać :)

 13. +1 bankomat w powietrzu

 14. + 10 do hardkorstwa :D

 15. Farba jest najczęściej fioletowa.
  30k? Jakiś słaby ten bankomat. Ten pod SGH w Wwie ma ponad milion. Serio.

 16. można kraść na polaka ale lepiej chyba użyć skimmera lub pułapki na pieniadze. Słyszałem gdzieś o takich pułapkach. Robi się je najczęściej z kliszy rentgenowskiej. Wygina się pasek kliszy tak, aby gotowka nie mogła wyjść ani zostać wciągnięta z powrotem i wsówa się tę maszynę w dozownik gotówki. Ofiara wypłaca np. 500PLN ale nic nie wychodzi. Zdenerwowana osoba wypłaca jeszcze raz i jeszcze raz i nic. Tym czasem pieniadze przechwytuje pułapka. Ofiara idzie do banku złożyć reklamacje a złodziej usówa pułapkę i gotówkę. Kiedyś kradło się karty telefoniczne tym sposobem.

 17. Witam ponownie. W poprzednim poście pisałem o pułapce z kliszy. Działa! Umieściłem pasek kliszy zgięty na końcu i z przodu w dozowniku kasy. Wypłaciłem 500PLN i nie wyszly. Dostałem z powrotem kartę i paragon z wypłaty. Po 5 min wyciągam pułapkę i jest moje 5 stówek. Jak kupie sobie kamerke to dam filmik na youtube z akcji. Oczywiście dam znać na forum. Pozdro wszystkim

 18. […] się nazywa determinacja! A nie jak u nas, weźmie jeden z drugim wysadzi w powietrze albo wyrwie i będzie ciągnął za samochodem… […]

 19. […] Wysadzili bankomat w powietrze. Polacy :-) […]

 20. ciąg dalszy takich historii:
  http://lovekrakow.pl/aktualnosci/eksplozja-bankomatu-w-krakowie_21166.html

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: