20:59
23/5/2011

NIST opublikował całkiem pokaźny dokument dot. ochrony BIOS-u.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Tak pobieżnie przeczytałem ten dokument i… nihil novi. Ot, spisane rzeczy o których wszyscy wiedzieli już w ubiegłym tysiącleciu. Że BIOS można programowo wykrzaczyć, że update powinno być z autoryzacją, uniemożliwić fizyczny dostęp do komputera, jumperem zablokować BIOS update itp. I wszystko z dopiskiem, iż BIOS *powinien* mieć podpis, że *powinien* być autoryzowany, *powinien* być sposób na uniemożliwienie obejścia zabezpieczeń, bla bla bla bla. Dokładnie to samo można powiedzieć o SSL, telefonach komórkowych czy dmuchanych lalach w sexshopie.

    Sposób na mądrze brzmiący dokument? Użyj możliwie dużej liczby wszystkomówiących skrótów typu UEFI, SMI, OMB, DXE czy RTU.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: