9:03
30/4/2018

Wcześniej gdy pisaliśmy o problemach z Homepay pozwoliliśmy sobie zwrócić uwagę, że przejęcie firmy i zmiana na stanowisku prezesa budziły wątpliwości. W internetowych dyskusjach niektóre osoby sugerowały, że tak naprawdę Homepay to ciągle “spółka Wachnika”.

Rzeczywiście coś się zmieniło. Ale nie tak wiele jak można początkowo sądzić.

W KRS uwidoczniła się zmiana Prezesa. Teraz rejestr wskazuje Stanisława Filipa Wyganowskiego jako osobę piastującą to stanowisko.

Nie warto jednak ograniczać się do wyników podawanych przez wyszukiwarkę KRS. Trzeba kliknąć w przycisk “Pobierz wydruk informacji i aktualnych” by dostać więcej informacji z odpisu KRS. Z nich dowiemy się, że choć Stanisław Wyganowski jest prezesem to jedynym wskazanym w rejestrze wspólnikiem pozostaje Paweł Wachnik.

Z wpisu wynika, że Pan Wachnik nie jest jedynym wspólnikiem. Inni nie są wymienieni prawdopodobnie dlatego, że art. 38 pkt 8 pkt c Ustawy o KRS nie przewiduje ujawniania w rejestrze wspólników, którzy posiadają mniej niż 10 % udziałów.

W oświadczeniach wydawanych wcześniej przez Homepay czytaliśmy, że “z dniem 1 marca 2018 r. firma została przejęta przez nowego właściciela, który powołał na stanowisko nowego prezesa zarządu pana Stanisława Filipa Wyganowskiego”. Łatwo można było odnieść wrażenie, że nowy właściciel to ktoś całkiem inny niż Paweł Wachnik. Tylko, że według KRS nawet po zmianie prezesa pan Wachnik jest ciągle najważniejszym wspólnikiem.

Pan Paweł Wachnik przedstawił nam swoje wyjaśnienia. Wynika z nich, że wyzbył się on udziałów w spółce.

Ten tekst jest 10. aktualizacją naszego tekstu o problemach Homepay

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “Ustawy o KRS nie przewiduje ujawniania w rejestrze wspólników, którzy posiadają niż 10 % udziałów.”

  Czego niż 10% udziałów? Mniej? Więcej? Zieloniej?

  • Niż. Taki z prognozy pogody chyba.

 2. tak z ciekawosci – co to ma wspolnego z bezpieczenstwem?

  chyba ze wam albo waszym znajomym wisza kase (i w takim wypadku to rozumiem i sam bym pisal takie artykuly na waszym miejscu)

  • “Niebezpiecznik
   o bezpieczeństwie i nie…”

  • piszemy o upadkach gield bitcoinowych, fraudach, to i temat Homepay’a sledzimy od poczatku. Wszystko zbieramy w jednym mega-duzym artykule (link masz na koncu posta), ale jak to zwykle robimy – wszelkie aktualizacja wrzucamy tez do ptr. Tak chcieli czytelnicy, ktorzy przeciez — co zrozumiale — nie robia F5 codziennie na wszystkich archiwalnych postach zeby sprawdzic, czy tekst nie zostal zaktualizowany.

  • A nie możecie podbijać artykułu na główną jak to np. ze szkoleniami robicie?

 3. To syn Dawnego prezydenta Warszawy?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: