16:55
2/12/2009

Aktualizacja [2.12.2009, 22:17]
Mamy więcej informacji dotyczących tego ataku. Wyciekła m.in. baza danych użytkowników portalu JoeMonster. Więcej o ataku piszemy tutaj.

Wczoraj (1.12.2009) ok. godziny 20.50 strona główna serwisu JoeMonster została podmieniona na taki to “śmieszny” obrazek:

Screenshot nadesłany przez Marka CK

Screenshot nadesłany przez Marka CK

Administratorzy zareagowali szybko, przywracając stronę do oryginalnego wyglądu, ale jak dotychczas na portalu nie pojawiło się żadne oświadczenie w sprawie ataku. Niebezpiecznik.pl poprosił o komentarz redakcję JoeMonster — niestety nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie wiemy zatem, czy w ataku ucierpiały dane użytkowników i co umożliwiło atakującym podmianę strony; czy był to błąd w skryptach webaplikacji, czy dziura w usługach serwera?

Deface’y się zdarzają, takie życie — tym postem rozpoczynamy galerię polskiego deface’u. Screenshoty prosimy kierować na adres redakcji.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. […] naszym dzisiejszym wpisie dot. podmiany strony portalu JoeMonster dostaliśmy na redakcyjną skrzynkę kilka interesujących screenshotów… Wynika z nich, że […]

  2. […] Wyciek haseł z serwisu JoeMonster.org […]

  3. […] Składanowski, właściciel JoeMonster.org, którego będzie można wprost zapytać o niedawne włamanie na serwer JoeMonstera […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: