18:29
3/1/2010

Witamy w nowym roku ;) Właśnie stuknęły nam 2 miesiące, a to jest setny post! Pora chyba na małe podsumowanie grudnia i krótkie ogłoszenia parafialne :-)

Oglądalność

W porównaniu do poprzedniego miesiąca, wypadliśmy dwa razy lepiej ;) Średnio, notujemy ponad 8 300 odsłon dziennie.

Przez RSS obserwuje nas ok. 1 700 osób. Do tego doliczyć trzeba 150 osób, zapisały się na newsletter i newsy z Niebezpiecznika odbierają w formie e-maili. Na Blipie obserwuje nas 180 internautów, na Twitterze 34, a na świeżozałożonym Flakerze 11. Od niedawna jesteśmy też na Facebooku, gdzie mamy 134 fanów.

A zatem, różnymi metodami, nasze poczynania śledzi ok. 2 200 czytelników, co cholernie nas cieszy :-)

TOP10 – najpopularniejsze wpisy grudnia

W grudniu jako jedyni dotarliśmy do kilku tematów dotyczących bezpieczeństwa polskich internautów – i właśnie te artykuły cieszyły się największą popularnością:

Reszta najchętniej czytanych wpisów to:

Plany

Do współpracy nad portalem chcemy zaprosić firmy zajmujące się szeroko rozumianym bezpieczeństwem komputerowym. Jeśli pracujesz w takiej, odezwij się do nas, a zdradzimy więcej szczegółów — kto pierwszy, ten lepszy; liczba miejsc w naszym projekcie jest ograniczona.

Na dniach wystartuje też konkurs-gra interaktywna — sprawdzimy, ile praktycznych umiejętności wynieśliście z tekstów opublikowanych na Niebezpieczniku ;-) Najlepszym nagrody ufunduje firma ArcaBit.

Nadrobimy też zaległości, czyli 2 obiecane wpisy, których publikację ze względu na okres świąteczny musieliśmy przełożyć na później.

Zostaliśmy także zmuszeni do umieszczenia reklam Google AdSense w serwisie. Pojawią się na dniach i obiecujemy, że nie będą one inwazyjne i nie będą przeszkadzać w czytaniu. (Nie)stety, popularność serwisu szybko przerosła nie tylko nas, ale i nasze serwery, a obecna forma finansowania (dobrowolne datki czytelników, reklamy AdTaily i własna kieszeń) nie wystarczają na pokrycie rachunków za hosting, nie mówiąc już o jakiejkolwiek formie wynagrodzenia dla piszących i podsyłających materiały…

Niestety, Niebezpiecznik.pl to serwis tworzony “po godzinach” przez kilku “zapaleńców” i nie stoi za nami żadna wielka korporacja ani kasiasty sponsor :-(

Podziękowania

W tym miejscu chcieliśmy szczególnie podziękować: Sebastianowi S., Łukaszowi H., Tomaszowi L., Bartkowi W., Michałowi S., i Piotrowi C. za przekazanie datków. W sumie zebraliśmy 350PLN, które od razu poszły w powiększenie zasobów serwera. Dzięki nim, w tym miesiącu, pomimo dwa razy większego ruchu niż w listopadzie, rzadziej pojawiał się błąd “Internal Server Error” a silniejsze niż wcześniej Wykop Effecty nie położyły serwisu :)

Chcesz pomóc?

Jeśli i Ty chcesz się przyczynić do rozwoju Niebezpiecznika albo po prostu podziękować autorom za poświęcony serwisowi czas, masz dwa wyjścia:

a) jeśli masz parę złotych, wspomóż nas finansowo — przekaż darowiznę albo wykup reklamę AdTaily. 7PLN za 8 300 odsłon dziennie to chyba niezły deal, prawda? ;-) Wszystko idzie na serwer.
b) jeśli nie masz wolnych środków, po prostu opowiedz o nas znajomym — każdy nowy czytelnik bardzo nas cieszy :-)

Dziękujemy za Wasze wsparcie!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jak mogę Wam pomoc poza PayPalem?
  Polecanie serwisu znajomym mam za sobą, 7zl z AdTaily dostaliście…
  Klikać w reklamy AdSense jak się pojawia ;)?

  • Tu mnie rozbawiłeś :)

   Wiesz, że odpowiedź twierdząca byłaby pogwałceniem umowy pomiędzy Niebezpiecznikiem, a Google Inc. (patrz: oświadczenie o niezachęcaniu do klikania reklam na własnej powierzchni emisyjnej, którą dzierżawi gigant z Mountin View)?

 2. “A zatem, różnymi metodami, nasze poczynania śledzi ok. 2 200 czytelników, co cholernie nas cieszy :-)”

  To chyba nie do końca tak, sam obserwuje Was przez blipa i RSS a pewnie znaleźliby się tacy co łączą więcej sposobów :P

  Żeby nie było, że marudzę to życze Wam, żebyście się jak najprężniej rozwijali.

 3. @lasq
  Wyprzedziłeś mnie, chciałem napisać dokładnie to samo. Mam was w RSS i na blipie i na facebooku, więc mi nie umkniecie. Dość dużo ludzi chyba tak robi :O Spoko z reklamami, jak nie będą nachalne to jest to też jakiś sposób podziękowania dla Was i dla tego co robicie.

 4. Twitter, Facebook, Blip… A może tak jakiś bardziej wolny serwis? Identi.ca jest świetnym miejscem :-).

 5. […] znów nam urosło […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: