22:13
21/1/2012

Setki osób zalewają naszą skrzynkę pocztową wiadomościami o tym, że trwa atak DDoS na sejm.gov.pl. Prawda jest chyba jednak trochę inna…

TL;DR:
1. Ktoś *prawdopodobnie* (nie zostało to potwierdzone, ale tak sugerują Wiadomości24) ok. godz. 19:00 zrobił deface strony sejm.gov.pl, a admini najprawdopodobniej wyłączyli więc webserwer celem analizy włamania LUB po prostu nastąpiła inna awaria serwera (brak włamania).
2. Ludzie nie mogli się dostać na stronę, więc zaczęli rozpowiadać że trwa DDoS
3. Ci, którzy usłyszeli o “rzekomym DDoS-ie”, chcieli przekonać się na własne oczy, że strona sejmu jest “atakowana” — wchodząc w dużych ilościach generowali naturalny DDoS ;)
4. Niektórzy, zachęceni “atakami” na stronę sejmu skrzyknęli się i atakują teraz inne domeny z .gov.pl (tym razem DDoS)

sejm.gov.pl nie działa – atak za ACTA?

Kiedy po raz pierwszy zaczęły do nas docierać informacje o tym, że strona http://sejm.gov.pl nie działa (kilka godzin temu, zanim twittnęło o tym konto AnonymousWiki), sprawdziliśmy i połączenie do serwera na porcie 80 było odrzucane.

telnet 195.187.136.17 80
telnet: connect to address 195.187.136.17: Connection refused

sejm.gov.pl

sejm.gov.pl 2 godziny temu

W przypadku ataków DDoS zazwyczaj wynikiem próby połączenia jest timeout (na skutek wysycenia łącza, pakiety nie docierają do celu):

telnet 195.187.136.17 80
telnet: Unable to connect to remote host: Connection timed out

…a nie natychmiastowy reset połączenia ze strony odpytywanego serwera.

[Dla osób, które nie zauważyły słowa “zazwyczaj”; tak wiemy, firewall po drodze też potrafi wysłać RST lub zrobić dropa]

sejm.gov.pl nie działa

sejm.gov.pl teraz

TVN24 uzyskało oświadczenie dyrektor biura prasowego Sejmu, Magdaleny Krzymowskiej. Twierdzi ona, że strona sejmu nie działa w wyniku usterki technicznej — atak uważa za małoprawdopodobny.

Napiszmy więc jasno, ok godziny 19.00 miała miejsce zwyczajna awaria serwera sejmowego — usługa serwera WWW nie działała, ale fizyczny serwer był dostępny. Co ciekawe, routing z Polski (sieć Aster) do serwera Sejmu przechodzi przez …Niemcy. Ale to już problem zupełnie innej natury…

No ale przecież ja mam timeout!!!

Jeśli teraz wykonacie “telnet sejm.gov.pl 80” …możecie otrzymać timeout — ale najprawdopodobniej dlatego, że z racji powtarzanych od dwóch godzin w internecie komunikatów

“OMG!!! SEJM.GOV.PL NIE DZIAŁA!!!!1111one!!!1”

sporo osób próbuje zweryfikować, czy sejmowa strona naprawdę padła …i naturalnie przyczynia się do “przypadkowego” DDoS-owania ;-) Tak samo jak ci, którzy piszą, że “cały czas odświeżają stronę Sejmu – może ruszy” :-)

DDoS, czy nie DDoS?

Przy takich sytuacjach jak ta, warto sprawdzić czy serwer odpowiada na innych portach niż dedykowany dla HTTP port 80:

Nmap scan report for sejm.gov.pl (195.187.136.17)
Host is up (0.058s latency).
rDNS record for 195.187.136.17: sis.sejm.gov.pl
Not shown: 999 filtered ports
PORT STATE SERVICE VERSION
113/tcp closed auth

Jeśli maszyna działa, a tylko i wyłącznie usługa WWW ma problemy, przyczyną mogą być ataki DoS (nie DDoS) na web serwer — niedawno pisaliśmy o Apache Killerze, a kilka miesięcy wcześniej o ataku Slowloris.

Wniosek: Nie dopowiadajcie do komunikatu “TANGO DOWN”, że “Anonimowi DDoS-ują Sejm”. Przynajmniej nie robili tego 2 godziny temu. Mogli się włamać; (wspomniane przez W24 zdjęcie całujących się mężczyzn i komunikat “Nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro panowie!“), ale deface/włamanie to wciąż nie jest DDoS!

A co z innymi stronami?

W kratkę działa także strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego — warto zauważyć, że to właśnie na jej stronach hostowany jest dokument o który troczy się całe zamieszanie — dokument nie taki lekki, bo ważący 24 MB… A teraz ćwiczenie myślowe, co się stanie, jeśli tysiące Polaków zaczną go pobierać?

mkidn.gov.pl

mkidn.gov.pl - transferu brak

Aktualizacja 22:48
Wiadomości24 informują, że przed “awarią” strony internetowej Sejmu wyświetlało się na niej zdjęcie dwóch całujących się mężczyzn. Jeśli to prawda, zapewne Sejm zdecydował się na wyłączenie webserwera w celu przeprowadzenia analizy powłamaniowej …i wciąż ataku tego nie można nazwać DDoS-em. :-)

sejm.gov.pl hacked

To zdjęcie miało ukazać się na sejm.gov.pl krótko przed wyłaczeniem serwera.

Jeśli ktoś z Was ma zdjęcie deface’u sejmowej strony lub może potwierdzić tę informację – dajcie znać w komentarzach. Na razie należy to traktować jako NIEPOTWIERDZONĄ informację — zdjęcie z rzekomego deface’u posiada tylko i wyłącznie W24.

Aktualizacja 22:50
Kolejne strony z domeny .gov.pl przestają być osiągalne. Efekt kuli śnieżnej? Plotka o DDoS-ie na sejm.gov.pl i informacje o podpisaniu ACTA przez Polskę stały się zachętą do “rozszerzenia” ataku (a tak naprawdę, jego zainicjowania) na inne strony rządowe?

Aktualizacja 23:11
W24 informują, że minister Boni potwierdził atak na serwery rządowe. Nie poinformował jednak, czy przez atak rozumie włamanie (nieautoryzowany dostęp do serwera) — a najprawdopodobniej o to chodzi. Według wcześniejszych informacji W24 przed wyłączeniem webserwera strona sejmu pokazywała zdjęcie 2 całujących się mężczyzn. Reszta rządowych stron może nie działać, ponieważ została prewencyjnie wyłączona — dopóki rządowi informatycy nie ustalą przyczyny włamania — lub na fali doniesień o awarii sejm.gov.pl jest DDoS-owana przez grupy tego pokroju.

Pamiętajcie: to że jakiś serwer nie działa, nie jest równoznaczne z tym, że jest DDoS-owany.

Aktualizacja 23:21
Czy w związku z włamaniem na sejm.gov.pl będziemy mieli stan wojenny? Prezydent Komorowski podpisał odpowiednią ustawę… ;)

Aktualizacja 23:44
Na stronie Anonumous Wiki internauci oddają głosy, która z polskich stron powinna zostać zaatakowana w pierwszej kolejności…

Polish sites

Polskie strony do zddosowania

Chyba “fun factor” wziął już górę nad hacktywizmem…

Aktualizacja 23:58
Wkleiliśmy TLDR na górze artykułu, bo część osób zdaje się nie czytać całego tekstu ze zrozumieniem…

TL;DR:
1. Ktoś *prawdopodobnie* (nie zostało to potwierdzone, ale tak sugerują Wiadomości24) ok. godz. 19:00 zrobił deface strony sejm.gov.pl, a admini najprawdopodobniej wyłączyli więc webserwer celem analizy włamania LUB po prostu nastąpiła inna awaria serwera (brak włamania).
2. Ludzie nie mogli się dostać na stronę, więc zaczęli rozpowiadać że trwa DDoS
3. Ci, którzy usłyszeli o “rzekomym DDoS-ie”, chcieli przekonać się na własne oczy, że strona sejmu jest “atakowana” — wchodząc w dużych ilościach generowali naturalny DDoS ;)
4. Niektórzy, zachęceni “atakami” na stronę sejmu skrzyknęli się i atakują teraz inne domeny z .gov.pl (tym razem DDoS)

Aktualizacja 22 stycznia 2012; 00:10
Tak się robi DDoS po polsku.

ddos

Internauci skrzykują się na ataki DDoS na serwisy z domeny .gov.pl

Anonimowi anonimowym nie równi… widać też wpływy karachanu.

Aktualizacja 22 stycznia 2012; 00:23
Jeden z czytelników posiada inną wersję screena z “ataku na sejm” i sugeruje, że może on pochodzić z jakiegoś starego deface’u (patrz godzina i stare oprogramowanie).

Aktualizacja 22 stycznia 2012; 11:57
Screen z całującymi się panami pochodzi z deface’u sejmu – ale sprzed 2 lat… Oczywiście nie można wykluczyć, że i teraz atakujący użyli tego samego obrazka, ale bardziej prawdopodobnym wydaje się fakt, że ktoś strollował Wiadomości24.

Aktualizacja 22 stycznia 2012; 17:21
Koziej dla Rzepy:

z powodu protestów na świecie podpisanie porozumienia może się przesunąć. – Będziemy proponowali różne, praktyczne rozwiązania systemowe, organizacyjne, czy też techniczne, które będą uodparniać system kierowania państwem na zagrożenia w cyberprzestrzeni – zapowiedział Koziej.

“Anonimowi”, albo po prostu zwykli internauci, niczym protestujący w Warszawie górnicy, wywalczyli dyskusję o ACTA w mediach.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

259 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jaki kraj, tacy Anonimowi… ;)

  • Buahaha dokladnie to samo pomyslalem :D!

  • robi sie ciekawie, hmmm nie moze byc:):):):):):)

 2. http://www.prezydent.pl też leży.

  • a kwiczy?

  • @Bulversator: Jak co dzień.

 3. No co tam, ciekawe co robimy z 300 osobami na kanale irc.

 4. Hehe, wystarczy odpowiednio głośno krzyknąć “X IS DOWN!!!” żeby ciekawscy sami go rozwalili.
  Taka samospełniająca się wróżba ;)

  • Słuszne spostrzeżenie. W praktyce w pełni się sprawdza – odczułem to na własnej skórze. Może zamiast LOIC wystarczy dojście do kilku znanych portali/serwisów, gdzie można sprzedać plotkę.

  • Efekt kuli śnieżnej. Jeden mówi, sejm nie działa, ddosują (chociaż nikt nie ddosuje) to inni zaczynają się przyłączać — i mamy DDoS :)

 5. Nie działają też inne strony: http://www.premier.gov.pl/ http://mkidn.gov.pl/ http://www.prezydent.pl/

 6. http://www.mkidn.gov.pl – Traffic blocked because of exceed session quota

  http://www.kprm.gov.pl/ – Przekroczono limit czasu połączenia

  same przypadki ;-)

  tyle ze raczej nie tedy droga..

 7. A co powiecie na nie działani stro premiera, prezydenta i jakiegoś tam ministerstwa? Też przypadek?

 8. OMFG
  Niebezpiecznik IS DOWN!!!!!11111jedenjedenjedenaście
  http://oi43.tinypic.com/2qx28lw.jpg

  • Aha, down. To jak napisałeś ten komentarz? :)

   A poważnie, to dobra ilustracja do naturalnego DDoS-u — link do tego posta notuje ok. 30 wejść na sekundę (sic!) z samego tylko Facebooka.

  • Śmieszne dodatki do Firefoksa.

 9. To nie jest atak anonimowych, a wstępne działania militarne…

 10. No ok, ale jeśli przed webserverem stoi firewall, to co robię w momencie DDoSa? Czyż nie zablokuję wszystkiego co leci na 80, żeby webserver mógł odetchnąć, skoro podczas DDoS i tak nikt swobodnie się po nim nie będzie mógł poruszać? I jakoś mi się wierzyć nie chce, że tam stoi jedna maszyna robiąca za webserver. Firewall by wtedy przecież reagował, tylko nie puszczałby wywołań dalej do webservera. Ale ja tam się nie znam chyba na tyle.

 11. A co z kwestią poruszaną np. na dole strony tutaj (tym obrazkiem, rzekomo ze strony Sejmu): http://www.wiadomosci24.pl/artykul/hakerzy_z_anonymous_zaatakowali_strone_sejmu_rp_witryna_223216.html

  • Dopisane do artykułu. Nawet jeśli to prawda, to dalej sejm.gov.pl nie padł bo DDoS, tylko został wyłączony po włamaniu.

 12. Ważne że media wreszcie gadają o tym gównie, SOPA.

  • Najwyraźniej za mało, skoro się mylą, ACTA.

 13. Warto też wspomnieć, że ten dokument, czyli ta cała ACTA, została udostępniona w formie skanów opakowanych w pdf. No, ale to u nas standard.

 14. Ten flood to “wina” tego:

  https://www.facebook.com/nieACTA/posts/352198181475115

 15. Podobno o 23 ma być “atak” na onet przez “anonimowych”

 16. Godzina 22.55
  Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni potwierdził, że doszło do ataku na witryny rządowe.

  z http://www.wiadomosci24.pl/artykul/anonymous_uderza_po_raz_drugi_nie_dziala_strona_premiera_223216-2–1-d.html

  A jednak? :P

  • Jakiego ataku? DDoS? Czy włamania? Ludzie myślcie…

 17. czytaj
  https://twitter.com/AnonymousWiki

  • Straszliwy “Polski odłam” facebookowych anonimowych!
   http://anonymouswiki.forumotion.com/f1-attacks
   Z zaawansowanymi poradnikami w jaki sposób rozpakować LOIC korzystając z winrara.
   Strach się bać :)

 18. Ataku po prostu, czyli było jakieś zdarzenie. Czy minister musi powiedzieć konkretnie o co chodzi? Przyznają się że coś się stało. Pomyśl.

  Sprostuję: “A jednak był jakiś atak na stronę?”

  • Świetnie, tylko, że my nie negujemy tego, że był jakiś atak, a to, że był DDoS (w ok. 19.00, jak wyłączono serwer “internet” bzdurzył o ddosie Anonimowych na sejm.gov.pl)

 19. Co jak co, ale onet.pl siadł

  • sam siadłeś :)

 20. Aj tam, szczegółów się czepiasz, dla zwykłego użytkownika strona nie działa. A czy to celowy ddos czy tez natural? Tak sie ludziska zainteresowali,że tvn24.pl już ledwo zipie i zaraz też nie wydoli od tego “natural ddos-a”

  • to będzie piękne – plotka o DDoS sejmu spowoduje DDoS wszystkich serwisów w Polsce ;)

 21. http://www.pg.gov.pl/
  to też pewnie wyłączenie servera?

  • Działa. Serwer ładnie odpowiada. Co w związku z tym?

 22. @Piotr – sądzę, że tego przypisania Anonimowym oraz DDoS’a nie da się już odkręcić. Internet huczy, buczy, krzyczy i wszyscy to samo…
  W sumie to najbardziej jestem ciekaw screena z tym zdjęciem dwóch całujących się facetów – to też mi zalatuje jakąś kaczką dziennikarską ;)

 23. Ależ stan wojenny jest już ogłoszony! Barbara Kwarc go ogłosiła: http://youtu.be/QKAH3Xj1bQc ;)

  • Widziałem ;). Pani Barbara wypowiada stan wojenny w internecie. PIĘKNIE! Aż chce się walczyć ;).

   Co do samego zdarzenia – cieszy mnie fakt że nie działają strony polskiego rządu. Mam dość słuchania kłamstw kierowanych z ust tych kretynów którzy nami rządzą (za ten komenatrz powinienem iść siedzieć?). Nie wiem czyja to sprawka, ale chwała im!

   Jak polska podpisze ACTA, to ja zastrzegam praw do moich logotypów i wszystkich moich fotoszopowych prac, z rysunkami na tablecie łącznie oraz przestaję korzystać z internetu. Będę żył jak w latach ’60 – wolna miłość, siedzenie na trawniku z dziewczynami i słuchanie muzyki…

   Nie dam się inwigilować! Mam wolność słowa, wolność wyboru i przede wszystkim jestem człowiekiem – wolnym człowiekiem. Nie mam zamiaru tolerować tego co próbuje nam wmówić rząd. Wiem, mój komentarz wydaje się być mało inteligentny… Ale prawda jest taka, że wiele osób przestanie korzystać z internetu jak polska podpisze ACTA.

   Te tępe [cenzura] knuły za naszymi plecami przez 4 lata jak zamknąć nam jadaczki i pozbawić wyboru. Teraz niech spadają. Chcą wojny? A proszę, w końcu się jej doczekają. Uważam że sprawa ACTA jest poważna, tak poważna jak II Wojna Światowa – w końcu chodzi tu o wolność słowa, wolność przekazu i udostępnianych treści. W końcu dojdzie do tego że rząd zacznie mówić prezenterom co mają w telewizji mówić i że zamiast deszczu mają zapowiadać słońce!

   Przepraszam bardzo, ale ja się nie dam. Sprawa jest na tyle ważna, że powinna obchodzić każdego obywatela rzeczpospolitej i całej unii. Chcą żebyśmy się zamknęli? BĘDZIEMY KRZYCZEĆ GŁOŚNIEJ! Po części mam wrażenie że dochodzi do cyberwojny… NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZYLI NASI PRZODKOWIE. TERAZ MAMY BANDĘ BARANÓW PRÓBUJĄCY WMÓWIĆ NAM ŻE ACTA JEST DOBRE. ROBIĄ NAM WODĘ Z MÓZGU.

   Mimo że jestem po części także autorem, nie czuję się wcale chroniony przez ACTA, a raczej inwigilowany i pozbawiony prywatności (której w XXI wieku i tak nie ma).

   *** Przepraszam za długi komentarz, poniosło mnie w niektórych momentach. Zrozumiem, jeśli mój komentarz nie zostanie zaakceptowany, ale mam świadomość że próbowałem uświadomić niektórych o tym, jak świat będzie wyglądał po podpisaniu ACTA.

  • @Damian: tl;dr

   A na serio, odnośnie “ochrony” przez ACTA – true, to nie ochrona autorów, a inwigilacja każdego i traktowanie każdego jako potencjalnego pirata.

 24. Ja widziałem! Ale nie na sejm.gov.pl tylko którejś innej stronie też zaatakowanej…

 25. Myślcie myślcie!
  Nawet jeśli doszło do ataku, to czy dowiecie się prawdy? To jest polska – meksyk europy.

  Jedna zasada – PICS OR IT DIDN’T HAPPENED! więc jeśli ma ktoś zrzut ekranu, że strona była faktycznie zaatakowana to niech to pokaże światu. Jeśli brak – temat zamknięty.

 26. Kolejny atak DDOS!! http://www.akcjazwierzak.pl nie działa!

  • OMG!!!111

  • Hmm… A jak ogłoszę, że moja strona padła, to też od razu wzrośnie popularność? :)

 27. Staracie się udowodnić, że to nie DDos, tylko po co? Obecnie wszystko wskazuje na to, ze strona miała deface i z tego powodu została wylaczona. Efekt jest taki, że w koncu mainstrimowe media nie beda mogly dluzej bagatelizowac sprawy. Powiedza o atakach powiedza i o ACTA. Atakow nie popieram, ale tym razem moze zadzialaja na korzysc nas wszystkich. Za to Wasza przesadna reakcja w udowadnianiu, ze to nie DDos moze sugerowac Wasze sympatie POlityczne ;)

  • Udowadniamy, że to nie DDoS, bo mierzi nas brak rzetelności. DDoS nie umieszcza obrazków na webserwerach. A od naszych przekonan politycznych odejdź szybko, że tak sobie użyję eufemizmu.

 28. mimo wszystko cały czas działąją skrzynki pocztowe sejmu.

 29. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/hakerzy_z_anonymous_zaatakowali_strone_sejmu_rp_witryna_223216.html – tam jest niby ten obrazek z tymi całującymi się gościami. A co ataku anonimowych – właśnie on trwa, robią go polacy. Przecież każdy może być jednym z anonimowych, trzeba mieć tylko do tego pewien program… albo przeglądarkę ;)

 30. cert.gov.pl Down.

 31. http://www.abw.gov.pl/ chyba też leży.

 32. Jutro prezydent wprowadza STAN WOJENNY!
  (Ewentualnie stan klęski żywiołowej)

  • Z DDoSowali nasze strony, mamy powódź.

  • Albo dzień żałoby narodowej? ;)

 33. http://www.sejm.gov.pl/ – UP 23:45 co prawda nie na długo

 34. DDoS, nie DDoS, wydaje mi się, że to mało ważne. Liczy się to, że strona jest niedostępna. I że wokół tego będzie burza medialna. Jeśli jutro wiadomości nie będą huczały o “chakierach z grupy Anonymus” i o ACTA, to oficjalnie uznaję wolność mediów za umarłą.

 35. haha ta albo zawiało śniegiem radiolinię na marriocie i stąd te timeouty ;)

  • +1 ;))))))))

 36. http://twitter.com/MotormouthNews Tutaj bardzo aktualne dane co się teraz dzieje

 37. Ja pierniczę, dzieci się dorwały. Najgorsze jest to, ze wszyscy są z siebie dumni i przechwalają się na lewo i praw, że *.gov.pl padło. Dajcie spokój, takim działaniem i tak nic nie zyskamy, a może być to kolejny powód właśnie wspierający ACTA, w końcu druga strona może pomyśleć, że trzeba kontrolować tę bandę kretynów i czasem też tak myślę, że niektórzy powinni mieć kuratora internetowego, który by im na ręce patrzył. Mówię tak, ogólnie, bo nie musi to być DDoS, ale np. ta ankieta to normalnie śmiech.

  • No też nie do końca ogarniam tę nieszczęsną antkietę. Mam wrażenie, że to znów emanacja naszej polityki krajowej. Problem w tym, że niezależnie kto był by u nas u władzy i tak dążył by do podpisania tego dokumentu. Bo taki jest “trynd” Światowy.

 38. Ale o co chodzi z tym tvn24 sondarzu? Oni popierają ACTA? Ktoś mnie może łaskawie oświecić?

 39. coś chyba stronki zaczynają wstawać, bo abw i sejm wczytało się elegancko na chwile a teraz znów wywala.

 40. Prezydent wrócił.

 41. Po dzisiejszych akcjach będzie idealny pretekst do zaostrzenia prawa, jak po marszu z 11.11.2011r. Mówię wam! Całą tą inicjatywę internetową pokażą w złym świetle…

 42. http://demotywatory.pl/3657064/UDOSTEPNIJ
  Poczytajcie sobie – czy aby na pewno tam nie przeginaja? Nie jest to szukanie rozglosu za wszelka cene? Wydaje mi sie, ze nasi kochani rodacy sami sobie robia kuku. Co wy na to?

 43. Ciekawe, czy będą zatrzymywać. Po tej nocy – musi być rewolucja w sprawie bezpieczeństwa instytucji publicznych rzeczypospolitej polskiej – jeżeli ten atak był prawdziwy. A nie tzw. ‘Efektem kuli śnieżnej’.

  I ta miłość narodu… Ech

 44. “woje poparcie dla przystąpienia Polski do umowy ACTA wyraziły podmioty reprezentujące rynki wydawniczy, filmowy, muzyczny i oprogramowania m.in.: ZPAV, ZAiKS, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Stowarzyszenie Dystrybutorów Filmowych, Business Software Alliance, FOTA i Polska Izba Książki.”

  • Czyli wszystkie firmy i organizacje, którym zależy na tym, by filmy, programy i muzyka przechodziły tylko przez ich ręce, a nie mogły być dostępne np. w Internecie.
   Całe to zamieszanie ma na celu ochronę biznesu pewnych określonych grup i firm, głęboka filtracja pakietów to tylko przydatny przy okazji dodatek.

 45. Jedyne co padlo na powaznie to mozgi wiekszosci internautow.

 46. http://www.europarl.europa.eu/ ledwo zipi

 47. ja wiem jak to bylo !!
  anonimowi puscili udp flood z localhostow a jak przestal im dzialac internet (zapchali swoje dwa megabity) to oglosili “the website is down” ;]

  • @Fir3 ciekawe kiedy koledzy z pod celi zapchają twój dziub :)

 48. Co do zdjęcia facetów…
  Przesłano mi takie coś:
  http://i.lulzimg.com/30f68b4613.png

  Warto zauważyć, że:
  – godzina 11:17
  – stara wersja utorrenta
  – stara wersja firefoxa
  – flashget, który w nowej wersji nie nadaje się imo do użytku
  – Windows Vista, którego obecnie malo kto uzywa

  Może to za mało dowodów, żeby stwierdzić, że to zdjęcie jakiegoś starego hacku, ale myslę, że tak właśnie jest.

  • tez uwazam, ze ten screen to fake. deface przed poludniem?

  • I na obu screenach tym i tym z w24 są jakieś smugi nad H więc oba to ściema :)

  • Ha, wiedziałem, że to nie deja vu!
   Zdjęcie ze starego ataku na stronę sejmu:
   http://www.wykop.pl/ramka/147447/sejm-hacked/

  • do tego stara favicona allegro a nie używają jej już od dawna.

 49. http://www.zaiks.org.pl/
  już nie odpowiada

 50. z IRC:
  Anonimowi atakują ZAIKS

 51. a na http://www.cert.gov.pl/ komunikat “Przepraszamy, przerwa techniczna”

 52. Jak to w koncu jest? Anony przeprowadzaja te ataki, a Polacy “wpisuja sie” do ich botnetu? Da sie to w ogole ustalic?

 53. To co można zobaczyć na http://anonymouswiki.forumotion.com/t170-start-attack-tvn24-2315-tutorial to jakiś kompletny absurd.
  Na kanale #poland na ircu anonops definitywnie zabrania się ddosowania mediów. DDOS na sejm.gov.pl sie skonczył. W tej chwili leci atak na ZAIKS (od jakiejś 0:10)

 54. Strona niebezpiecznika też ledwo daje rade :)

 55. W takim razie fajnym pomysłem byłoby sterowanie naturalnym DDoSem. Zebranie masy ludzi niezadowolonej z obecnego stanu rzeczy (tzn. nadchodzącego) i regularne pozbywanie się wybranych stron, które są w to wszystko wplątane.

 56. Obserwowałem cały czas forum, twittera oraz 2 ich IRC, i jednak wszystko szło przez LOIC (programik do DDoSów).

  • Od której godziny zaczęli najazd na sejm.gov.pl?

  • a może to oni robią z was zombie dzieki LOIC ;’)

  • W moich logach (chyba) glownych kanalow akcji Anonymous – #opmegaupload oraz z #ddos – znalazlem:
   [17:02] prevent ACTA -> target : sejm.gov.pl

   Po kilkunastu minutach adres sejmu byl wpisany do tematu kanalu #ddos

 57. http://imageshack.us/photo/my-images/694/certj.png/ – cert.gov.pl ma przerwer techniczna ;)

 58. 0:18 zaczynam mieć problemy ze stroną niebezpiecznika
  0:27 sejm.gov.pl wraca do życia :)

 59. http://www.zaiks.org.pl/
  już nie odpowiada. Ustalono to w pewnym miejscu, że ma paść (DDoS) i padło. Tyle.

 60. Ma ktoś mirror tej całej instrukcji? Temat już usunięty a bym chciał się pośmiać ;)

  • Nie pamiętam dokładnie, ale w skrócie to wyglądał tak:
   wejdź na sourceforge, sciagnij i zainstaluj loica, uruchom, wpisz to i to i dosuj ;)

  • Aż tak skomplikowany? I te dzieci z kwejka sobie poradziły? :o

 61. Dzial na forum anonymouswiki.forumotion.com zaspamowany przez polakow zostal skasowany.
  Chyba autorzy nie znali sie jeszcze na polakach …:D

 62. Prawdopodobnie od 1 pojdzie na europarlament ddos o anonimowych(ploty z irca).

  • Zobaczymy, na razie ddosują house.gov (choć jeszcze twardo stoi) – śledzę na bieżąco #OpMegaUpload.

 63. Niestety, ale uważam, że to się źle odbije. Politycy nie będą przestraszeni, a jedynie dostaną kolejny argument ZA wprowadzeniem tego dokumentu.

  Polska to nie USA. Jest za mało świadomych internautów. Teraz cały sprzeciw wobec ACTA w mediach masowych będzie wiązany z ‘hakerami’ w negatywnym sensie. To nie będzie akt protestu, ale akt wandalizmu.

  Pamiętajcie, że teoretycznie na ACTA mają korzystać również dziennikarze, którzy teraz będą opiniotwórczo komentować te ataki. Nic z tego dobrego nie będzie.

 64. [TUTORIAL] HOW TO DDOS ATTACK THE SITES / JAK ATAKOWAĆ STRONY

  Post gejsza007 Today at 4:49 pm
  1. Download XXX 2.5 (just google it, i can’t post links)

  2. Install XXX 2.5 and run it.

  3. Click “try”.

  4. Enter the target’s URL and click “Verify URL”

  5. If all is ok, choose Sockets-“500” and Requests-“Continous” and click “Start Flood”.

  • “Jak atakować strony”

   Good one!

 65. Widziałem takie coś zaraz po pierwszych informacjach o rzekomym ataku.
  http://i.lulzimg.com/4721b0e0c5.png

  Widać godzinę 11 i stare wersje wszystkich programów…

 66. Jak widzę, tylko niebezpiecznik ma jakiekolwiek pojęcie co się dzieje, więc tu spytam: Może mi ktoś powiedzieć, jakie dokladnie ma powiazania @anonymouswiki z anonymous w ogóle?

  • Anonymous nie ma lidera, struktur, nic. Więc AnonymousWiki to w teorii też Anonymous.

 67. @Mateusz
  A nie HOIC?

  • Wydaje mi się ze nie, ale kłócił się nie będę ;)

  • HOIC jest uzywane w wiekszosci na #poland@anonops, tyle wiem ;) Pozatym tylko LOIC ma mozliwosc ustawienia dokladnej liczby polaczen (HOIC ma low/medium/high)

 68. sejm, pg, abw, mkidn .gov.pl wstały.

  Poza tym przy pierwszej próbie dodania tego komentarza: http://vpx.pl/?v=2mPx1.png

 69. Ja tam sie nie znam ale poco na maszynie hostujacej www telnet ? Tam ma swiecic apacz i czesc piesni. Probowanie sie z telnetem jest jak emacsem przez sendmail.

  • Rzeczywiście jesteś niedouczony. Patrz na port.

 70. DDoSują stronę ZAIKS aktualnie, podobno.

 71. http://localhost/ TANGO DOWN :P

  Omg jak wogole ktos może sie podawać za tak poważna grupę jak annonymous,
  Nie dość że gadają o nich w Tv, i znów się z nas będzie śmiać caly swiat ;(

  • O bozie.. Not Found. HTTP Error 404. The requested resource is not found. http://localhost też już padło!

  • U mnie działa ;)

 72. premier ma przerwe techniczna

  • To pewnie w piłkę gra ;)

 73. Ciekawe czy polecili im tam jakis VPN, czy policja bedzie miala IP do sprawdzania..

 74. “telnet: connect to address 195.187.136.17: Connection refused ” Taki komunikat mozesz dostac niedochodzac nawet do serwera tylko z pierwszej lepszej puszki w serwerowni ktora wycina telnet ;)
  patrze patrze i wypatrzec nie moge. Tu nic nie ma o porcie. Jest nizej a i owszem, tylko ze tam juz dostajesz timeouta kiedy mocujesz sie z 80tka

  No ale ja sie nie znam ;)
  Ps. Mozemy sie jeszcze poprzepychac na argumenty byle rzeczowe ;)

  • Specjalnie dla Ciebie dokleiliśmy wywołanie komendy przed każdym outputem… Ech…

  • > Taki komunikat mozesz dostac niedochodzac nawet do serwera tylko z pierwszej lepszej puszki w serwerowni ktora wycina telnet ;)
   Telnet był zapuszczony do łączenia się z portem 80 – chodziło w tym wpisie po prostu o zwykły program umożliwiający połączenie się z danym portem. Równie dobrze możesz użyć netcata. Chodzi o to, że kiedy wywala Connection refused na porcie 80 znaczy, że maszyna jako tako trzyma, a kiedy wywala Connection timed out znaczy że serwer nie wyrabia z ilością połączeń albo system się zwiesił.

   Jakieś dalsze pytania?

 75. Orientuje się ktoś czy to konto na twiterze twitter.com/#!/AnonymousWiki ,ma cos w ogole wspolnego z Anonymous? Przede wszystkim ich ostatnie wpisy sa raczej robione przez jakies dziecko z gimnazjum…. a na dodatek czesc linkow prowadzi to ‘super polskiego forum Anonymous’ ,ktore juz zostalo zniszczone ;) : anonymouswiki.forumotion.com

  • Tak jak pisałem kilka komentarzy wyżej, Anonymous nie ma żadnego lidera, struktur czy command site. Anonymous może się nazwać każda grupa, w której jest więcej niż jedna osoba i coś wspólnie robią. A inna sprawa, że cała akcja polegająca na DDoSowaniu pizzerii i latającemu potworowi spaghetti duszy winnych forów o tematyce gry Counter-Strike w imię wolności słowa już od progu zajeżdża gimnazjadą.

   A to taki ładny wypisik ze statystyk:
   In total there are 1039 users online :: 224 Registered, 2 Hidden and 813 Guests :: 1 Bot
   Most users ever online was 4703 on Sat Jan 21, 2012 5:28 pm

   Mam pomysł na nową promocję stron. I to darmową. Tworzymy konto na twitterze z Anonymous w nazwie, piszemy coś o jakiejś akcji, wrzucamy obrazki o tej tematyce na kwejka, demotywatory, komixxy, mistrzów, whatever i cieszymy się darmowym ruchem. Niestety, jego jakość pozostawia wiele do życzenia, ale na reklamach zarobić można…

  • Najlepsze więc jest to, że praktycznie wszystkie wieksze serwisy powoluja sie na to źródło, że atak był przeprowadzony przez Anonymous . to zapisek z onet: W tym samym czasie na Twitterze grupy Anonymus możemy przeczytać informację: „TANGO DOWN – sejm.gov.pl”, czyli „cel unieszkodliwiony”. Akcja związana jest prawdopodobnie z kontrowersyjną ustawą ACTA”

 76. Podobno na torowisku jest lista haseł z gov.pl. Nie wiem, czy to prawda, bo nie chce mi się sprawdzać, ale może to was zainteresować.

 77. Powinniśmy pozbyć się Ministra Spraw Zagranicznych i Ambasadora RP w Japoni tuż przed podpisaniem umowy ]:->

  • Grupa anonimowych snajperów przyjęła twoje zgłoszenie.

   Lecz napotkała jeden problem. Wbrew poprzednim tajnym doniesienim rosyjskich naukowców nie da się zabić człowieka DDoSem. Duh.

  • Nikt nie pisał o DDos ale o brutal force ;]

  • Wybacz, ale obecnie większość tych atakujących przez brutal force i wojnę rozumie DDoS, a ja chętny do strzelania jeszcze nie jestem ;)

 78. Tak odpowiedz sobie na pytanie “Grupa anonimowych” jak sa w sieci na twiterze i mieli by www to jacy by oni byli anonimowi ? Jakby mieli strone www oficjalna to jakby bylby problem z identyfikacja na kogo jest zarejestowana domena -> gdzie lezy serwer -> dodanie nowego wpisu – komunikowanie sie z czlonkami grupy. FBI i cala reszta mialaby piekna pule adresów ip. przedstawilem ci jak najbardziej moglem
  po niteczce do kłebka.
  Więc czy to jest ta grupa czy banda decydentów w przedziale wiekowym 12-15 lat ? i uważających sie za Hakierów a jedyne co się im udało zrobić to tylko pośmiewisko z całego protestu ot co takie moje zdanie

  • > a jedyne co się im udało zrobić to tylko pośmiewisko z całego protestu ot co takie moje zdanie

   Zapomniałeś o położeniu na kilka minut pizzadominum.pl – nie umniejszaj osiągnięć.

 79. udowadniacie że to nie DDoS jednak minister Boni mówi że to był atak :>

  Aktualizacja, 21.01.2012, 23:48

  Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni potwierdził, że doszło do ataku na witryny rządowe. Działa już strona prezydenta, strona sejmu powoli wznawia działanie.

  http://www.dobreprogramy.pl/Nie-dziala-strona-sejmu,Aktualnosc,29918.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+dobreprogramy%2FAktualnosci+%28dobreprogramy+-+Aktualno%C5%9Bci%29

  • Ataku typu dafeace, czy ataku typu DDoS? Jeśli DDoS, to o której się zaczął? Jak minister Boni odpowie na te pytania, możemy rozmawiać dalej…

 80. A jak to wszystko ucichnie to się zacznie ściganie najbardziej aktywnych gimnazjalistów po IP, którego najprawdopodobniej 90% nie zamaskowała niczym :))

 81. Wspomnianą grafikę widziałem na sejm.gov.pl, a było to jeszcze zanim AnonymousWIKI na Twitterze dodał wpis.

 82. Przewidywany rozkład geograficzny (wg województw) kolejnych ataków grupy Anonymous PL ;-)
  http://terminyferii.pl/ferie2012/

 83. I po co takie rzeczy robić? Kolejny argument dla rządzących do uchwalenia ACTA. Poza tym DDoS to zajebiście wyrafinowany sposób ataku…

 84. czyli kartowane ataki. obstawiam defeace a potem efekt kuli ddos

 85. http://www.zaiks.org.pl/ To pewnie też wynik masowego wchodzenia na stronke ;>

  • To wynik nie przeczytania przez Ciebie tekstu artykułu wraz z jego aktualizacjami. Wiedziałbyś co się stało.

 86. Anonymous = pobierz LOIC i DDOSuj. Ciekaw jestem, ile osób robi to ze swojego IP, bez proxy czy czego innego tam stosowanego do maskowania adresu. Tacy anonimowi, jak nigdy.

  • Zazwyczaj zdecydowana większość nie maskuje w żaden sposób swojego adresu IP ;)

  • Dobrze że masz pojęcie co to proxy. Bo gdybyś nie wiedział to tak na wszelki wypadek przypomnę: to przekierowanie ruchu jednego komputera przez drugi. Innymi słowy DDoSowałbyś własną proxy, nie czyiś serwer. To po pierwsze. Po drugie, proxy posiadają ochronę przed DDoSem i przekierowują ataki DDoS z powrotem do atakującego na serwer główny. (127.0.0.1 jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi)

  • Ok, faktycznie. Z tym proxy to palnąłem głupotę :\

 87. “bez proxy czy czego innego tam stosowanego do maskowania adresu”

  No fajnie, ale trochę gimbazjalistów się pewnie w to zabawiło…i co? władze uderzą do każdej osoby z osobna?

 88. “We’re looking on DDoSing http://www.onet.pl/ but we need moar people..”

 89. A innych skutecznych metod maskowania swojej obecności w Internecie poza przejmowaniem czyjegoś komputera i działania zza niego nie znam. (w ten sposób dokonuje się większość profesjonalnych ataków DDoS – przez botnety)

 90. świetne, skąd to?

 91. Poprawka: filtr tylko usuwa niepożądany DDoS a nie zwraca z powrotem do wysyłającego.

 92. Jakie to ma znaczenie kto przeprowadza atak? To raczej tylko może przynieść pozytywny skutek, bo jaki miałby być negatywny, skoro Polska i tak 26 stycznia już jest zdecydowana na podpis pod ACTA i chyba tylko cud to odmieni.. przecież dla PO, ACTA to sukces polskiej prezydencji!

  Byleby zostało to nagłośnione, a ośmieszać się to może wyłącznie ignorant. Jeszcze każdy tutaj pluję jadem na siebie, to jest żenujące

  Co jest najbardziej kontrowersyjnego w ACTA, to sposób w jaki prowadzone były pracę nad tym i jak zostaję to wprowadzone w życie.

  ACTA uzyskała poparcie Rady UE w dniu 16 grudnia, o czym bardzo dyskretnie poinformowano na 41 stronie informacji prasowej dotyczącej rolnictwa i rybołówstwa

  • 24 marzec 2010: “Wyciekł do Internetu cały tekst konsultowanego za zamkniętymi drzwiami porozumienia ACTA.” Chyba, że masz na myśli kiedy ładna pani z telewizora o tym powiedziała i się gimnazjaliści dowiedzieli, to nie wiem.

  • Ale to chyba nie jest normalne, że o przygotowywaniu wiążącego aktu prawnego ludzie mają się dowiadywać z nieoficjalnych wycieków i tego do czego sami się dokopią, nie sądzisz?

  • Nie. Oczywiście, że nie. Całe szczęście, że społeczeństwo nie działa na ostatnią chwilę poprzez rozwalanie stron politykom pod wpływem tego, że gdzieś ktoś napisał o blokowaniu seriali albo Facebooka ;)

 93. Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -Pn

  Nmap done: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.25 seconds
  Jak to jest DDoS to ja jestem papież. Jak można wyłączyć wyłączony serwer?

  • lrn2nmap albo lrn2read — sam napisałeś co należy zrobić. Hint: brak odpowiedzi po ICMP/TCP80 nie oznacza wyłączonego serwera.

 94. No i popatrzcie…
  Nmap scan report for sejm.gov.pl (195.187.136.17)

  Host is up (0.025s latency).

  rDNS record for 195.187.136.17: sis.sejm.gov.pl

  Not shown: 998 filtered ports

  PORT STATE SERVICE

  80/tcp open http

  113/tcp closed auth

  Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 5.39 seconds

  Zagrał! CUD!
  Jestem hakier!

 95. It was Anonymous, and we will be back unless ACTA gets dropped this very second

 96. Gdy zaczęły się te ddosy czy nie ddosy to szukałem “oficjalnego wypowiedzenia wojny przez anonimów” na jutubie by pokazać to znajomemu.. i z ciekawości odpaliłem to – youtube.com/watch?v=WcDdNPnqjCQ&feature=related – ostatnie zdanie bardzo tu pasuje: “We are everyone, we are no one, we are everywhere, we are nowhere, we are just.. we are YOU” :D To by potwierdzało waszą tezę późniejszego przypadkowego ddosa, hehe :P

 97. http://anonymous.ougame.c0.pl/

  OMG!!!111jeden Normalnie upadłem na ziemie jak to zobaczyłem :)

 98. AnonymousWiki Anonymous ✔
  We are launching a full scale attack on Poland’s government. Expect us.
  5 minut temu

  • Teraz to po ptakach ;) My dociekamy co się stało w ok. 19:00 – to że po 19.00 zaczęły się amatorskie DDoS-y i naturalne DDoS-y wynikające z zainteresowania internautów, to wiadomo.

 99. Jedna wielka propaganda ^^ Tylko siedzieć wygodnie w fotelu i przyglądać się temu wszystkiemu ze śmiechem :-)
  Większość tych polskich “anonymous” to dzieciaki które próbują zrobić w ferie “coś fajnego”. A tak z innej beczki to jestem ciekaw jak wyglądał by filmik “polskich anonymous”. Użyli by IVON’y? (pytanie retoryczne-nie odpowiadać) :D

  • Nie rozumiem czemu przyglądać się ze śmiechem. Jasne, może i większość to dzieciaki jednak cel jaki chcieli wszyscy którzy przynajmniej w jakiejś małej części się do tego przyczynili (czyli rozdmuchanie sprawy ACTA w mediach) został osiągnięty. Nie widzę w tym nic śmiesznego.

   Pozdrawiam
   KB

  • Masz popcorn? Bo też tak się przyglądam.
   Przypominam, że jest weekend. Praktycznie wszystkie nierozgarnięte dzieciaki mogły wziąć udział.

   ‘Nierozgarnięte dzieciaki’ – nie uogólniam do ‘gimnazjalistów’/’dzieciaków’ jak niektórzy wyżej, bo sama znam trochę takich rozgarniętych, co najpewniej nie wzięli udziału.

   Jak tak patrzę, to ludzie sami się nakręcają i sami sobie szkodzą.
   Na stronie twarzoksiążkowej przeciw SOPA jest udostępniony link do tego artykułu przez konto strony i żeby się trochę uspokoili. A oni od razu krzyk ‘po której jesteście stronie!11?!’ etc.
   Ludzie nie widzą, że taka “walka” im bardziej szkodzi, bo będzie to kolejny pretekst do zaostrzenia prawa.

   Jak widzę na jednym forum temat o ACTA założony przez 12-latkę (w pierwszym poście, że ACTA jest tajne i służy do inwigilacji*) i bzdury jakie ona i kilka innych niezbyt rozgarniętych dzieciaków pisze… Na szczęście jest tam też trochę osób, które ogarniają w miarę i je uspokajają. Bo dzieciarnia nie poczytała nawet o ACTA, tylko się piekli w stylu ‘omg! oni mnie będą inwigilować!1 ja nie chcę!1! :<' i 'wyłączą fejsbuka! nieeee!'…

   *I ogólnie cały akapit o tej inwigilacji, a nie o tym, czym ACTA naprawdę jest.

  • Masz rację Ev, lepiej siedzieć z założonymi rękoma i czekać aż zamkną nam gęby, dadzą zarobić 300 zł miesięcznie, podniosą ceny paliw do 10zł/l a podatki o kolejne 7 punktów procentowych. My będziemy patrzeć i dziękować panu premierowi, że możemy żyć w tym kraju bo ‘Ludzie nie widzą, że [taka] “walka” im bardziej szkodzi, bo będzie to kolejny pretekst do zaostrzenia prawa.’. Gdyby za czasów komunizmu ludzie nie wyszli na ulice, bo uznaliby, że walka im szkodzi do dzisiaj mielibyśmy wpływy kochanego p. Putina i działoby się jak na Białorusi. Ale siedź i jedz ten swój popcorn lewaku, póki masz za co go kupić.

 100. To ja tylko dodam, że strona Europarlamentu http://www.europarl.europa.eu również ma problemy… “Intro powitalne z wyborem języka” wchodzi z bólami w wersji tekstowej, ale dalej już nie daje rady.

 101. Jak to dobrze znać trochę historię. Ponieważ problem ACTA zaczął nabrzmiewać, w sobotę 21.01.2012, w “pierwszym obiegu” została uruchomiona maryhuana, żeby odciągnąć młodzież od komputerów i Internetu. Nie udało się.
  Czyli trzeba było uruchomić operację “Cezary 2” (https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Cezary) czyli “polskich anonimowych” na Facebooku. Ta akcja udała się, przynajmniej werbalnie. Zapewne niektórym serwerom z domeny .gov trzeba było pomóc, a innych administratorów powiadomić o konieczności wyłączenia (przerwa techniczna).

  Ot i cała tajemnica. A teraz możemy oczekiwać na podjęcie słusznych kroków, aby podobna sytuacja już się nie powtórzyła. Ponieważ ACTA słabo zabezpiecza nas przed takimi sytuacjami, to zostaną podjęte znacznie szersze działania prawne, podobnie jak przy podpaleniu Reichstagu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCar_Reichstagu).

  Człowiek wymyślił już chyba wszystko. Kolejne pokolenia tylko to powtarzają. Uczmy się historii.

 102. A mi jest szkoda teraz administratorów serwerów *.gov.pl :)
  BTW szykuje się polska powtórka ataków na SONY?

 103. Bardzo proszę o rozwianie przynajmniej części moich wątpliwości. Redakcja Niebezpiecznika twierdzi w artykule i w komentarzach, momentami bardzo dosadnie, że to (19) nie był DDoS, odsyłając wszystkich do ponownego przestudiowania powyższego artykułu. A ja w nim znajduję sprzeczne informacje i wróżenie z fusów.

  Nie twierdzę, że wyłączenie o 19. było konsekwencją DDoS, interesuje mnie po prostu tok rozumowania, który utwierdził Redakcję w tym, że to był deface (a na pewno nie DDos), a później to wiadomo, DDoS społeczny ;-)

  1. Po pierwsze, wszystkie przywoływane w nim screeny z rzekomego deface są niepotwierdzone, ale mają jakoby popierać punkt widzenia Szanownej Redakcji, że miał miejsce deface i serwery wyłączono, aby sprawdzić zasięg ataku i przywrócić ich funkcjonalność.

  2. Po drugie Pani Rzecznik twierdzi, że ___według niej___ była to usterka techniczna, a nie atak. Mimo tego, Redakcja nadal twierdzi, że było włamanie – zapewne ze względu na mało konkretną wypowiedź Pani Rzecznik, OK.

  3. Po trzecie, Redakcja sprawdzała serwer Sejmu w momencie, kiedy sejmowi informatycy byli już w trakcie usuwania usterki technicznej, a nie w trakcie ataku (rzekomy deface).

  Moje pytania:

  1. Na podstawie jakich informacji Redakcja Niebezpiecznika wywnioskowała, że to nie był DDoS, nie mając wglądu w logi atakowanych maszyn/firewalla? Pytam, bo może macie znajomych w “sejmowej serwerowni” i otrzymaliście informacje, na podstawie których te wnioski zostały wyciągnięte?

  2. Dlaczego redakcja Niebezpiecznika twierdzi, że sprawcą “connection refused” na porcie 80 jest maszyna pełniąca rolę serwera WWW, a nie np. firewall stojący przed nią? Czy też, że to maszyna pełniąca rolę serwera WWW odpowiadała na skanowanie portów, a nie np. firewall? Czy sejmowy serwer WWW to jedna fizyczna maszyna pełniąca jednoczesnie rolę firewalla i serwera WWW?

  3. Czy deface to usterka techniczna czy skutek ataku?

  4. Dlaczego w aktualizacji z 23:11, która informuje o tym, że “minister Boni potwierdził atak na serwery rządowe”, z braku informacji na temat rodzaju ataku, Redakcja poparła, na siłę, swoją hipotezę znowu tą samą, niepotwierdzoną informacją z W24 o deface?

  5. Czy możliwe jest, że wyłączenie o 19. było konsekwencją własnie ataku DDoS czy też przegryzienia kabla przez myszy? Zwracam uwagę na szereg akcji, również mailowych, które były wymierzone w rządowe serwery i od kilku dni “nagłaśniane” w sieci. Proszę obejrzeć stronę z listą posłów i zobaczyć, czy wejście na nią odpowiedniej liczby osób (zdjęcia), w poszukiwaniu adresu e-mail swojego Posła, do którego chcą napisać e-mail w sprawie wyrażenia swojego sprzeciwu wobec ACTA, nie może spowodować, czegoś, co
  od strony serwera będzie “wyglądało” jak DDoS?

  Uważam, że albo zatajacie informacje i wiecie o czymś, o czym nie wspomnieliście w artykule, albo nadinterpretujecie, próbujecie na siłę udowodnić, że to nie był DDoS, każąc ludziom myśleć i czytać ponownie artykuł. Momentami dosyć niegrzecznie!

  Anonimowi brzydzą się DDoS. Deface to też dziecinada. Nie wiemy na pewno co było przed 19, zatem nie możemy jednoznacznie powiedzieć, że przed 19. nie byli to Anonimowi, osobiście w to wątpię. To co możemy powiedzieć, to, że serwery/łącza nie wytrzymały obciążenia wygenerowanego przez “odwiedzających” po 19. spowodowane nagłym wzrostem “popularności” stron rządowych i bandy dzieciarni “z nowym fajnym programikiem”, których w najbliższych tygodniach będą zawijać z rodzicami.

  Boli mnie troche to wróżenie na siłę, na podstawie niepotwierdzonych screenów z deface. Boli dlatego, że jutro media będą szukać konkretów na “specjalistycznych” stronach, a znajdą wróżenie z fusów. Odpuściłbym sobie mój komentarz, gdyby nie to, że Redakcja w dużym stopniu w komentarzach pod artykułem ograniczyła się do udowadniania komentującym, że nie czytali, nie rozumieją i są nierzetelni itp.

  W którym miejscu moje rozumowanie jest błędne?

  Jest w tym artykule perełka, mam tu na myśli poruszoną kwestię routingu… I w niektórych kręgach mógłaby wywołać istną wojnę, powinna. Myślę, że warto ten temat rozwinąć, w osobnym artykule, na który będę czekał.

  Peace 8-)

  • @Frędzel: nie zapędzaj się, pls ;)
   Nic nie potwierdzamy, niczego nie twierdzimy. Wskazujemy różne hipotezy głównie po to, aby pokazać że jest więcej przyczyn niedziałania stron internetowych niż tylko “ataki DDoS przez Anonimowych” — a takiego argumentu używa teraz połowa internetu, niestety — i to jest powód powstania tego artykułu. On stara się zebrać i rzetelnie przedstawić wszystkie dostępne informacje na temat “ataku na sejm.gov.pl”, weryfikując je w miarę możliwości (np. patrz “badanie” dot. screenu z deface’a).

   A hipotezy są takie:

   1. że był deface — jasno pokazując, ze jedynym źródłem tego, że był deface są Wiadomości24 z *wątpliwym* screenshotem — w artykule masz boldem napisane “należy traktować jako niepotwierdzoną informację”

   2. że była awaria/atak (pierwsze to rzeczniczka sejmu, drugie to Boni) — oboje nie powiedzieli nic więcej, więc ciężko coś na tej podstawie stwierdzać — można snuć hipotezy. Ich poparcie obalenie nastąpi pewnie “na dniach”.

   W skrócie:
   DDoS był. Po 19.00. Co było przed, to na razie wielka niewiadoma.

 104. […] (w przypadku Sejmu taki wniosek można wysnuć na podstawie komunikatów Anonymous). Serwis Niebezpiecznik wyjaśnia zamiezanie, także Piotr Vagla Waglowski tłumaczy wyczerpująco wszelkie wątpliwości i pokazuje, […]

 105. Zastanawiam się jaki jest sens ataku stron w nocy?
  Wydaje mi się, że atak ma na celu położenie strony kiedy jest ona “najbardziej” potrzebna “normalnym” ludziom a nie fanatykom siedzącym po nocach i sprawdzających co już nie działa.
  Myślę, że poważna “organizacja” uwzględnia czas panujący w danym kraju i tak steruje atakiem, żeby był o odpowiedniej porze.

 106. Zebrałem fakty dotyczące ACTA w jedno miejsce, bez zbędnego bełkotu – tylko konkrety wraz ze źródłami.
  http://blog.alanmadej.pl/?p=588

 107. zaczeło się! http://www.megavideo.com

 108. http://cert.gov.pl/ – leży i nie działa. Nadal waszym zdaniem to nie jest atak ?

  • A przeczytałeś podlinkowany w aktualizacji do artykułu wątek na forum? Jak dzieciaki *PO* godzinie 19.00, a więc po “niedostępności” sejm.gov.pl zmawają się na dalsze ataki? Gdzie w artykule widzisz informację, że nie było DDoS na cert.gov.pl?

 109. Polecam do obejrzenia czym jest ACTA:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=h1fJYlQ9iJY

 110. “Sytuacja była cały czas monitorowana, a administrowanie strony jest “outsourcowane””.
  Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta

  Już pomijam zenie ma polskich banków – wszystkie wyprzedane,
  ale że nie stać nas nawet na dobrych Adminów których rząd może zatrudnić to już przesada.

 111. Czy był to atak czy nie głośno się zrobiło a to chyba może tylko pomóc internetowi.

  http://polska.newsweek.pl/gras–w-sprawie-acta-nic-nie-jest-przesadzone,87517,1,1.html

 112. http://www.wojnaointernet.pl – Zawalczmy o wolny Internet!

 113. Poniżej zrzut ekranu z podmienioną treścią na stronie ZPAV (Związek Producentów Audio-Video), który popiera wprowadzenie cenzury w Internecie – http://zapodaj.net/530fed98f621.jpg.html

 114. Mariusz w przeciwieństwie do ciebie te “dzieci” próbują zwrócić uwagę rządu na całą sprawę. Jest ci wesoło bo najwyraźniej nie masz pojęcia o tym co się dzieje, jak dla mnie jesteś zwykłym trollem internetowym, na którego straciłem 1 minute życia… czytając twój komentarz i odpowiadając na niego. Choć pytanie było retoryczne uważam że trzeba ci przemówić do lewej półkuli mózgu, o ile jeszcze funkcjonuje…

 115. Piotrze od dłuższego czasu czytam twojego bloga i go lubię, lecz po tym poście trochę się zawiodłem, mam jakieś takie dziwne odczucia jakbyś trzymał stronę ACTA, nie wiem czy wiesz ale np. stacja TVN24 jest strasznie skomercjalizowana i tak jakby sterowana przez Tuska. Nie wiem czy też oglądałeś filmiki o wypowiedzi Tuska na europarlamencie a potem wyśmiania go przez Nigela Farrage, jeśli nie to polecam. albo tu zobacz kto wsiada do furki http://www.youtube.com/watch?v=7gYk-O9qhX8 : ). Druga sprawa to taka, że też mam odczucie że naśmiewasz się z tych “niby polskich” “hackerów” co weszli na to forum anonimowych i dają tutoriale jak DDoS-ować albo wybierają cele, jak to pierwszy z komentów pod tym wpisem, każdy orze jak może, Ci ludzie, są czy nie są świadomi tego co robią ale starają się walczyć w dobre imię, czy jest to zgodne z prawem czy nie, bo po ACTA to nie będzie nic, więc nie wiem czy jest sens naśmiewania się z tych ludzi ;) Pozdrawiam

  • Trzymam stronę ACTA? Przeczytaj poprzedni artykuł “PIPA z SOPA polaków powinna bardziej interesować ACTA” — to jest moja opinia na temat ACTA. A to, że teraz opublikowaliśmhy artykuł dot. bzdur, jakie wygaduje się na temat obecnie trwających ataków na strony gov.pl nie ma nic wspólnego z popieraniem/przeciwstawianiem się ACTA. To jest analiza techniczna nie polityczna. Współczuje ludziom, którzy wszędzie doszukują się podtekstów politycznych…

 116. @Piotr Konieczny jeżeli mnie pytasz, to tylko myśl mnie naszła i sobie poszła :)

 117. Takiego DDos’a to zafunfdowało sobie samo Ministerstwo Zdrowia – po ogłoszeniu listy refundacyjnej leków przez dobre parę dniu nie sposób było wejść na tę stronę o pobraniu czegokolwiek niemówiąc.

 118. Kolejnej stronie się oberwało:

  http://www.pawelgras.pl/

  500 – Internal Server Error

 119. Frędzel
  Popieram cię w 100% , a co do routnigu to jest hańba i tyle mam do powiedzenia.

  • Dajcie znać, czy od Was też routing idzie przez Frankfurt.

  • Może ten routing ma związek z tymi zabezpieczeniami, o których mówił swego czasu Sikorski? Że mają chyba 2 centra poza Polską zabezpieczające przed atakiem – czyli jakiś backup, czy co to tam miało być. Może się to wtedy podczas ataku włączyło. Przy okazji pokazało, że takie rzeczy budujemy w Polsce jak autostrady.

  • Leci przez *telia.net: http://ctrlv.it/txt/Mjc5OTA4

   http://sis.sejm.gov.pl/ już działa. http://sejm.gov.pl/ jeszcze nie.

  • Wiem, że WP przymula przy “zbyt zagnieżdżonych” komentach, ale zaczyna brakować leveli
   ;-)

   Traceroute z sieci ATMAN do sejm.gov.pl, Mon Jan 23 00:31:14 CET 2012
   http://pastebin.com/VrSVzEcA

   Traceroute z sieci TPNET do sejm.gov.pl, Mon Jan 23 00:36:10 CET 2012
   http://pastebin.com/jArif2kc

   Jednak wczoraj też “leciałem” przez Frankfurt.

  • Tak ale to nie ich wina ;p kupili łącze od tepsy (tam ledwo 3 hopy od łącza na neostradzie) a tepsa nie peeruje się z innymi operatorami.

   Można ofc kupić łącze do tepsy ale taniej jest kupić tranzyt u innego operatora który też ma połązcenie do tepsy

 120. >> Graś w Radiu Zet stwierdził: “Trudno mówić tutaj o ataku hakerów, bo w żaden sposób żadna z zablokowanych stron, ich zawartość nie została naruszona. Nie było próby włamania się na serwery czy zmiany treści tych stron. To zjawisko, które obserwujemy wynika z ogromnego zainteresowania tymi stronami i tematyką” <<

  Tematyka strony rzecznika rządu też wzbudza duże zainteresowanie: http://666kb.com/i/c0lor3gjm3tee2lof.png

 121. Widział ktoś wczorajszy Teleexpress? Żenada! Najpierw o tym, że FBI zamknęło piracki serwis megaupload, a potem, ze ludzie masowo protestują w internecie. Dla osoby postronnej przekaz był jasny – ludzie protestują, bo nie mogą piracić. Większej bzdury i nierzetelności dawno w Teleexpresie nie widziałem. :-/
  A pamiętacie to? http://niezalezna.pl/15170-rzad-po-cichu-zwieksza-uprawnienia-sluzb
  A pamiętacie to? We wrześniu weszła ustawa bardzo bliska ACTA. To już działa! Robią nas jak chcą. http://niewygodne.info.pl/patologie_III_RP_01.htm

  A co ma onet do ACTA?

 122. Witam wszystkich.

  Chciałbym wyrazić swoje niezadowolenie z powodu Waszego zakładania, że każdy gimnazjalista jest idiotą i dumnie odpalał LOIC-a bez żadnego maskowania, uważając się za 1337 h4x0ra i członka Anonymous. Ja w ogóle nie brałem udziału w “zabawie”, stoję tylko z boku i wszystko obserwuję. Tutoriale “jak rozpakować LOIC WinRAR-em i zaszaleć” są moim zdaniem żenujące. Z początku cieszyłem się, że ktoś zaczął działać w sprawie wolności Internetu, jednak wygląda na to, że atakujący osiągną skutek odwrotny od zamierzonego. Media nagłaśniają sprawę w swój pokręcony sposób, przez co ACTA może raczej zyskać poparcie. Na przykład, nazywanie Megaupload.com po prostu “pirackim portalem”. Przecież wielu ludzi wykorzystywało go do trzymania swoich danych “w chmurze”, a teraz je potracili.

  • To znaczy Ty Szymon i jeszcze może kilku innych gości? ACTA, SOPA czy PIPA są być może potencjalnie bardzo groźne, ale z drugiej strony nie przesadzajmy, MegaUpload.com bez winy nie był. Pewnie z 99% tego co tam było to “warezy”. I obojętnie co sądzimy o prawach własności intelektualnych, to w świetle obecnego prawa, “warezy” legalne nie są…

 123. Ok, to ja może sie wetnę, ponieważ czytam, czytam i informację są albo rozbieżne, albo wręcz sprzeczne, ale na pewno niekompletne.
  Wczoraj mocno zainteresowali mnie Annymous jako zjawisko psychologiczne, które chciałabym dokładnie i rzetelnie poznać.
  Czy ktokolwiek mógłby mi je naszkicować zanim pokłócę się z monżem na amen?

 124. Piotrze, tak z czystej ciekawości: ile było wejść na tą stronę? Dużo było z abw.gov.pl? ;-)

  btw. niestety wszystkie te ataki to woda na młyn komora. Choć może media wtedy zauważą głoś mówiący ‘Nie dla ACTA’..

 125. Co do dokumentu w postaci PDF-a z rastrowymi skanami, podlinkujcie to:
  http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2011:0380:FIN:PL:PDF

  Też po polsku, ale dużo lżejsze, bo w postaci tekstu.

 126. Śmieszni jesteście. Jakim głupcem trzeba być żeby uwierzyć w te brednie? Te tłuki tam w rządzie tłumaczą że było przeciążenie serwera? A czym jest niby DDOS? No tak przepraszam… Akurat jak ANONYMOUS postanowił zaatakować Polskie strony, to na strone naszego rządu weszło tylu ludzi, bo chcieli popatrzeć czy przypadkiem nie ma tam jakiegoś nowego wyglądy. (Bo co ciekawego może być na takiej stronie). Jasne jasne :0 Dalej wierzcie w ten kit :) Poza tym każdy mówi inaczej, już czytam chyba 5 wyjaśnienie tego ATAKU. A prawda jest jedna :0 Anonymous przeprowadził atak DDOS i się im to udało.

  • Chcesz powiedzieć, że w USA nie ma udanych ataków DDOS? fbi.gov też zrobili na niby?

 127. Dla mnie rybka czy to Kaczyński Tusk czy kto tam inny, ale jak to w ogóle możliwe by uwolnić taki serwer.
  Ktoś powinien po prostu polecieć za taka rzecz. W końcu nie może być tak, ze wszystko w Polsce jest na niby. Coś musi działać. Gdyby takie coś było w USA to byłby śmiech ze nie umieją sobie poradzić. A u nas co?
  Tak nie może to po prostu zostać. Ktoś musi za to bęknac.

 128. Wszyscy Jesteśmy Hakierami

 129. A ja mam jedno pytanie: czy AnonymousWiki (zarowno Twitter, jak i forum), ktore rzekomo odpowiada za atak na sejm.gov.pl, ma zwiazek z tymi Anonimowymi, ktorych znalismy wczesniej?

  Jakie wlasciwie informacje mamy na ten temat? Czy cos rzeczywiscie wskazuje na to, ze to Anony? Rozne serwisy podaja rozne informacje i naprawde ciezko tu sie polapac.

  • Ma tak samo, jak każde inne miejsce, w którym skrzyniemy się ze szwagrem pod wspólnym celem “ochrony internetu” i dorzucimy 5 znajomych ;) Może powinniśmy na Niebezpieczniku zrobić forum anonimowych? ;)

 130. wp.mil.pl i wszystkie w tej domenie też mają problemy

 131. @Piotr Konieczny
  Powinieneś jednak zaktualizować info. Michał Boni dziś przyznał że awarie stron są spowodowane atakiem na nie. On chyba jednak wie najlepiej co nie?

  • Stron? Których? DDoS-em? Od której godziny? Czym wcześniej? I na marginesie: gdzie w powyższym artykule jest napisane, że stron z *.gov.pl nie ddosowano? Wrzuciliśmy nawet screenshota z forum ddoserów. Ale oczywiście ty to wiesz, bo przeczytałeś artykuł w całości przed dodaniem komentarza ;)

 132. Tak trochę na temat, trochę nie:)
  http://kwejk.pl/obrazek/852807/w,sejmie,niema,piractwa.html

 133. wtf ppl?

  Atak = “DDoS” OR “włamanie” OR something_else();

 134. http://technowinki.onet.pl/komputery/strona-sejmu-nie-dziala-zaatakowali-ja-hakerzy,1,5004948,artykul.html tu masz na bieżąco kiedy nastąpiły ataki z wpisami z twittera annonów.

 135. Powiem tak: Już widzę SOPA w kraju w którym połowa użytkowników ma piracony system, a nie oszukujmy się każdy choć trochę muzyki…

 136. Za 5 minut będzie atak spamowy: https://whyweprotest.net/community/threads/opacta-faza-2-informacja.99063/

 137. http://www.youtube.com/watch?v=sBqLR_G2T2s

  • Aaaa! Padlem :D Pelen szacun, normalnie +10 do fejmu dla autora ;)

 138. Widzę, że ACTA już działa, ocenzurowało stronę Sikorskiego: http://vpx.pl/?v=hd3zY.png ;-)

 139. http://mon.gov.pl/pl/index/ DOWN

 140. A jak dziś dostałem takie wiadomości na komunikatorach ” open http://www.sejm.gov.pl/ and hold f5 key Stop ACTA!!!! “

 141. A teraz chcą zaspamować e-mail premiera…

 142. Zawsze można spróbować shakować WordPressa :)
  http://www.radeksikorski.pl/wp-login.php

  Ma pewnie proste hasło :)

 143. MON się trzyma i Prezydent … Policja poległa z Europarlamentem …

 144. tyle lat mam internet jeszcze sie nie spotkalem zeby jaks stronka nie dzałała tak długo brwo anonymus

 145. Ogladam sobie na moim kochanym regionalnym TVP Olsztyn pogode, a tu nagle na pasku na dole: “Strony polskiego rzadu nie dzialaja […] Do ataku przyznali sie hakerzy z grupy Anonymous.” <- jakos mniej wiecej tak to brzmialo.

  Z kolei na homepage'u WP widnieje naglowek: "Anonimowi znowu zaatakowali i szantażują: mamy pliki na polskich urzędników".

  Skad Ci dziennikarze biora info o wiarygodnosci tego nieszczesnego Twittera? Z opinii Internautow? I potem na podstawie tego publikuja kolejne artykuly, zeby tamci mieli sie dalej czym nakrecac? Z drugiej strony – jestem pelen podziwu dla calego pseudoanonowego forum :) Ciekaw jestem ile ludu musialo sie na poczatku skrzyknac i ile pozniej do nich dolaczylo.

 146. “Boni dla Rzepy: […] – zapowiedział Koziej.” To w końcu czyje to słowa ?

 147. http://www.filesonic.pl zablokowal mozliwosc sciagania plikow, mozna pobierac tylko samemu wrzucone pliczki :PP

 148. “All sharing functionality on FileSonic is now disabled. Our service can only be used to upload and retrieve files that you have uploaded personally.”

 149. Bardzo spodobała mi się stonowana wypowiedź szefa BBN z podlinkowanego artykułu. Nie żadni hakerzy, tajemniczy “anonimusi” zza oceanu, tylko…

  ” Obecną sytuację nazwał “cyberprotestem”. – Mamy do czynienia ze społecznym, protestem przeciwko zapowiadanym decyzjom. To odpowiednik licznej demonstracji czy zgromadzenia publicznego, tyle że odbywanej w przestrzeni wirtualnej “

 150. Ciekawe czy ten protest odniesie skutek, w sumie – co rząd to obchodzi? Tak myśląc, logicznie – zablokują stronę, do wyborów 4 lata. Więc są nietykalni. To jedno z spojrzeń na tą sytuacje. W końcu to oni rządzą. A nie Anonymous, Pan Kowalski, czy ktoś inny.

  Myślę, że wkrótce dla przykładu pozamykają. Tych “protestujących”. – Kolejne z spojrzeń.

  W sumie ciekawe, co będzie dalej.
  Być może te spojrzenia są nie dokońca prawidłowe?

 151. haha nie wierzę.. Zaraz nadejdzie czas na polskie serwisy jak chomik ;// !!

 152. Taka mała prośba do niebezpiecznika: Moglibyście może opublikować jakąś notatkę na temat stosunku Polskiego prawa do ataków typu DoS DDoS ? Nie udało mi się odnaleźć jakichś w miarę jasnych i aktualnych informacji, a w świetle tego co się dzieje to chyba warte opisania.

 153. haha, jasne.
  Przez cały weekend wszystkie strony rządowe padały według rozpiski anonymous.
  Słyszałem w radiu jakie ataki będą o któ¶ej godzini i wtedy akurat strony zaczęły się mulić, chwile później już nie działały.

  A to:
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11014860,Atak_hakerow_Polish_Underground___Baska__na_stronie.html

  Pewnie premier zmienił sobie opis strony głównej…

 154. Wczoraj na tym forum ‘polscy anoni’ się ładnie bawili…
  Nawet jak już było info na @AnonymousWiki na Twitterze, że Minister Boni będzie gadał z Premierem o ACTA, to oni nakręceni wciąż ‘atakowali’… x.x

  Tu jest coś ciekawego. Kopia z Googla strony premier.gov.pl/kprm.gov.pl z dzisiejszego ranka. Obecnie strona mi nie chodzi, więc znów widocznie wyłączyli całą stronę po ataku.
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Apremier.gov.pl

  (Przy okazji poleci to przez Kontakt do Niebezpiecznika, bo tam pewnie szybciej zostanie zauważone)

 155. A to że włamali się do prywatnego komputera jakiegoś vc ministra to sobie wymyślił sam ?

 156. Panowie i Panie czytam o ACTA i innych SOPAch, do tego szczypta wszystkich komentarzy oraz wizja gdybania “co będzie jak będzie”… i kojarzy mi się taki stary film, który większość tu powinna IMO znać ;)

  Pytacie więc, w którą stronę pójdzie świat internetu?
  Johny Mnemonik. Zacznie się w Izraelsko-jakiejś potyczce, później dołączą większe Państwa, które dostrzegą w piractwie (co rozumiem pod wszelkiej maści “hacked-to-steal-stuff” i atakach kierunkowych) plus, po czym tak zwana wolna amerykanka:
  każdy na każdego :)

  Gov.pl hacked? i co z tego?
  Nie pierwszy i nie ostatni raz.
  Cert? I co z tego. To nadal firma do Reagowania, a nie zapobiegania.
  Wirus HIV jest tutaj chyba najlepszym przykładem, że nie zawsze mechanizm leczenia jest lepszy. Może być ślepą uliczką jeśli “zagrożenie” jest faktycznie nieuleczalne…
  Bo i jak miałoby być? Odciąć anonimowych? czyli odciąć wszystkich i nikogo? ;)

  Moim skromnym zdaniem: mało kto z profesjonalistów zajmuje się defacem dla zabawy.
  Robi się to za duże pieniądze i o wiele, wiele ciszej:)

  Buziaczki:*

  • Co za system masz ?

 157. …i http://kprm.gov.pl/ także hacked.

  Treść: http://pastebin.com/WKWJPgC4

 158. Do tej pory w mediach o ACTA była właściwie cisza, a teraz nie ma programu informacyjnego czy portalu gdzie o tym nie trąbią. Przynajmniej ludzie się dowiedzą co to za ustrojstwo. Np. http://technowinki.onet.pl/biznes/10-rzeczy-ktore-powinienes-wiedziec-o-acta,1,5005235,artykul.html

  Niech sobie w PIPE tą całą ACTE wsadzą:)

 159. ACTA w cytatach
  – Własność intelektualna musi być chroniona, ale nie powinna być przedkładana nad prawa indywidualnych osób do prywatności i ochrony danych – Peter Hustinx, europejski inspektor ochrony danych.

  – ACTA to legislacja „piorąca” na poziomie międzynarodowym coś, co było bardzo trudno przepchnąć przez większość parlamentów – Stravros Lambrinidis, europoseł S&D.

  – Odpowiedzialność prawna dostawców internetu jest jak wprowadzanie odpowiedzialności dla poczty za to, co znajduje się w wysyłanych listach – Alexander Alvaro, europoseł, ALDE.

  – Jest godne pożałowania, że demokratyczna debata została usunięta z rozmów, które mogą mieć ogromny wpływ na prawa podstawowe i wolność wypowiedzi – organizacja Reporterzy Bez Granic.

 160. Od poczatku byl DDoS tylko nic o tym nie wiecie bo szukacie na facebookach i twiteraach gdzie cisnie sie mediom podpuche i zaslone dymna z chmury a w tym czasie sie dobiera cele i zgaduje do masowego ataku, niektore strony do tej pory lezą i robią pod siebie :P

 161. wy ty sobie pitu pitu a anonki z karachana pokasowały dane dziesiątkom (jeśli nie setkom) “Anonimowych” :D

  http://chlodnafuzja.pl/wiki/index.php?title=Atak_na_polskich_Anonymous

  (przy wchodzeniu wyłącz flash i JS)

 162. najbardziej nie lubię obłudy.
  niech firmy i koncerny chętne na ACTA poddadzą się audytowi w celu znalezienia (podkreślam znalezienia) plików pirackich…. Zapewniam, że taki ZPAV poległ by na kompie sekretarki…

  Kilka lat temu znajomy poprosił mnie żebym pomógł jego koledze z Policji… chodziło o przeinstalowanie kompa: piracka winda i jeszcze więcej pirackich programów typu winrar, acdsee i office MS – wtedy OO był niszowyyyy… zrobiłem co trzeba, na… posterunku policji! W/w programy dostałem od Smerfa – podobno były z zaufanego źródła bez wirusów– heh pewnie jakiemuś piratowi z chaty wyrwali……
  Kto przeprowadzi kontrolę w policji? Policja? Straż (m/w)iejska?

 163. Thats Very Good.
  Na Anonymous Wiki jest wstęp wolny tzn. każdy może założyć konto, przeglądać stronę albo odpowiadać jako gość. Nie będę się zbyt długo produkował by tłumaczyć ograniczonym ludziom co znaczy idea Anonymous, choć przyznam, że portal AnonyWiki i poniektórzy jego użytkownicy nie reprezentują takowych poglądów. Piszę głównie by zwrócić uwagę na szósty od góry post, w którym to jest przedstawiony komentarz polskiego użytkownika, prawdopodobnie jakiegoś dzieciaka, którego komentarz znalazł się na tej “poważnej stronie”. Zwracając już uwagę na sam nick nie można brać takiego użytkownika nawet ćwierćserio. Stronie Anony Wiki można zarzucić dużo więcej, ale mimo tego negatywnego światła, które najprawdopodobniej mają głęboko w dupie pokazali że umieją się zorganizować na tyle by coś zdziałać, by walczyć.

  Jestem przeciwnikiem ACTA, ale nie ukrywam…. bardzo interesuje mnie Anarchia jaką stworzą w walce z rządem prawdziwi działacze po podpisaniu tych śmiechu wartych dokumentów.

  26th.

 164. Piotrze, zdaje się Niemcy usunęły twoją informację o tym, że rządowy ruch sieciowy przechodzi przez nich ;)
  Paste Not Found
  http://privatepaste.com/5e42a5e5e1

 165. To był DDoS, w dodatku w 100% “legalny” :)

 166. haha, oczywiście, że sprawdzający strony rządowe przyczyniają się obecnie do tworzenia naturalnego DDoSa, powiem więcej – sam odświeżam je dzisiaj co parę minut w geście solidarności z obrońcami słowa (czytaj: żeby sprawdzić, czy mogę znaleźć bardzo ważne dla mnie informacje, które znajdują się na tych stronach;)
  co do komentarzy, które wskazują na to, że Boni czy ktoś inny wie lepiej, co się dzieje – sami wiecie, jak funkcjonuje system dezinformacji partii miłości, a jeśli nie, to polecam wypowiedź ministra Grasia nt. wzmożonego zainteresowania stronami z gov.pl w sobotę wieczorem:)

 167. Tak, wszystkie strony które stoją na serwerach gov zyskały tak na popularności że dochodzi do “problemów technicznych”
  http://newsletter.editoraglobo.com.br/
  http://emailsender.com.br/
  http://acertai.com.br/
  http://sja.go.gov.br/
  Te strony też zyskały na popularności… Ludzie, zaczyna się “wojna” o internet a nasz “kochany” rząd nie chce się przyznać że został zaatakowany ze skutkiem pozytywnym. Pozdrawiam Tusia ;*

 168. […] sieci informuje nas o zwiększonej liczbie żądań policji o udostępnienie logów w sprawie ataków DDoS na sejm.gov.pl. Zdradza też, jak te ataki wyglądały od strony technicznej, z punktu widzenia […]

 169. […] Botnet dziala juz od dawna i ma sie dobrze (Ponad 100k zoombie). To on kosil strony rzadowe [por. DDoS za ACTA — dop. red.], “Anonimowi” (czyt. dzieci LOIC-a) je tylko dobijaly. Taki uklad Nam sie […]

 170. […] wytłuszczenia nasze). List publikujemy głównie ze względu na ciekawe informacje dotyczące ataków DDoS na polskie strony rządowe, bo zakładamy, że co do “powagi” działań Jurassic Sec każdy wyrobił sobie już […]

 171. […] prelegentów pojawi się także Piotrek Konieczny z wykładem dotyczącym niedawnych ataków DDoS na rządowe serwery — podczas prelekcji ujawnione zostaną pewne nigdzie nie publikowane informacje na ten temat […]

 172. […] było także w sieci, a wiele stron rządowych zostało narażonych na ataki, o czym pisaliśmy tutaj. Poniżej, na przykładzie stworzonego przez Wykop.pl serwisu z petycją przeciw ustawie ACTA, […]

 173. […] “ataków” znalazło się na stronie Niebezpiecznik.pl, polecam tekst: “Awaria strony sejm.gov.pl nie zaczęła się od DDoS“. Kuba Śpiewak w efekcie “ataków” zawiesił udział w proteście przeciw ACTA, […]

 174. […] As some experts claim, at first the unavailability of the websites wasn’t caused by targeted hacking but massive traffic redirection caused by the original gossip that there is a DdoS attack taking place. Still the information policy of the government seems to be a long distance desinformation strategy. The crisis management group should come up with something better, especially that since they SECRETELY decided to sign the controversial agreement ACTA on January 26, they are facing a massive protest movement in Internet. The biggest polish collective internet action I’ve seen so far. Internet concerns all of us and it’s not only about streaming newest movies or downloading music – it’s about a certain model of open communication. […]

 175. Czasami fajnie jest przypomniec sobie stare tematy… :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: