20:20
2/4/2010

Błedy iphone

A co z iPhone?

Z telefonowych historii warto takżę wspomnieć iPhone’a i możliwość “wytrząśnięcia” z niego hasła. Błąd leżał w oprogramowaniu akcelerometru i funkcji “Undo” — wystarczylo wejść na dowolną stronę, do której iPhone pamiętał hasło i skasować ostatni znak z zapamiętanego hasła, a następnie potrząsnąć telefonem…

(…) wywołuje funkcję “Undo“, która przywraca skasowany znak, ale już nie jako kropkę, a jawny tekst.

Skoro już piszemy i iPhone, to warto wspomnieć, że nawet jeśli zapamiętanych przez niego haseł nie uda się “wytrząsnąć” to zawsze można skorzystać z odpowiedniego programu typu łamacz haseł — ten jest dedykowany dla produktów Apple.

Z iPhonem zresztą trzeba się obchodzić ostrożnie i w innych przypadkach. Włączone usługi lokalizacyjne (konieczne, aby korzystać np. z niektórych aplikacji) umieszczają koordynaty GPS w robionych telefonem zdjęciach. Boleśnie przekonała się o tym jedna z nastolatek, która swoje nagie zdjęcia wrzuciła o sieci. Internauci poznali jej dokładny adres…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. co tu się zadziało

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: