20:20
2/4/2010

Błedy iphone

A co z iPhone?

Z telefonowych historii warto takżę wspomnieć iPhone’a i możliwość “wytrząśnięcia” z niego hasła. Błąd leżał w oprogramowaniu akcelerometru i funkcji “Undo” — wystarczylo wejść na dowolną stronę, do której iPhone pamiętał hasło i skasować ostatni znak z zapamiętanego hasła, a następnie potrząsnąć telefonem…

(…) wywołuje funkcję “Undo“, która przywraca skasowany znak, ale już nie jako kropkę, a jawny tekst.

Skoro już piszemy i iPhone, to warto wspomnieć, że nawet jeśli zapamiętanych przez niego haseł nie uda się “wytrząsnąć” to zawsze można skorzystać z odpowiedniego programu typu łamacz haseł — ten jest dedykowany dla produktów Apple.

Z iPhonem zresztą trzeba się obchodzić ostrożnie i w innych przypadkach. Włączone usługi lokalizacyjne (konieczne, aby korzystać np. z niektórych aplikacji) umieszczają koordynaty GPS w robionych telefonem zdjęciach. Boleśnie przekonała się o tym jedna z nastolatek, która swoje nagie zdjęcia wrzuciła o sieci. Internauci poznali jej dokładny adres…

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. co tu się zadziało

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: