20:36
16/11/2011

A raczej unikaniu zagrożeń z przemocy wynikających. Za Schneierem.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Artykuł zniechęca na początku przy sposobie wyliczania prawdopodobieństwa bycia ofiarą przemocy. Jest on zupełnie niezgodny z podstawami statystyki.

  2. “assuming the crime rate stays constant, the probability that you will be robbed, assaulted, raped or murdered at some point over the next 30 years is 1 in 16. (The average risk in the U.S. is 1 in 9; in Compton it’s better than 1 in 3.)”

    Nie wiem na ile są to w pełni dobrze wyliczone dane, ale brzmi przerażająco …

  3. Może w warunkach usa opis zachowania ma sens, bo faktycznie tam jest inaczej, chociaż uciekanie z domu podczas włamania kiedy ma się broń palną którą się umie posługiwać wydaje mi się złym pomysłem, a na pewno gorszym niż zaczajenie się z bronią wycelowaną w miejsce przez które napastnik będzie przechodził.

    W PL taki opis nie działa, bo brakuje w nim szpanerów(tych jest u nas sporo, sam spotkałem takich już 4 razy) działających tylko zastraszeniem którzy nie blefują i liczą na łatwy łup.
    Kwestia odróżnienia rozbójnika straszydła od rozbójnika bandyty.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: