11:25
16/3/2014

CyberBerkut, jak można się domyślić po nazwie, to grupa sympatyków Berkutu w internecie. Właśnie przyznali się do przeprowadzenia ataków na serwery NATO. Ofiarą wczorajszych i dzisiejszych ataków DDoS padły strony www.nato.int oraz ccdcoe.org, czyli NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence.

“NATO precz z Ukrainy”

Ze strony CyberBerkutu wyczytać można, że grupa naśmiewa się z “marnowania pieniędzy podatników Unii Europejskiej na tak marne zabezpieczenia”. CyberBerkut sugeruje również, że skoro NATO nie potrafi zabezpieczyć własnych zasobów przed atakami, to na pewno nie poradzi sobie z ochroną Eurpejczyków.

CyberBerkut - grafika propagandowa

CyberBerkut – grafika propagandowa

CyberBekut nie zgadza się z obecnością NATO na swoim (czyli Ukrainy) terenie – czy to jawną, czy pod płaszczykiem “Majdanowców”.

Strona CyberBerkutu

Strona CyberBerkutu

Nic strasznego, zwykły DDoS

Na szczęście, wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną w arsenale CyberBerkutu są tylko i wyłącznie najbardziej prymitywne ataki, czyli DDoS — a więc paraliżowanie dostępu do serwerów, a nie umiejętność przełamywania jego zabezpieczeń i kradzież informacji.

I chociaż CyberBerkut upomina pułkownika NATO, Artura Suzikowa, aby lepiej zmienił hasło do swojego komputera — to dowodów brak, że jakiekolwiek inne ataki niż DDoS póki co CyberBerkutowi się udały. Jesteśmy jednak pewni, że próbują…

Konflikt Krymski w internecie coraz ciekawszy…

Powyższe ataki idealnie wpisują się w scenariusz możliwych działań internetowych, który dla sytuacji na Krymie nakreśliliśmy kilka dni temu w artykule “Konflikt na Krymie a wojna w internecie”.

I tym samym, do działań internetowych w ramach konfliktu Krymskiego, oprócz antyukraińskich ataków na polskie serwery oraz ataków Anonimowych na rządowe serwery Rosyjskie a także rosyjskie stacje telewizyjne należy dołączyć ataki Ukraińców (prorosyjskich) na serwery NATO. Robi się coraz ciekawiej…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “Robi się coraz ciekawiej… ”
  Ciekawie bedzie jak padną wszystkie dnsy ;D
  8.8.8.8 i 8.8.4.4 też ;>
  ZU niebeda mieli co robić, wyjdą na ulice, wtedy się zacznie XD

  • Z anycastem mogą mieć problem.

 2. Cybergrupa NATO sama siebie atakuje aby zdezinformować społeczeństwo. Mówi Wam coś termin “false flag”?

  • Yeah, sure. Tylko co miałoby im to dać? I tak generalna wywałka jest na Ukrainę w tym momencie.

  • @Marahin: Jesteś bardzo krótkowzroczny. Polecam książkę pt. “Wielka szachownica” prof. Brzezińskiego. Wydana chyba w 97, czyli 17 lat temu. Czytaj i płacz. Reszcie zmanipulowanych przez mass-media również ją polecam.

  • A propos Brzezińskiego to jego złe przewidywania idą w rzeczywistość, przynajmniej tak to z wierzchu wygląda.

 3. Strona NATO u mnie działa, ale FACEBOOK już nieeeeeeeee!!!!!!!!!!11111

  • Chyba sobie zrobię zrzut DNS najpopularniejszych serwisów:) I potem będę robił biznes na dostępie do FB jak armie uzależnionych będą na głodzie;P

 4. Nadchodzi pora opasłego /etc/hosts… :P

  • Nie zapomnij zarchiwizować tablic BGP! :)

  • A najważniejsze to zapisz wszystkie strony internetowe w jakimś w3cache w sieci lokalnej. :)))

 5. […] z konfliktem na Ukrainie, którego internetowe echa już realacjonowaliśmy (dość dokładnie przewidując, co może się stać), w strefie Gazy […]

 6. Ten prostacki cynizm i tekst o jablkach mozna bylo sobie darowac, Polski rzad pieskow skomlacych o jalmuzne mnie jako Polaka kompletnie zamrozil – jestem zniesmaczony, to jest obrzydliwe. Nie sadze, ze popieranie tego rzadu to patriotyzm – moje zdanie!!!
  A Ruscy czy inni jak Turcy sa lepsi i gorsi mnie to nie rusza, ale nie odrzucajmy wszystkiego co kultura rosyjska dala swiatu bo Putin czy Berkut bo to zalosne uproszczenie!

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: