16:22
19/2/2010

Na redakcyjną skrzynkę właśnie wpadła 20-ta wiadomość informująca nas o phishingu wymierzonym w klientów Lukas Banku. Dziękujemy, ale nie opublikujemy. Postanowiliśmy się wytłumaczyć, dlaczego nie naskrobaliśmy o tym ani słowa…

LUKAS Bank phishing

Być może dość brutalnie… ale jeśli ktoś nie jest w stanie zauważyć, że e-mail

 • napisany w całości po angielsku
 • zaadresowany do cxvnhf@orange.fr
 • kierujący do http://mail.excelfrt.com/icons/a/bb.html

jest cholernie nieudolną próbą phishingu, to sorry, ale nie sądzimy, że jakikolwiek komunikat na Niebezpieczniku to zmieni :-] Tych, którzy się nie nabrali i myślą, ze są w stanie rozpoznać każdą próbę phishingu zapraszamy na egzamin z phishingu.

P.S. Jednej z firm antywirusowych, która próbuje promować się na echach tego phishingu gratulujemy speców od pijaru i marketingu :> Może spróbujecie waszych sił z nami?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Popieram i cieszę się, że na niebezpieczniku poruszane są tylko ciekawe historie.

 2. Cóż, jak ktoś wpadł w taki phishing to sam sobie na to zasłużył prawdę mówiąc ;]

 3. ;D

 4. ;D dobre jak jeden antywirus co to bywa w nie których kręgach konkurencją dla Avasta i strzela mi w głowę z glocka 18
  ale luja i do przodu lol

 5. Plus dodatkowo strona już nie działa.

 6. Was chcieli oszukać? Źle trafili ;]

 7. To się nazywa phishing najwyższych lotów:D Ale i tak pewnie trochę ludzi się nabrało.

 8. Dlaczego nie napisaliście o phishingu? Otóż właśnie to zrobiliście ;-)

 9. to nie phishing a noobshing ;P

 10. Lol… Jestem z siebie dumny. 10/10 w egzaminie z phishingu… A jeszcze nigdy nie dostałem maila “phishingowego”. o.O

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: