21:33
25/5/2011

* Dropbox kłamie

Naprawdę ktoś sądził, obserwując jak działa Dropbox, że jego właściciele nie mają kluczy do szyfrowanych danych? (hint: przenośność klienta Dropboxa i “deduplikacja“). Tutaj o tym, jak ludzie narzekają, że Dropbox ich okłamał. Chcesz bezpiecznie przechowywać dane, TO SAM JE SZYFRUJ zanim gdziekolwiek je prześlesz, dooh!

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To jest podstawa, nie wierz nigdy i nikomu w takich sprawach.

 2. … a najlepiej w ogóle odciąć się od internetu i nie mieć żadnych prywatnych dokumentów :-)

  Mam kontener 10GB TrueCrypta na Dropboxie, a reszta to duperelne duperelki które mogą mi haczyć :-) Poza tym DropBox zawsze twierdził, iż w razie potrzeby dane użytkowników może spokojnie odszyfrować i oddać komu trzeba.

 3. Mam płatnego Dropboxa 50 GB. Działa od grudnia b. fajnie. Bezpieczeństwo danych zapewniają mi 2 pliki Truecrypta; synchronizacja tych plików transferuje tylko zmienione dane. Polecam.

 4. Zawsze jest jeszcze Wuala. Jeśli wierzyć, to pliki są szyfrowane przed wysłaniem…

  • Czy się tego już da używać produkcyjnie? Bo ostatni raz (3.2.101.0) jak próbowałem, to (1) musiałem być adminem, żeby zainstalować (nie: używać dysku W: czy załadować driver) (2) potem i tak na koncie użytkowników nie synchronizowało to moich katalogów w ogóle.
   Poczekam jeszcze z rok – na swoim WWW nie podają nawet, z tego co widzę, numeru aktualnej wersji :)

   …mtaak, od 2 minut nie chce się w ogóle uruchomić, na koncie z uprawnieniami admina… to takie trochę jak F w FUBAR.

 5. […] swoje dane”. Ale dokładnie to samo mówił do niedawna Dropbox, dopóki nie udowodniono, że Dropbox kłamał, a jego pracownicy mogą rozszyfrować dane użytkowników. Na tym problemy chmury Dropboksa się nie skończyły, bo firma miała kilka innych wpadek […]

 6. […] wielu, wielu, wielu wpadkach, Dropbox chce podnieść bezpieczeństwo swojej platformy. Jeśli ktoś z […]

 7. […] wchodzi także pozyskiwanie “głównych kluczy” kryptograficznych. Drżyjcie użytkownicy Dropboksa i innych serwisów, które zapewniają “szyfrowanie” waszych […]

 8. Witam. Ja osobiście uważałbym z Truecrypt. Warunki jego licencji nie są do końca zweryfikowane i nie wiadomo kto do końca za tym stoi.
  Używajcie GPG do szyfrowania plików.

 9. […] Dropboksa, który przez długi czas wprost kłamał, że ich pracownicy nie mają dostępu do danych użytkowników […]

 10. […] z bezpieczeństwem (można było się logować na konta użytkowników nie znając ich hasła), była przyłapana na kłamstwie i bardzo enigmatycznie opowiadała o swoich “mechanizmach zabezpieczeń” po ujawnionym […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: