21:33
25/5/2011

* Dropbox kłamie

Naprawdę ktoś sądził, obserwując jak działa Dropbox, że jego właściciele nie mają kluczy do szyfrowanych danych? (hint: przenośność klienta Dropboxa i “deduplikacja“). Tutaj o tym, jak ludzie narzekają, że Dropbox ich okłamał. Chcesz bezpiecznie przechowywać dane, TO SAM JE SZYFRUJ zanim gdziekolwiek je prześlesz, dooh!

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To jest podstawa, nie wierz nigdy i nikomu w takich sprawach.

 2. … a najlepiej w ogóle odciąć się od internetu i nie mieć żadnych prywatnych dokumentów :-)

  Mam kontener 10GB TrueCrypta na Dropboxie, a reszta to duperelne duperelki które mogą mi haczyć :-) Poza tym DropBox zawsze twierdził, iż w razie potrzeby dane użytkowników może spokojnie odszyfrować i oddać komu trzeba.

 3. Mam płatnego Dropboxa 50 GB. Działa od grudnia b. fajnie. Bezpieczeństwo danych zapewniają mi 2 pliki Truecrypta; synchronizacja tych plików transferuje tylko zmienione dane. Polecam.

 4. Zawsze jest jeszcze Wuala. Jeśli wierzyć, to pliki są szyfrowane przed wysłaniem…

  • Czy się tego już da używać produkcyjnie? Bo ostatni raz (3.2.101.0) jak próbowałem, to (1) musiałem być adminem, żeby zainstalować (nie: używać dysku W: czy załadować driver) (2) potem i tak na koncie użytkowników nie synchronizowało to moich katalogów w ogóle.
   Poczekam jeszcze z rok – na swoim WWW nie podają nawet, z tego co widzę, numeru aktualnej wersji :)

   …mtaak, od 2 minut nie chce się w ogóle uruchomić, na koncie z uprawnieniami admina… to takie trochę jak F w FUBAR.

 5. […] swoje dane”. Ale dokładnie to samo mówił do niedawna Dropbox, dopóki nie udowodniono, że Dropbox kłamał, a jego pracownicy mogą rozszyfrować dane użytkowników. Na tym problemy chmury Dropboksa się nie skończyły, bo firma miała kilka innych wpadek […]

 6. […] wielu, wielu, wielu wpadkach, Dropbox chce podnieść bezpieczeństwo swojej platformy. Jeśli ktoś z […]

 7. […] wchodzi także pozyskiwanie “głównych kluczy” kryptograficznych. Drżyjcie użytkownicy Dropboksa i innych serwisów, które zapewniają “szyfrowanie” waszych […]

 8. Witam. Ja osobiście uważałbym z Truecrypt. Warunki jego licencji nie są do końca zweryfikowane i nie wiadomo kto do końca za tym stoi.
  Używajcie GPG do szyfrowania plików.

 9. […] Dropboksa, który przez długi czas wprost kłamał, że ich pracownicy nie mają dostępu do danych użytkowników […]

 10. […] z bezpieczeństwem (można było się logować na konta użytkowników nie znając ich hasła), była przyłapana na kłamstwie i bardzo enigmatycznie opowiadała o swoich “mechanizmach zabezpieczeń” po ujawnionym […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: