16:00
17/9/2013

Symantec przygotował ciekawą anlizę działań hackerskiej grupy Hidden Lynx, która ma być bardziej “rozwinięta” niż znana z głośnych ataków grupa APT1/Comment Crew. Hidden Lynx korzysta z exploitów 0day, a za swój cel obrali sobie m.in. amerykańskich podwykonawców z sektora rządowego, w tym dostawców oprogramowania do tych firm, m.in. firmę Bit9. Hidden Lynx korzystali także z trojana używanego przez ludzi, którzy zaatakowali Google.

Hidden Lynx - infografika

Hidden Lynx – infografika

Jest też pełen raport w PDF w tej sprawie. Ciekawa lektura.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. mam nadzieję, że i u nas działają takie grupy które dodają nowe techniki zdobywania informacji naszym służbom.
  A jeśli chodzi o cele, to natknął się ktoś na:
  http://pastebin.com/Z9068iis
  Zdaje się, że to jakiś większy cel, a skoro 1000 rekordów ma być wycinkiem to szykuje się książka telefoniczna.
  Kwestia tylko czy to fake?
  Może ktoś to zweryfikować, np pan redaktor Konieczny :-) ?

 2. rob14: suchar ;]

 3. rob15: chcesz rozwinąć temat sucharowości? poprzeć linkiem albo jakąś informacją?
  ja nie natknąłem się do tej pory na tego dumpa.

 4. […] w Chinach istnieje wiele grup “atakujących” na potęgę zagraniczne cele, a następnie odsprzedających zdobyte informacje swojemu […]

 5. […] w USA i co najmniej 6 europejskich krajach, także w Polsce. I jeśli spodziewacie się, że jak za większością publicznie ujawnionych tego typu ataków stoją Chińczycy, to tym razem się rozczarujecie. Wszystko wskazuje na najprawdopodobniej… […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: