11:05
5/7/2018

Homepay jak dotąd nie wznowiła działalności mimo zapewnień, że spółka nie straciła płynności. Nie słyszeliśmy również, aby firma oddała komukolwiek pieniądze. Tymczasem partnerzy Homepay zaczynają dostawać e-mailem wiadomości od policji z prośbą o przekazanie adresów, które pozwolą wezwać ich na przesłuchania w charakterze pokrzywdzonych.

Wiadomości mają taką treść.

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola prowadzi dochodzenie w sprawie spółki Homepay Sp. zo.o. o czyn z art. 284§1 kk oraz o czyn z art. 150 ust.1 Ustawy o usługach płatniczych za l.dz. KRP-PG-II-3290/18, PR 2Ds. 544.2018. KNF w ramach swoich zadań, do akt przedmiotowego postępowania przekazało Państwa wiadomość e-mail. W związku z powyższym uprzejmie proszę o wskazanie danych adresowych osoby/podmiotu pokrzywdzonego w celu przesłuchania w charakterze świadka osoby pokrzywdzonej.

Informuję iż przesłuchania odbędą się w jednostce Policji właściwej miejscowo do prowadzonej działalności. O zaplanowanych terminach przesłuchań będziecie Państwo informowani bezpośrednio przez funkcjonariusza wykonującego czynność.

W dniu przesłuchania proszę aby osoba posiadała uprawnienia do złożenia zawiadomienia, jak również posiadała wiedzę w zakresie: na jaki rachunek zostały przelane pieniądze, kto i w jaki sposób dokonywał wpłaty na rzecz Homepay, w jakiej wysokości nie zostały przekazane środki przez Homepay, warunki współpracy wraz w miarę możliwości oryginałem podpisanej umowy, oraz z jakiego zwykle wcześniej rachunku bankowego Homepay wpłacało środki na Państwa rachunek?

Odpowiedź zawierającą tylko dane kontaktowe proszę przekazać do dnia 09 lipca 2018 roku na adres [adres e-mail].

Pozdrawiam
st. asp. Katarzyna Wachnik

Nie jest to zaskakujące. Już wcześniej wiedzieliśmy, że toczą się dwa postępowania w sprawie Homepay i jedno z nich zostało wszczęte po zawiadomieniu KNF dotyczącym podejrzenia popełniania przestępstwa z art. 284 § 1 KK (przywłaszczenie). Maile takie jak ten powyżej otrzymują najwyraźniej osoby, które wcześniej zgłaszały problemy z Homepay do KNF.

Dodamy, że taki sposób działania policji jest dość standardowy tzn. funkcjonariusze kontaktują się przez e-mail, aby ustalić adres, a następnie przychodzi wezwanie na najbliższą nam komendę. Sami kilkakrotnie byliśmy wzywani na przesłuchania w ten sposób, choć zalecamy zawsze upewnić, czy adres na który wysyłacie dane należy do policji.

Na koniec wypada wspomnieć o zabawnej zbieżności nazwisk. Powyższego maila wysłała st. asp. Katarzyna Wachnik, a przecież prezesem Homepay był Paweł Wachnik (który wciąż figuruje w KRS jako wspólnik, choć sam twierdzi, że sprzedał udziały).  Tak się złożyło, że w Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją naprawdę pracuje pani st. asp. Wachnik. To generalnie popularne nazwisko, szczególnie w województwach mazowieckim i łódzkim.

Ten tekst jest 12. aktualizacją naszego artykułu o problemach Homepay.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. I co ten Wachnik dalej twierdzi, ze sprzedal udzialy?

    • Ja bym się na ten KRS tak odważnie nie powoływał… wszak aktualizacja wpisu tam zajmuje nierzadko kilka miesięcy.

    • Szczególnie, że żeby zmienić informację widniejącą w KRS trzeba wysłać pismo do KRS. A nowemu zarządowi może się po prostu nie śpieszyć.

  2. Jak Pan Wachnik jest wpisany już tylko jako wspólnik (który nie odpowiada za długi) i ma papiery, że uchwałą zarząd powołał nowego członka zarządu/prezesa, to faktycznie za nic nie będzie już odpowiadał.
    Kasa prawdopodobnie jest nie do odzyskania, chyba, że jakimś cudem wycisną coś od nowych właścicieli.

  3. “Unable to connect to MySQL server hpay_user@bazadanych” – za https://homepay.pl

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: