14:11
11/1/2014

Jeden z pasażerów Cesny nagrał na swojej kamerze awaryjne lądowanie samolotu (a dokładnie – wodowanie). Przyczyna wypadku: awaria silnika. Oto nagranie:

Jak widać, wszyscy zachowali spokój. Ponieważ pilot wysłał sygnał ratunkowy, nie trzeba było wykorzystywać iPhone’ów do lokalizacji wraków. Wszystkich 9 pasażerów udało się ewakuować, ale jak informuje Aviationist, jedna z kobiet, która opublikowała w 2011 akt urodzenia prezydenta Obamy, zmarła.

PS. Kilka lat temu zastnawialiśmy się, czy samoloty, mimo że to najbezpieczniejsza forma transportu, mogą być jeszcze bezpieczniejsze — i radziliśmy, gdzie usiąść aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie w trakcie katastrofy lotniczej.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

32 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. niezła reklama Go-Pro ;)

 2. o, to u nich tez grasuje seryjny samobojca, tylko dla niepoznaki jest panem wypadkiem? ;)

 3. Zmarła?Oo W jakich okolicznościach? Reszta wyszła bez zadrapania a ta kobieta zmarła? Grubymi nićmi szyte…

  • Brzoza… Mowie Ci satanistyczna brzoza ;)…

   Pozdrawiam.

   Andrzej

   P.S. Cos faktycznie tu smierdzi… Akt urodzenia Obamy… Zmarla… Eh…

  • Teorie się nasuwają na skutek zastosowanej techniki
   przedstawiania faktów. Oba fakty zostały postawione w tekście, koło
   siebie co automatycznie zmusza czytelnika do ich łączenia. Gdyby
   napisać że jedna z pasażerek Pani xxxx pracująca tu_i_tu,
   matka_żona_i_kochanka, która zasłynęła między innymi poprzez
   publikację aktu urodzenia Prezydenta usa, niestety nie przeżyła
   katastrofy. Teorii byłoby mniej ;-). To jest i tak w miarę łagodny
   sposób przedstawiania faktów, wyobraźcie sobie co napisałaby WP :)
   W każdym razie w takim szumie informacyjnym jakim jest internet
   musimy sami wykształcić sobie światopogląd i ignorować próby
   manipulacji skupiając się na faktach które będziemy samodzielnie
   analizować :( Każdego z nas można by było przedstawić w taki
   sposób, “zginął IT security officer jednej z wielkich korporacji,
   który w 2013 wykrył próby włamania do serwerów firmy z terytorium
   chin :P” – i dopiero byłoby brzóz.

  • Mnie też ciekawią okoliczności jej śmierci. Sytuacja nie wygląda aż tak groźnie, wszyscy wyglądają na w miarę spokojnych. Jeśli wysiadła z samolotu, nie powinno się jej nic stać.

  • Pilot pewnie cierpiał na zespół Macierewicza. :)

 4. “jedna z kobiet, która opublikowała w 2011 akt urodzenia prezydenta Obamy, zmarła.”

  aż się cisną teorie… ;-).

  • W obecnych czasach nawet jeśli to prawda, to przez ciągłe powtarzanie “teorie spiskowe, teorie spiskowe, teorie spiskowe” powodują że wydarzenia traktujemy z przymrużeniem oka bo to PRZECIEŻ KOLEJNE “TEORIE SPISKOWE”.

  • @Marucins

   Stara sztuczka socjotechniczna kiedy brak ci argumentow wysmiej przeciwnika ;-)

  • @g, :]

 5. W 24 sekundzie słychać strzały!

  • Ja tam nic nie slyszę

  • Ja myślę, że samolot zatonął jeszcze przed wypadkiem

  • No tak! To zapewne wina ruskich!:P

 6. A to ma się do bezpieczeństwa *komputerowego*… jak? Jest takie mądre powiedzenie: Nie masz nic ciekawego do powiedzenia, shut the hell up.

  Ja rozumiem że wolny dzień, że nigdzie się do sieci nie włamali, ale żeby publikować coś co można na YT znaleźć jak się chce? Jak chcę ciekawostki to oglądam VSauce/włączam FactSlide (czy jak to się tam nazywa), jak chcę posłuchać o teoriach konspi schizofrenicznych to też są od tego odpowiednie kanały na YT.

  • Ale my nie jesteśmy serwisem dotyczącym tylko “bezpieczeństwa komputerowego”. W tagline jest “o bezpieczeństwie i nie” – wielokrotnie opisujemy zagadnienia spoza branż IT (przykładowo: wylatujące w powietrze bankomaty albo — jak to miało miejsce niedawno — włamania do siedziby FBI z lat ’70).

   Temat tego wypadku jest ciekawy, bo rzadko kiedy można zobaczyć takie ujęcia – zaskakuje brak paniki podczas ewakuacji, która niewątpliwie z (nie)bezpieczeństwem ma wiele wspólnego. Naszym zdaniem materiał jest ciekawy, ale oczywiście, podobnie jak i z tematami stricte z bezpieczeństwa komputerowego (np. tymi dot. świata gier) nie musi odpowiadać wszystkim czytelnikom. Rozumiemy to i dlatego nie stoimy nad każdym, zmuszając go do otwierania każdego wpisu z naszego kanału RSS — you can skip, you know… :-)

  • Ten portal nazywa się Niebezpiecznik, nie Ciekawostki Jedynie Dla Komputerowych Nerdów… Crash samolotu to chyba jednak temat bardziej bliższy bezpieczeństwu ludzi niż np. wycieknięcie kodu źródłowego gry Metin 2.

  • Wyciek kodu źródłowego Tibii byłby znacznie ciekawszy.
   Metin to gra dla gimbusów.

  • sgjip, to ty chyba nie wiesz jaka jest opinia o Tibii… Powiem tak: Jeśli Metin to gra dla gmbusów, to Tibia to gra dla przedszkolaków.

  • SuperTux, kiedyś Tibia faktycznie była grą dla późnej podstawówki/wczesnej gimbazy ale teraz gra w to ze 30 osób z mojego roku (kierunek elektronika i komunikacja)

 7. Tak więc zalecałbym ogarnięcie się i powrót do rzeczywistości.

 8. Bardziej prawdopodobnie rozbili samolot, by zrobić reklamę kamerki, być może nawet taniej ich wyszło niż wykupienie czasu antenowego …

 9. “jedna z kobiet, która opublikowała w 2011 akt urodzenia prezydenta Obamy, zmarła.” – to byl zamach!

 10. Reszta jest spokojna, bo wiedzą, że tylko ona ma zginąć ;)

 11. “Ten film wideo został usunięty przez użyszkodnika”
  nie bangla :(

  • A więc jednak spisek ;)

  • Piotr Konieczy@ Panie Konieczny, Pan tu zdaje się jest jakąś szychą. Niech Pan powie swoim ludzioom, żeby umieścili film z powrotem.

 12. Film nie śmiga…

 13. dawać link :D:D !! ;)

 14. Film nie istnieje.

  P.s. Przydałby się przycisk raportuj do takich zgloszeń ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: