12:51
12/2/2020

* Przybywa oszustw na BLIK-a

Oszustwa z kodem BLIK i podszywaniem się pod znajomych opisywaliśmy na początku ubiegłego roku. Teraz możemy odnotować, że przypadków takich oszustw przybywa. Niedawno Policja z Nowego Sącza informowała o kobiecie, która 5 lutego straciła 800 złotych z powodu takiego właśnie oszustwa.

Dziś policja z Zielonej Góry poinformowała, że “w ostatnim tygodniu kolejne osoby powiadomiły o kilku przypadkach kradzieży pieniędzy z konta za pomocą wyłudzonych kodów płatności”.

Przy okazji warto przypomnieć, że oszuści podszywający się pod znajomych na Facebooku nie zawsze poproszą o kod BLIK. Zdarzało się również, że oszuści wyłudzali w ten sposób dane osobowe lub pieniądze na zakup kryptowalut. W niektórych przypadkach oszuści bardzo sprawnie udawali członków rodziny lub znajomych ofiar.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. W artykule źródłowym jest kwota 800 zł, a nie 800 tysięcy :).

 2. Ostatnia mBank wprowadził nową funkcję związaną z Blikiem, a mianowicie możliwość wysyłania czegoś na kształt wezwania do zapłaty czy coś w ten deseń.
  Ciekawe czy to może mieć jakieś podłoże w kradzieży na Blika właśnie.

 3. 800zł, bez tys. :)

  • Słusznie. Poprawione. Tak czy siak ostrzec nie zaszkodzi :)

 4. 800 zł. Nie 800 tysięcy zł… Nie wiem jak przez blika można by ukraść 800 tys. zł. BLIK ma limity. Przynajmniej w mBanku. I żeby w mBanku je zmienić trzeba dzwonić na infolinie.

  • Limity BLIK można też czasami zmienić przez serwis WWW, ale to chyba nie w mBanku tylko w GetinBanku. Ale powyżej 20 tys. to chyba żaden bank nie pozwala ustawić.

 5. Kuźde, ludzie oddają nieznajomym całe swoje oszczędności na ulicy, a wy o 800 złotych aferę robicie. Idiotów nie wyleczysz.

  • Widzu – czyżby psuło Ci to “interesy”?

 6. 800zł czy 800tyś… dla emerytki która ma “300”zł emerytury, te 800 jest jak 800tysi. chodzi o kwestię kradzieży za pomocą elektronicznych systemów płatności. Tak, że nie czepiajcie się szczegółów.

 7. […] lutym tego roku informowaliśmy, że oszustw “na BLIKa” przybywa. Zauważyli to m.in. policjanci z Zielonej Góry i jakoś tak się złożyło, że to właśnie […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: