11:33
18/4/2010

Parę dni temu pisaliśmy o tym, jak agenci wszystkich trójliterowych służb specjalnych przeczesują Kraków próbując zapewnić bezpieczeństwo uczestniczącym w uroczystości pogrzebowej prezydenckiej pary, m.in. poprzez zagłuszanie telefonów komórkowych, plombowanie studzienek, zakaz otwierania okien, noszenia broni i sprzedaży alkoholu (wait, WHAT!?)…

W komentarzach podaliście kilka świetnych sposobów na obejście “wzmożonego” poziomu bezpieczeństwa pod Wawelem — od zdalnie sterowanych samolocików po tresowane psy ;) My chcielibyśmy zaprezentować kolejny:

Te pistolety to nie zabawki

Prawdziwy Colt, pomalowany w dzieciece kolory

Takimi kolorami przestępcy próbowali przekonać policjantów, że noszona przez nich broń to zabawka. Bo najciemniej jest pod latarnią…

Prawdziwy AK-47 ucharakteryzowany na zabawke

Ciekawe, czy ochraniający Wawel agenci znają takie modele… :-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. pierwsza fota to nie glock, tylko colt m1911 ;)

 2. Pistolet do airsoftu można pomylić z prawdziwą bronią, ale wykorzystanie tego w odwrotną stronę… ;)

 3. Na glocka to zupełnie nie wygląda, bardziej colt 1911… A każdy rozsądny policjant czy inny BORowik powinien “pomacać” taką “zabawkę”.

 4. Z pewnością nikt ze służb specjalnych by się nie zastanowił po co komu pistolet–zabawka w takim miejscu… ؟Ge-nial-ne!؟

 5. http://www.schneier.com/blog/archives/2010/04/guns_painted_to.html … zadziwiajace podobienstwo

 6. @Marek: wow! (a teraz spójrz w link na dole tego posta, oznaczony jako “źródło”)

 7. Bagnet psuje efekt. Jakiś włóczkowy pokrowiec wzmocniłby efekt.

 8. z głową panowie z głową http://www.weaponevolution.com/forum/showthread.php?256-FMG-9-%28Magpul-Glock-Carbine%29. Podejrzewam że niejeden dało by się tak przerobić.

 9. Pistolet zabawka ? W takim miejscu ? :D
  Idę o zakład, że taki Pan Agent by się nie zastanawiał czy kolorowy pistolet to zabawka czy nie, tylko od razu by reagował. Na glebę, stanąć w rozkroku i ręce na maskę – najlepiej wszystko na raz ;)
  Myślę, że nawet grzebanie pod marynarką w miejscu gdzie zwykle nosi się kaburę zwróciłoby uwagę.

  Prędzej przeproszą za nadgorliwość i (gdyby to było USA…) zapłacą za ‘szkody moralne’ niż pozwolą sobie na fajerwerki.

 10. myślę, że dzisiaj pod Wawel nie ma wstępu nawet facet z drewnianą nogą i papugą na ramieniu, a co dopiero człowiek z czymkolwiek przypominającym broń.

 11. @sig: świetne. Ciekawe, co mają w teczkach ci smutni panowie z BORu…

 12. re kubcio W sumie to bym wymienił latarkę na pojemnego pen-drive-a ( na wypadek jak by podłączyć kazali celem sprawdzenia czy nie nafaszerowane jakimś c4 czy innym gazem) i twierdził że to “wszystko-odporny” dysk przenośny (panie tu dużo sławnych ludzi będzie a w aparacie się ograniczona liczba zdjęć zmieści) bo na latarkę podejrzanie duże.

 13. LInk podany przez @sig jest rewelacyjny. Tutaj jeszcze YT jest: http://www.youtube.com/watch?v=KUKkfuzgYKY

 14. http://www.youtube.com/watch?v=XxIjkBVEtyE

 15. niedziałający telefon pewnie wzbudził by podejrzenia

 16. @sig: przecież i tak zagłuszają telefony:P

 17. re kubcio Ale klawisze mimo wszystko powinny funkcjonować poprawnie.

 18. […] wrażenie, że Mini-Gun idealnie pasowałby do tego zestawu prawdziwych pistoletów imitujących zabawki. Zastanawia mnie tylko czym i jak pociąga się za […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: