12:18
22/12/2009

SecurityFail to cykl wpisów o wtopach z dziedziny (nie)bezpieczeństwa — nie tylko komputerowego. Wszystkie posty tego cyklu przeczytasz tutaj.

Zabawny błąd w funkcji śledzenia i wykrywania twarzy wbudowanej w kamerę Hewlett-Packarda znalazł jeden z czarnoskórych pracowników sklepu elektronicznego. Funkcja śledzenia postaci zawiesza się, jeśli w polu widzenia kamery znajdzie się …ciemna twarz.

Dave udostępnił nagranie, na którym wraz ze swoją białoskórą koleżanką prezentują błąd. Nagranie pochodzi z laptopa wyposażonego w wadliwy system śledzenia:

Teraz już wiemy, że sprzęt HP testowali biali, Chińczycy… albo Michael Jackson ;-)

P.S. Jeśli ta kamerka podobnie reaguje na ludzi z kominiarką na głowie, nie polacamy jej do wykorzystania w domowych systemach monitoringu, które opisaliśmy parę tygodni temu ;-)

Przeczytaj także:

10 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. To nie kamerka, przecież od początku mówi o komputerze i sofcie zainstalowanym na nim, nikt nie będzie stawiał desktopa z windowsem do obsługi kamerki monitoringu ;p. Fail, ale z security nie ma to wiele wspólnego ;p

  2. Dobrze, że odkrył to gość z poczuciem humoru. Niektórzy by się potrafili oburzyć tak, że finał tej sprawy oglądalibyśmy w sądzie. Na amerykańskie realia to bardzo prawdopodobne. Wpadka HP ewidentna. Powinni się bardziej przyłożyć. Chociaż do testów.

  3. W zasadzie można stwierdzić, że rasowy BLACKHAT ;]

  4. […] okularów nie jesteśmy pewni, ale wiemy na 100%, że ciemnoskórzy mogą mieć problemy z systemami rozpoznawania […]

  5. […] MORIS kosztuje 3 tysiące dolarów i potrafi również rozpoznawać twarz — co jak kiedyś pisaliśmy, nie jest takie łatwe. […]

  6. […] Kto wie, możę niebawem to właśnie brak monitoringu telefonów komórkowych oraz brak systemów rozpoznawania twarzy będzie największą przewagą osiedlowych, małych sklepików? W końcu z kominiarką na twarzy raczej do supermarketu nas nie wpuszczą… Alternatywnie, możemy próbować oszukać skaner twarzy na te trzy sposoby […]

  7. filmik z : Przesłane przez wzamen01 dnia 10 gru 2009 – gratuluje

  8. […] szczęście, algorytmy do rozpoznawania twarzy mają jeszcze sporo słabości — np. nie radzą sobie z czarnoskórymi osobnikami, albo dają się oszukiwać przez proste triki typu zdjęcie. Z kolei sam sprzęt, czyli […]

  9. z ciekawostek systemy tez dosyć ciekawie reagują na łysych, widać w chinach to niezbyt popularna przypadłość ;P

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: