20:16
20/1/2014

Malware, o którym niedawno pisaliśmy, początkowo nazywał się KAPTOXA (Kar-Toe-Sha), czyli po rosyjsku “ziemniak”. Jego pierwsza próbka miała powstać w marcu 2013. Nick autora to “ree4”. Stworzył on 40 różnych wersji, które sprzedawał za ok. 2000 dolarów na podziemnych forach, m.in. “.rescator”, “Track2.name”, “Privateservices.biz”.

Pełny dox tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. :) Kolejny dowód na to, że młode pokolenie coś potrafi.

  • Ale to zazwyczaj młode pokolenie wpada :) O “starym” nawet nie słyszałeś.

  • Tak potrafi, potrafi się złapać.
   Prawda jest taka że jakkogoś złapią (i dobrze) to nie świadczy o tym jaki on dobry tylko…
   Naprawdę dobrzy, mają się dobrze i dalej wykonują swoje “obowiązki” jak należy.

  • Młode pokolenie potrafi… najechać forum pszczelarskie i obrażać Papieża na youtube.

 2. картоша, “sz” z “ch” wam się pomyliło ;p

 3. https://niebezpiecznik.pl/post/gruzja-zhackowala-hackujago-ja-hackera/ chyba jednak nie tylko młode pokolenie. Wielu profesjonalistów złapano, taki prosty przykład jak chociażby Mitnick, czy on “źle wykonywał swoje obowiązki?” :)

  • Z całym szacunkiem dla Mitnick i jego zasług w dziedzinie (nie)bezpieczeństwa. On był dobry ale popełniał dużo błędów, stąd Tsutomu Shimomury mógł go złapać ( przy okazji zwróc uwagę co go zgubiło *pewność siebie*).
   Kevin to inna bajka, inne realia, ale różnica jest następująca: z jednej strony Kevin dobry ale zbyt pewny siebie a z drugiej strony “script kiddles” słaby i nie ma czasu na pewność siebie.
   Mój poprzedni wpis miał zwrócić uwagę na fakt, że Ci co wpadają (zbyt pewni siebie i/oraz “script kiddles”) to jedna spraw, ale Ci co w odpowiednim czasie “nabywają” pokory zostają “nieuchwytni”.
   ps.: “nieuchwytni” do czasu aż zostanie przekroczona linia pokora / brak pokory.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: