8:17
19/4/2010

Na rynku dystrybucji skrojonych specjalnie dla osób zajmujących się testowaniem bezpieczeństwa sieci i sytemów komputerowych od lat królem jest BackTrack (obecnie w 4 wersji). Na horyzoncie widać jednak nowego gracza — Ubuntu Pentest Edition.

Ubuntu Pentest Edition

Dystrybucja została oparta na gnomie, repozytoriach ubuntu i ponad 300-tu narzędziach dobranych specjalnie dla pentesterów

Ubuntu Pentest Edition

Plik z obrazem dystrybucji do pobrania stąd.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

21 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Do testowania sieci jest jeszcze nubuntu, tylko na fuksboksie.

  BTW: Rozpocznij dyskusję jako pierwsze to zdaje się pleonazm.
  W sumie nawet fajnie brzmi, ale taka teraz moda, żeby się czepiać więc się czepiam.

 2. Fajną dystrybucją jest sitaz z airsnortem i spatchchowanymi sterownikami.

 3. Można prosić o jakąś małą poradę w jaki sposób stworzyć za pomocą tego obrazu bootowalnego pendrive’a?

 4. @Carlos – za całym szacunkiem, ale Google ci wyłączyli ? Mało to w sieci jest FAQ i poradników jak robić bootowalne pendrive ?

 5. Ktoś wie (bo na stronie nie mogę się doszukać info) na jakiej wersji bazuj PE?

 6. Osobiscie opieranie tego typu distro na Gnomie wydaje mi sie mocno niepowazne, ale co ja tam wiem? pewnie sie nie znam, pewnie oni wiedza co robia … pewnie!
  Prawde mowiac wole juz Frenzy na FBSD, czy wlasnie Backtrack/Chaox.

 7. Podejrzewam, że za pomocą UCK (Ubuntu Customization Kit) można podmienić gnome na jakiekolwiek inne środowisko graficzne, lub je całkowicie usunąć.
  Bardzo dobrze, że powstają alternatywy do BackTracka

 8. Carlos
  Potrzebujesz Asystent dysku uruchomieniowego USB,wbuduwane w ubuntu.

 9. Hi all,
  I want to thank you all for trying the Ubuntu Pentest Edition. Thank you for positive and negative critics. We will make Ubuntu Pentest Edition even better (actually a lot better) in the near future.

  Just to answer to one of the comments: Ubuntu Pentest Edition wasnt made with UCK.

  Thank you!

  Cheers

 10. Heh
  Actually no one said that Ubuntu PE was made with UCK.

 11. Then I’m very sorry for bad intrepretation. It seems that google translator isn’t so good.

  Cheers,

  – netinfinity –

 12. @netinfinity: they were just wondering how to subsitute gnome with a different desktop environment, and came up with an idea of using UCK. Anyway, keep up good work! Cheers.

 13. jak sie do tego cuda zalogować
  Jest custom i ubuntu 9.10
  jakie sa login i hasło bo nie ma nigdzie info na ten temat

 14. kto wie jaki jest login i hasło ? Zadne ze standardowych nie działa,a na stronie nigdzie nie widać, google też nic nie mówie o logowaniu :/

 15. pass@: dlatego ta wersja jest tak dobra: korzystać z niej mogą tylko Ci, którym uda się włamać do niej^^

  na pingwinach słabo się znam, ale cytując brata, który w tym dłużej siedzi “gnome ssie”, więc i opieranie nowej dystrybucji mającej konkurować z BT na tym środowisku graficznym uważam za conajmniej zły pomysł;p

 16. Ja się zalogowałem bez problemów automatycznie, po odplaeniu z “live” na konto “custom”. Logowanie na konto roota nie wymagało hasła, a podczas instalacji tworzysz własne konto więc, nie wiem co wy macie za problemy…

 17. Witam, no to jaki login i pass? mi też nic nie działa: live i install nie dają się zalogować! Mam wersje 2.0.3 i “kicha”, może faktycznie muszę się do niego włamywać ?!?

 18. No więc napiszę ktoś te pasy bo to co napisał
  “login_info” to ściema podczas włączania splasha kiedy system się wczytuje naciśnijcie CTRL SHIFT LEFT i pokarze wam się to co zakrywa splash loader i z tego co komendy pokazują to custom ma błąd po czym kasowane jest konto gościa które standardowo jest dostępne jeżeli nie chcecie tego wysypać dla wszystkich do napiszcie na GG 553101 bo po 2 miesiącach kombinowania mnie mdli od tego systemu a nawet go nie obejżałem :D
  z góry dzięki

 19. No to kończymy, z tym loginem. Rozwiązanie jest banalne :) pisze na stronie autora. Dodatkowo napisałem do niego, a on mi odpisał. W skrócie – Panie i Panowie – to cudo potrzebuje 1GB! Obojętnie czy na maszynie wirtualnej czy w realu, musi być 1GB i więcej. Dobre co, he he. No i koniec zagadki :p pozdrowionka

 20. […] Przypominamy, że oprócz BackTracka istnieje również Ubuntu Pentest Edition. […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: